Jak oglądać ipla, TVN Player i TVP za granicą?

08.02.2017
Jak oglądać ipla, TVN Player i TVP za granicą?

Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Coraz częściej, z różnych powodów nasze życie toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii możemy przy tym bez problemu utrzymywać przez Internet kontakt z najbliższymi. Tym samym granice, państwa czy kontynenty przestają być przeszkodą w podtrzymywaniu więzi i relacji, których nie chcemy utracić. Niestety, o wiele gorzej wygląda kwestia dostępu do zasobów kultury. Tutaj, granice terytorialne poszczególnych państw obowiązują rówineż w świecie wirtualnym.

Polska telewizja i VOD za granicą a blokady regionalne

Wydawałoby się, że chcąc obejrzeć polską telewizję za granicą, a w niej wydarzenie sportowe, film czy serial z rodzimym lektorem lub napisami nie będziemy mieli większych problemów. Niestety, korzystając z serwisów VOD działających w Polsce w większości przypadków nam się to nie powiedzie. Napotkamy na komunikat mówiący, że ze względu na ograniczenia licencyjne, dostęp do filmu lub serialu jest możliwy tylko na terytorium Polski, dla urządzeń które posiadają polski adres IP. Serwisy takie jak np.:

 • ipla (na której dostępny jest m.in. Polsat, Polsat Sport, Eurosport i kanał Eleven)
 • TVN Player
 • Player TVP VOD
 • Sport TVP
 • Onet VOD
 • HBO Go
 • Showmax
 • YouTube
uniemożliwią nam dostęp do swojej pełnej oferty podczas pobytu za granicą. Nie ma znaczenia czy są to wakacje, podróż lub stały wyjazd. Blokada regionalna sprawi, że będziemy mieć problem żeby obejrzeć ulubione polskie seriale, programy lub filmy.

Zdecydowanie nie jest to przyjemna informacja dla osoby, która chciałaby obejrzeć mecz reprezentacji, ulubiony serial lub film z Polski. Nie ma tutaj znaczenia, czy chcemy skorzystać z płatnej oferty VOD czy darmowej - blokady regionalne dotyczą wszystkich. Sposób, żeby zlikwidować komunikat o błędzie informujący o ograniczeniach geograficznych to albo powrót do kraju albo… uzyskanie polskiego adresu IP, co najłatwiej można zrobić przy pomocy VPN. Za pomocą tej usługi nie tylko odblokujemy dostęp do TV za pośrednictwem VOD takich jak ipla, TVN Player, Player TVP, Showmax i innych popularnych serwisów w Polsce. Podniesiemy również poziom bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z Internetu oraz ominiemy blokady regionalne nakładane przez innych usługodawców jak np. amerykańskiego Netflixa, Hulu czy BBC iPlayer.

VPN można najprościej opisać jako szyfrowany tunel, przez który przechodzi całe nasze połączenie z Internetem. Tunel łączy nasz komputer ze specjalnym serwerem, przez który następnie jesteśmy łączeni z interesującą nas treścią. Taki serwer może być zlokalizowany w dowolnym kraju. Czyli przykładowo: jeżeli mieszkamy w Anglii i do połączenia z VPN-em wybierzemy polski serwer, to w Internecie wszystkie usługi będą myślały, że łączymy się z Polski - będziemy mieć polskie IP.

Jaki VPN do polskiej TV za granicą?

Skoro wiemy już, że do oglądania polskich VOD za granicą przez Internet trzeba użyć VPN, to dochodzimy do momentu wyboru konkretnego dostawcy tego rodzaju usługi i funkcji na które warto zwrócić uwagę. Do oglądania polskich VOD musimy wybrać VPN, który posiada serwer zlokalizowany w Polsce. Dzięki temu uzyskamy polskie IP, a wszystkie serwisy, z których chcemy korzystać będą traktowały nas jak użytkownika łączącego się z terenu Polski i nie otrzymamy komunikatu o blokadzie ze względów geograficznych.

Dobry VPN, z szybkimi i stabilnymi serwerami jest usługą płatną, której cena wynosi zazwyczaj w okolicy 12$ przy płatnościach miesięcznych lub w granicach 3–8$ za miesiąc przy zapłacie za cały rok lub dwa lata z góry.

