Jak oglądać ipla, TVN Player, TVP i polską telewizję za granicą?

08.02.2017
Jak oglądać ipla, TVN Player, TVP i polską telewizję za granicą?

Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Z różnych powodów nasze życie coraz częściej toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznie rozwijającej się technologii możemy bez problemu utrzymywać przez Internet kontakt z najbliższymi w trakcie rozłąki. Granice, państwa oraz kontynenty przestają być przeszkodą w ciągłym podtrzymywaniu więzi i relacji. O ile swobodna komunikacja za pośrednictwem sieci nie jest problemem, to dostęp do zasobów polskiej kultury już tak. Tutaj, granice terytorialne poszczególnych państw obowiązują również w świecie wirtualnym.

W tym poradniku pokażemy sposób na oglądanie polskich serwisów VOD i telewizji podczas pobytu za granicą.

Polska telewizja online za granicą a blokady regionalne

Wydawałoby się, że chcąc obejrzeć polską telewizję online za granicą - a w niej wydarzenie sportowe, film czy serial z rodzimym lektorem lub napisami - nie będziemy mieć większych problemów. Niestety, próba skorzystania z polskich serwisów VOD podczas pobytu za granicą w większości przypadków nam się nie powiedzie. Napotkamy na komunikat informujący nas, że ze względu na ograniczenia licencyjne dostęp do filmu lub serialu jest możliwy tylko na terytorium Polski - za pomocą urządzeń, które posiadają polski adres IP. Serwisy takie jak np.:

 • ipla (na której dostępny jest m.in. Polsat, Polsat Sport, Eurosport i kanał Eleven)
 • TVN Player
 • Player TVP VOD
 • Sport TVP
 • Onet VOD
 • HBO Go
 • Showmax
 • YouTube
 • WP Pilot
 • polski Netflix

uniemożliwią nam dostęp do swojej pełnej oferty VOD online podczas pobytu za granicą. Nie ma znaczenia czy są to wakacje, krótka podróż, dłuższy wyjazd czy emigracja. Nałożona blokada regionalna sprawi, że nie będziemy mogli oglądać polskich seriali, programów lub filmów.

Zdecydowanie nie jest to przyjemna informacja dla osoby, która chciałaby obejrzeć mecz reprezentacji, ulubiony serial czy film z Polski. Nie ma tutaj znaczenia, czy chcemy skorzystać z płatnej oferty VOD czy darmowej - blokady regionalne dotyczą wszystkich pakietów. Sposób, żeby zlikwidować komunikat o błędzie informujący o ograniczeniach geograficznych to albo powrót do kraju albo… uzyskanie polskiego adresu IP, co możemy w prosty sposób zrobić przy pomocy VPN. Za pomocą tej usługi nie tylko odblokujemy dostęp do filmów i seriali za pośrednictwem VOD takich jak ipla, TVN Player, Player TVP, Showmax, WP Pilot, Onet i innych popularnych serwisów w Polsce. Poprawimy również swoje bezpieczeństwo i prywatność podczas z Internetu oraz ominiemy blokady regionalne nakładane przez innych usługodawców jak np. amerykańskiego Netflixa, Hulu czy BBC iPlayer.

VPN można najprościej opisać jako szyfrowany tunel, przez który przechodzi całe nasze połączenie z Internetem. Tunel łączy nasz komputer ze specjalnym serwerem, za pośrednictwem którego jesteśmy następnie łączeni z interesującą nas treścią. Taki serwer może być zlokalizowany w dowolnym kraju. Mówiąc bardziej obrazowo - jeżeli mieszkamy w za granicą i do połączenia za pomocą VPN wybierzemy polski serwer, to otrzymamy polskie IP, a wszystkie usługi z których korzystamy "będą myślały", że łączymy się z Polski. Dzięki temu będziemy mogli oglądać polską telewizję przez Internet w USA, UK (Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii), Niemczech, Francji, Kanadzie, Brazylii i innych krajach, w których przyjdzie nam żyć.

Jaki VPN do polskiej telewizji online za granicą?

