Jak oglądać Ipla za granicą w 2020 roku?

Chcesz oglądać Ipla za granicą i nie wiesz jak to zrobić? Nie ma w tym nic skomplikowanego. Jest bardzo prosty sposób, za pomocą którego będziesz w stanie odblokować za granicą Ipla i oglądać swoje ulubione programy, filmy i seriale. Wszystko co trzeba zrobić to zmienić adres IP na polski. Pokażemy jak można to zrobić w prosty sposób za pomocą VPN.

Nie martw się o swoje umiejętności techniczne. Aplikacje VPN są bardzo proste w obsłudze i nie wymagają wiedzy i zdolności informatycznych. Instalujesz, klikasz „połącz”, a cała reszta dzieje się sama.

Ipla nie działa za granicą – przyczyny

Z pewnością zastanawiasz się dlaczego są problemy z korzystaniem z Ipli podczas pobytów poza Polską. Zawsze gdy pojawia się to pytanie odpowiedź jest tylko jedna: blokady regionalne. To właśnie one sprawiają, że dostęp do niektórych filmów i seriali online możliwy jest tylko z niektórych państw. A w pozostałych każda osoba, która będzie chciała je oglądać zobaczy komunikat o blokadzie dostępu.

Ten mechanizm nie ominął również Ipli, która ma podpisane różnego rodzaju porozumienia z dostawcami treści: filmów, seriali, programów rozrywkowych i dokumentalnych oraz transmisji sportowych. Określają one w jakim kraju wybrany materiał może być udostępniany użytkownikom do oglądania i na jakich zasadach ma się to odbywać. Z tego powodu mieszkająca za granicą Polonia nie ma dostępu do pełnej zawartości treści oraz pakietów Ipli online.

Co zrobić żeby oglądać Ipla za granicą?

Przy całych tych ograniczeniach, na które natrafiają za granicą użytkownicy Ipli, sposób na odblokowanie serwisu jest bardzo prosty. I co najważniejsze – szybki i skuteczny. Tak jak wcześniej zostało to już wspomniane, trzeba zmienić adres IP i sprawić żeby z obecnego – czyli np. niemieckiego, norweskiego czy brytyjskiego – stał się adresem IP przypisanym do Polski. Ten efekt można osiągnąć wykorzystując do połączenia się z siecią usługę VPN z serwerami w Polsce.

Polski VPN to nie tylko dostęp do całej zawartości Ipli tak, jakby się było w Polsce. To również dostęp do różnych pakietów tego serwisu, które można kupić z terenu naszego kraju. Domyślnie, zawartość pakietów Ipla dla osób za granicą jest ograniczona do bardzo wąskiej gamy programów i seriali. Te, które możesz znać z Polski jak np. Ipla Premium, Ipla Sport czy Ipla TV są ukryte, gdy wejdziesz na ich stronę z zagranicznym adresem IP. Zobaczysz tylko opcję wykupienia dostępu do określonych seriali oraz pakiet Ipla Polonia. Dopiero polski adres IP za granicą zapewnia dostęp do wszystkich pakietów i treści w serwisie.

Pakiet Ipla Polonia to dedykowana oferta dla osób mieszkających za granicą. Od pozostałych pakietów różni się dość mocno swoją zawartością. Znajdziemy tam głównie kanały telewizyjne związane z Polsatem, transmisje niektórych wydarzeń sportowych oraz część seriali znanych z Ipli i partnerskich kanałów telewizyjnych. Pakiet Ipla Polonia można wykupić z terytorium dowolnego państwa.

Jaki jest najlepszy VPN do oglądania Ipla poza Polską?

W sieci możesz znaleźć całe mnóstwo różnego rodzaju firm, które oferują serwery VPN. Różnią się one siebie funkcjami, możliwości oraz ceną. Nie wszystkie usługi, które świetnie chronią prywatność, równie dobrze sprawdzają się w przypadku streamingu filmów oraz seriali.