Do oglądania ipli, TVN Playera, TVP, Showmax oraz pozostałych VOD poza granicami naszego kraju polecamy ofertę dwóch dostawców usług VPN. Oferują oni aplikacje na komputer, tablet i telefon.

NordVPN logo NordVPN

od 3,29$ miesięcznie
Promocja -72%!

 • polski serwer z polskim IP
 • dostęp do polskich VOD za granicą
 • serwery w ponad 55 innych krajach
 • korzystanie na 6 urządzeniach jednocześnie
 • bardzo atrakcyjna cena
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

ExpressVPN logo ExpressVPN

od 8,33$ miesięcznie

 • polski serwer z polskim IP
 • dostęp do polskich VOD za granicą
 • serwery w ponad 95 innych krajach
 • korzystanie na 3 urządzeniach jednocześnie
 • bardzo duża szybkość połączenia
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Zarówno NordVPN jak i ExpressVPN oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że w ciągu 30 dniu od zakupienia usługi zostaną nam zwrócone pieniądze jeżeli będziemy z niej niezadowoleni lub uznamy, że VPN spełnia naszych oczekiwań.

Oprócz ominięcia blokad regionalnych, korzystanie z VPN ma wiele innych zalet:

 • chronimy naszą prywatność podczas korzystania z Internetu
 • zwiększamy bezpieczeństwo przesyłania i transmisji danych (nikt nie przechwyci lub podejrzy naszych haseł i wiadomości)
 • nasze połączenie z siecią jest szyfrowane, dzięki czemu możemy bezpiecznie korzystać np. z otwartych WiFi
 • możemy uzyskać dostęp do treści ocenzurowanych i zablokowanych w danym kraju przez dostawcę internetu lub rząd

Materiał niedostępny. Materiał jest dostępny na terytorium Polski

"Materiał niedostępny. Materiał jest dostępny na terytorium Polski" - komunikat ipla

Przepraszamy. Z uwagi na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju, z którego się łączysz.

"Przepraszamy. Z uwagi na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju, z którego się łączysz." - komunikat VOD TVP

Przepraszamy, ze względu na ograniczenia licencyjne nie możemy wyświetlić tego wideo w Twoim kraju. Obecnie ten film jest dostępny tylko na terenie Polski

"Przepraszamy, ze względu na ograniczenia licencyjne nie możemy wyświetlić tego wideo w Twoim kraju. Obecnie ten film jest dostępny tylko na terenie Polski" - komunikat TVN Player

Ten film wideo zawiera treść od partnera, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich

"Ten film wideo zawiera treść od partnera, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich" - komunikat YouTube

Oglądanie polskiej telewizji i VOD za granicą krok po kroku

Poniżej przedstawiamy krok po kroku czynności, które należy wykonać, aby oglądać polskie VOD takie jak ipla, TVN Player czy Player TVP za granicą przy pomocy VPN:

 1. Założenie konta i opłacenie usługi u wybranego przez nas dostawcy VPN (do streamingu wideo polecamy NordVPN lub ExpressVPN). Płatności można dokonać przy pomocy karty, systemu PayPal oraz innych metod płatności.
 2. Pobranie aplikacji na nasz system operacyjny ze strony dostawcy VPN (Windows, Android, iOS czy MacOS), a następnie jej instalacja i zalogowanie się do konta.
 3. Wybór polskiego serwera w aplikacji i połączenie się z nim. Wystarczy wybrać Polskę na liście dostępnych krajów i połączyć się.
 4. Świetnie! Jesteśmy połączeni z VPN i mamy polskie IP. Od tej pory nasze połączenie przechodzi przez serwer zlokalizowany w Polsce i dla wszystkich usług w sieci jesteśmy widoczni jako użytkownik z Polski, nawet jeżeli fizycznie znajdujemy się np. w Australii.
 5. Uruchamiamy ulubiony serwis VOD jak np. ipla, TVN Player czy Player TVP i oglądamy seriale, filmy lub transmisje meczów, które są w nim dostępne, a wcześniej były zablokowane.