Skoro wiemy, że aby oglądać VOD i polską telewizję online za granicą trzeba zmienić IP i najlepiej użyć do tego VPN, to teraz dochodzimy do momentu odpowiedzi na pytanie - skąd wziąć VPN? Najprościej i najszybciej jest wykupić gotową usługę od wyspecjalizowanej firmy, która oferuje dostęp do serwerów VPN. W naszym przypadku kluczowe będą dwa czynniki - serwer w Polsce (dzięki niemu uzyskamy polskie IP) oraz dobra prędkość przesyłu danych (abyśmy mogli oglądać programy w dobrej jakości, np. HD). Dzięki użyciu polskiego serwera VPN, wszystkie serwisy i usługi VOD, z których chcemy korzystać za granicą potraktują nas jak użytkownika łączącego się z terenu Polski i dzięki temu nie otrzymamy komunikatu o blokadzie ze względów geograficznych.

VPN, który będzie działał szybko i stabilnie to usługa płatna, której cena wynosi zazwyczaj w okolicy 12$ przy płatnościach miesięcznych lub w granicach 3–8$ za miesiąc jeżeli zapłacimy za cały rok, dwa lub trzy lata z góry.

Do oglądania polskich seriali za granicą (oraz filmów, programów dokumentalnych i rozrywkowych) na platformach takich jak ipla, TVN Player, TVP, Showmax i innych polecamy poniższych dostawców usług VPN. Są to obecnie jedne z najlepszych usług na rynku, z których korzystać możemy bez problemu na komputerze, tablecie czy telefonie. Oprócz polskiego serwera będziemy mogli korzystać również z szeregu innych lokalizacji (jak np. USA, Niemcy, Francja, UK). Przy pomocy VPN możemy bardzo szybko uzyskać dostęp do polskiej telewizji i VOD - całość z wykupieniem usługi i instalacją programu nie zajmie więcej niż 5 - 10 minut.

NordVPN logo NordVPN

od 2,75$ miesięcznie
Promocja -77%!

 • polski serwer z polskim IP
 • dostęp do polskiej TV i VOD za granicą
 • serwery w ponad 55 innych krajach
 • korzystanie na 6 urządzeniach jednocześnie
 • bardzo atrakcyjna cena
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

ExpressVPN logo ExpressVPN

od 8,33$ miesięcznie

 • polski serwer z polskim IP
 • dostęp do polskiej TV i VOD za granicą
 • serwery w ponad 95 innych krajach
 • korzystanie na 3 urządzeniach jednocześnie
 • bardzo duża szybkość połączenia
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wszystkie powyższe VPN-y oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że w ciągu 30 dniu od zakupienia usługi zostaną nam zwrócone pieniądze jeżeli będziemy z niej niezadowoleni lub uznamy, że VPN spełnia naszych oczekiwań.

Oprócz ominięcia blokad regionalnych, korzystanie z VPN ma wiele innych zalet:

 • chronimy naszą prywatność podczas korzystania z Internetu
 • zwiększamy bezpieczeństwo przesyłania i transmisji danych (nikt nie przechwyci i nie podejrzy naszych wiadomości, haseł czy przeglądanych stron)
 • nasze połączenie z siecią jest szyfrowane, dzięki czemu możemy bezpiecznie korzystać z publicznych WiFi bez obawy, że ktoś przechwyci nasze poufne dane (np. na lotnisku, w kawiarni)
 • możemy uzyskać dostęp do treści ocenzurowanych i zablokowanych w danym kraju przez dostawcę internetu lub rząd (przydatne podczas wyjazdów do krajów, w których Internet jest mocno blokowany)

Materiał niedostępny. Materiał jest dostępny na terytorium Polski

"Materiał niedostępny. Materiał jest dostępny na terytorium Polski" - komunikat ipla

 

Przepraszamy. Z uwagi na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju, z którego się łączysz.