W naszej ocenie są trzy firmy, które zostawiają całą konkurencję mocno w tyle i oferują świetną usługę w dobrej cenie. Idealnie sprawdzającą się przy streamingu nie tylko Ipli za granicą, ale również innych serwisów VOD jak Player, TVP czy Netflix. Mają proste i intuicyjną w obsłudze aplikacje, które dostępne są na komputery, telefony i tablety. Najlepsze VPN do Ipli to w naszej ocenie:

1
 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Korzystanie na 6 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,80€
miesięcznie Odwiedź NordVPN ❯❯ Promocja -72%
2
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Brak limitu urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,49$
miesięcznie Odwiedź Surfshark ❯❯ Promocja -81%
3
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Korzystanie na 5 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
6,67$
miesięcznie Odwiedź ExpressVPN ❯❯ Promocja -49%
4
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Korzystanie na 7 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2€
miesięcznie Odwiedź CyberGhost ❯❯ Promocja -83%

Jedną z najważniejszych cech dobrej usługi VPN do streamingu Ipli i nie tylko jest to, żeby gwarantowała swoim klientom długi okres gwarancji zwrotu pieniędzy. Dzięki temu, każdy kto zdecyduje się na kupno tego typu usługi ma możliwość żeby bez ponoszenia żadnego ryzyka testować i sprawdzać jakość i działanie kupionego produktu. A w przypadku braku satysfakcji lub jakiś problemów z jego funkcjonowaniem – odzyskać wszystkie pieniądze. Najlepsze firmy dają na to zazwyczaj aż 30 dni!

Co jeszcze jest ważne przy wyborze VPN do streamingu filmów i seriali w polskich serwisach VOD:

 • dostępność w ofercie firmy serwerów VPN z polskim IP
 • duża szybkość połączenia i niski ping
 • stabilne połączenie z serwerami VPN
 • prosta w obsłudze aplikacja, umożliwiająca łączenie się z serwerem VPN
 • długi okres zwrotu pieniędzy (minimum 30 dni)

Oglądanie Ipli z VPN – jak to zrobić?

Sprawa jest prosta. Uzyskanie dostępu do Ipli za granicą można opisać w kilku prostych krokach:

 1. Wybierz ofertę firmy z polskimi serwerami VPN i kup od niej usługę
 2. Pobierz z jej strony specjalny program do łączenia się z VPN. Zainstaluj go.
 3. Uruchom go i zaloguj się za pomocą nazwy użytkownika i hasła utworzonych w czasie kupna konta.
 4. W programie poszukaj jako lokalizacji serwerów Polski i połącz się.
 5. W tym momencie będziesz mieć polski adres IP. Jeśli nie jesteś pewny czy się zmienił, to tutaj możesz sprawdzić swój aktualny adres IP.
 6. Od tej pory możesz oglądać Iplę za granicą tak jak w Polsce.

Całość nie powinna zając więcej niż kilku minut. I jest to naprawdę proste. Nie wymaga nie wiadomo jakich umiejętności.

Jaki koszt trzeba ponieść?

Sprawdzona usługa VPN, taka który zapewni dobrą jakość oglądanych materiałów to oczywiście pewien koszt, który trzeba będzie ponieść. Niestety, nic nie jest za darmo jeśli oczekuje się przy tym jakości. To ile finalnie będzie kosztować usługa zależy od dwóch rzeczy – oferty, na którą się zdecydujesz oraz okresu, na jaki wykupisz abonament. Poszczególne firmy świadczące tego typu usług w różny sposób kształtują ceny VPN, które posiadają w ofercie.

Jeżeli zależy Ci żeby jak najwięcej zaoszczędzić, to najlepszym wyborem jest abonament na dłuższy okres. Rok, dwa lub trzy lata przy płatności z góry potrafi dać oszczędności od 50% do 75% na średniej miesięcznej cenie. Potrafi ona spaść z okolic 12$ nawet do 3$ za każdy miesiąc korzystania z VPN. Trzeba jednak ponieść jeden duży wydatek i zapłacić z góry, żeby móc cieszyć się z takich oszczędności.