Konfiguracja i rozpoczęcie korzystania z VPN to czynność bardzo prosta i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. Każdy powinien bez problemu sobie z tym poradzić. Cały proces od kupna po uruchomienie usługi nie powinien nam zająć więcej niż 5 minut. Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku jak to zrobić w przypadku NordVPN.

Oglądamy polskie VOD za granicą za pośrednictwem NordVPN

Poniżej przedstawimy w prostych krokach jak uruchomić usługę NordVPN i uzyskać przy jej pomocy polski adres IP. Pokażemy to na przykładzie aplikacji na Windowsa, ale na Maca i Linuxa wszystko przebiega podobnie.

 1. W pierwszej kolejności musimy przejść na stronę NordVPN i kliknąć na przycisk „Get VPN Now” po czym zostaniemy przeniesieni do strony, na której możemy wybrać plan jaki chcemy wykupić.

  Abonament NordVPN

  Wybór rodzaju abonamentu

 2. Po wybraniu interesującego nas planu (najbardziej opłaca się roczny lub dwuletni, oszczędności dochodzą do 70%) pojawi się formularz rejestracyjny. Podajemy nasz adres e-mail oraz hasło i wybieramy rodzaj płatności. Zapłacić możemy przy pomocy karty, PayPala, Bitcoina lub przelewu bankowego (należy wybrać „Other” i uzyskamy możliwość płatności przy pomocy Dotpay lub Przelewy24, ale opcja ta jest dostępna tylko z terytorium Polski).

  Formularz rejestracji w NordVPN

  Formularz rejestracji

  Formularz rejestracji w NordVPN

  Dane do płatności

 3. Po poprawnym wypełnieniu formularza otrzymamy e-mail potwierdzający i będziemy mogli zalogować się na nasze konto w NordVPN. Teraz tylko wystarczy kliknąć „My account” na stronie, zalogować się i pobrać z panelu odpowiednią aplikację.

  Panel NordVPN

  Aplikacje do pobrania w panelu

 4. Instalujemy aplikację na naszym komputerze. Przebiega prosto i szybko.

  Instalacja NordVPN

  Instalacja NordVPN

 5. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji powita nas formularz logowania, w którym podajemy dane swojego konta.

  Aplikacja NordVPN

  Logowanie do aplikacji NordVPN

 6. Po zalogowaniu się przywita nas główny ekran aplikacji. Możemy na nim wybrać lokalizację serwera przy pomocy mapy lub przejść do zakładki „Servers” i tam wybrać z listy krajów Polskę. Następnie klikamy Connect Now i możemy cieszyć się polskim IP.

  Wybór lokalizacji z mapy

  Wybór lokalizacji z mapy

  Wybór polskiego serwera z listy

  Wybór polskiego serwera z listy

 7. Rada: Jeżeli mieszkamy na stałe za granicą np. w Wielkiej Brytanii, to na codzień możemy łączyć się przez serwery brytyjskie żeby mieć bezproblemowy dostęp do wszystkich usług na terenie UK, a polski serwer wybierać tylko wtedy gdy chcemy skorzystać z rodzimych usług VOD.

Prościej się nie da. Odwiedź stronę NordVPN zacznij korzystać jeszcze dzisiaj.

Udostępnij artykuł:

Wykop 3f0e6ad1613f6d08abb4fa182b1ef6666c6523b557c9a3b7dc9824641f0ee156

Powiązane artykuły

Jak oglądać BBC iPlayer w Polsce?
20.04.2017 Blokady regionalne

Jak oglądać BBC iPlayer w Polsce?

BBC słynie ze świetnych produkcji zarówno filmowych jak i telewizyjnych. Ten brytyjski nadawca publiczny może być wzorem dla innych telewizji państ...

Ekstraklasa, DailyMotion i VPN - dostęp przez Internet w Polsce
15.08.2017 Blokady regionalne

Ekstraklasa, DailyMotion i VPN - dostęp przez Internet w Polsce

Nie każdy może o tym wiedzieć, ale mając wykupiony VPN, możemy bez problemu oglądać mecze Ekstraklasy przez Internet. Jest to możliwe dzięki temu, ...

Komentarze

Oferta specjalna