"Przepraszamy. Z uwagi na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju, z którego się łączysz." - komunikat VOD TVP

 

Przepraszamy, ze względu na ograniczenia licencyjne nie możemy wyświetlić tego wideo w Twoim kraju. Obecnie ten film jest dostępny tylko na terenie Polski

"Przepraszamy, ze względu na ograniczenia licencyjne nie możemy wyświetlić tego wideo w Twoim kraju. Obecnie ten film jest dostępny tylko na terenie Polski" - komunikat TVN Player

Ten film wideo zawiera treść od partnera, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich

"Ten film wideo zawiera treść od partnera, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich" - komunikat YouTube

Oglądanie polskiej telewizji online i VOD za granicą krok po kroku

Poniżej przedstawiamy krok po kroku czynności, które należy wykonać, aby oglądać polskie serwisy VOD takie jak ipla, TVN Player czy Player TVP za granicą przy pomocy VPN:

 • Założenie konta i opłacenie usługi u wybranego przez nas dostawcy VPN (do streamingu wideo polecamy NordVPN oraz ExpressVPN). Zapłacić możemy przy pomocy karty, systemu PayPal oraz kilku innych metod płatności.
 • Pobranie aplikacji na nasz system operacyjny ze strony wybranego dostawcy VPN (Windows, Android, iOS czy MacOS), a następnie jej instalacja, uruchomienie i zalogowanie się na konto użytkownika.
 • Wybór polskiego serwera w aplikacji i połączenie się z nim. Wystarczy wybrać Polskę na liście dostępnych lokalizacji i połączyć się z serwerem.
 • Świetnie! Jesteśmy połączeni z VPN i mamy polskie IP. Od tej pory nasze połączenie przechodzi przez serwer zlokalizowany w Polsce i mimo że jesteśmy za granicą (fizycznie znajdujemy się np. w Australii) - dla wszystkich usług w sieci jesteśmy widoczni jako użytkownik łączący się z Polski.
 • Uruchamiamy ulubiony serwis VOD jak np. ipla, TVN Player czy Player TVP i oglądamy polskie seriale, filmy lub transmisje meczy online, które wcześniej były zablokowane.

Konfiguracja i rozpoczęcie korzystania z VPN to czynność prosta, która nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. Każdy powinien bez problemu sobie z tym poradzić. Cały proces od kupna po uruchomienie usługi nie powinien nam zająć więcej niż 5 minut. Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku jak to zrobić w przypadku NordVPN.

Oglądamy polskie seriale za granicą za pomocą NordVPN - przewodnik

Poniżej przedstawimy w prostych krokach jak uruchomić usługę NordVPN i uzyskać przy jej pomocy polski adres IP. Pokażemy to na przykładzie aplikacji na Windowsa, ale na Macu wszystko przebiega podobnie.

 1. W pierwszej kolejności musimy przejść na stronę NordVPN i kliknąć na przycisk „Kup VPN teraz” po czym zostaniemy przeniesieni do strony, na której możemy wybrać plan jaki chcemy wykupić.

  Wybór rodzaju abonamentu

   

 2. Po wybraniu interesującego nas planu (najbardziej opłaca się roczny lub dwuletni, oszczędności dochodzą do 72%) pojawi się formularz rejestracyjny. Podajemy nasz adres e-mail oraz hasło i wybieramy rodzaj płatności. Zapłacić możemy przy pomocy karty, PayPala, Bitcoina lub przelewu bankowego (należy wybrać „Other” i uzyskamy możliwość płatności przy pomocy Dotpay lub Przelewy24, ale opcja ta jest dostępna tylko z terytorium Polski).

  Formularz rejestracji

   

  Dane do płatności

   

 3. Po poprawnym wypełnieniu formularza otrzymamy e-mail potwierdzający i będziemy mogli zalogować się na nasze konto w NordVPN. Teraz tylko wystarczy kliknąć „My account” na stronie, zalogować się i pobrać z panelu odpowiednią aplikację.

  Panel NordVPN

  Aplikacje do pobrania w panelu

   

 4. Instalujemy aplikację na naszym komputerze. Przebiega prosto i szybko.

  Instalacja NordVPN

  Instalacja NordVPN

   

 5. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji powita nas formularz logowania, w którym podajemy dane swojego konta.

  Aplikacja NordVPN

  Logowanie do aplikacji NordVPN

   

 6. Po zalogowaniu się przywita nas główny ekran aplikacji. Możemy na nim wybrać lokalizację serwera przy pomocy mapy lub przejść do zakładki „Servers” i tam wybrać z listy krajów Polskę. Następnie klikamy Connect Now i możemy cieszyć się polskim IP i oglądać polską telewizję online za granicą.

  Wybór lokalizacji z mapy

  Wybór lokalizacji z mapy

   

  Wybór polskiego serwera z listy

  Wybór polskiego serwera z listy

   

 7. Rada: Jeżeli mieszkamy na stałe za granicą np. w Wielkiej Brytanii, to na codzień możemy łączyć się przez serwery brytyjskie żeby mieć bezproblemowy dostęp do wszystkich usług na terenie UK, a polski serwer wybierać tylko wtedy gdy chcemy skorzystać z rodzimych usług VOD.

Prościej się nie da. Odwiedź stronę NordVPN zacznij korzystać jeszcze dzisiaj.

Co możemy obejrzeć w ramach oferty polskich usług VOD?

Polskie serwisy VOD pozwalają na legalne oglądanie filmów, seriali i programów rozrywkowych przez Internet. Na rynku pojawia się ich coraz więcej, jednak do największych i najpopularniejszych platform należą obecnie Player.pl, TVP VOD oraz ipla. Oferta programowa poszczególnych serwisów dość mocno różni się od siebie. Znajdziemy w nich zarówno własne produkcje poszczególnych stacji jak i filmy i seriale zagraniczne z lektorem i napisami.

Player.pl

Należący do grupy TVN serwis Player.pl jest bez wątpienia najpopularniejszą platformą VOD w Polsce. Nie bez powodu. Znajdziemy tam programy i seriale produkcji TVN, które cieszą się ogromną oglądalnością. Korzystając z serwisu obejrzymy takie seriale jak m.in. Druga szansa, Na wspólnej, Diagnoza, Detektywi, Szpital, Lekarze, Ukryta prawda, Prawo Agaty, Teraz albo nigdy, Twarzą w twarz czy Singielka. W Player.pl mamy również dostęp do programów rozrywkowych takich jak Kuchenne rewolucje, Azja Express, Mam talent, MasterChef, Top Model czy Kuba Wojewódzki.

TVP VOD

Telewizja Polska S.A. posiada własny serwis VOD, w którym oferuje dostęp online do programów oraz seriali swojej produkcji. Cieszące się ogromną popularnością seriale obyczajowe i komediowe gromadzą przed telewizorami rzesze widzów w różnym wieku. Niezwykle popularne produkcje serialowe takie jak Korona królów, M jak Miłość, Na dobre i na złe, rodzinka.pl, Barwy szczęściaO mnie się nie martw, Klan, Ranczo, Młodzi lekarze oraz programy jak Voice of Poland, Rolnik szuka żony czy Pierwsza randka mają swoich wiernych fanów. Oprócz telewizji można je bez problemu oglądać przez Internet na platformie VOD TVP.

ipla

ipla to serwis VOD, który jest związany z Cyfrowym Polsatem, który działa od 2008 roku. Posiada bogatą ofertę seriali, programów rozrywkowych i filmów, które możemy oglądać przez Internet oraz transmituje na żywo wiele wydarzeń sportowych (mecze, walki bokserskie, KSW, MMA). W ofercie serwisu znajdziemy popularne seriale i programy takie jak: Przyjaciółki, Pierwsza miłość, W rytmie serca, Spadkobiercy, Zdrady, Trudne sprawy, Twoja twarz brzmi znajomo, Dlaczego ja, Świat według Kiepskich.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Jak oglądać BBC iPlayer w Polsce?
20.04.2017 Blokady regionalne

Jak oglądać BBC iPlayer w Polsce?

BBC słynie ze świetnych produkcji zarówno filmowych jak i telewizyjnych. Ten brytyjski nadawca publiczny może być wzorem dla innych telewizji państ...

Jak oglądać IO 2018 w Pjongczangu w Polsce i za granicą online?
09.02.2018 Blokady regionalne

Jak oglądać IO 2018 w Pjongczangu w Polsce i za granicą online?

Rozpoczynające się w Pjongczangu w piątek Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 przyniosą mnóstwo emocji. Zmagania reprezentacji blisko 100 krajów w spo...

Komentarze