NordVPN - recenzja, test, opinie

NordVPN to świetny VPN, który posiada obecnie najlepszy stosunek ceny do oferowanych możliwości. Przy jego pomocy możemy skutecznie chronić prywatność w sieci, całkowicie zaszyfrować połączenie z Internetem, omijać cenzurę, ograniczenia i blokady sieciowe oraz i w pełni korzystać przy tym ze streamingu z całego świata. A przy tym nie wydamy na abonament NordVPN dużych pieniędzy. NordVPN to absolutna czołówka, jeśli chodzi o dostawców VPN w 2019 roku!
Recenzja NordVPN
60LOKALIZACJE SERWERÓW
6JEDNOCZESNE POŁĄCZENIA
30 dniZWROT PIENIĘDZY
2.99 $ABONAMENT MIESIĘCZNY
Ocena redakcji
9,00/10
Możliwości i funkcje
8,80/10
Prywatność i bezpieczeństwo
10,0/10
Średnia ocena
9,27/10

Możliwości i funkcje NordVPN

Możliwości i funkcje NordVPN

NordVPN wyraźnie wyróżnia się na tle konkurencji pod względem bogatego i szerokiego zakresu usług, z których mogą korzystać jego użytkownicy. Wykupując abonament możemy liczyć na:

 • brak limitu transferu
 • bardzo dobrą szybkość i stabilność połączenia
 • możliwość jednoczesnego korzystania z usługi na 6 urządzeniach
 • ponad 5100 serwerów w 60 krajach (ta liczba jest systematycznie zwiększana), z których można korzystać
 • możliwość korzystania z P2P (na wybranych serwerach)
 • dostęp do proxy SOCKS5 bez dodatkowych opłat
 • usługę Smart DNS (Smart Play) do streamingu
 • prostą i wygodną w użyciu aplikację do łączenia się z VPN oraz możliwość skonfigurowania aplikacji zewnętrznych
 • wbudowany w aplikację kill-switch
 • dostępność aplikacji na najpopularniejsze systemy operacyjne i urządzenia (Windows, macOS, Android, iOS)
 • możliwość wykupienia dedykowanego IP
 • Double VPN czyli podwójny VPN
 • serwery Onion over VPN
 • dostępność protokołów OpenVPN, L2TP/IPSec, IKEv2, SSTP, PPTP
 • brak jakichkolwiek logów - aktywności, czasów połączenia, ilości zużytych danych czy IP
 • możliwość anonimowego wykupienia usługi i płatności przy pomocy Bitcoina
 • możliwość zapłacenia z usługę przelewem z polskiego banku (jeżeli nie zależy nam na prywatności)

6 urządzeń jednocześnie

Z NordVPN możemy korzystać bez ograniczeń na 6 urządzeniach jednocześnie. Oznacza to, że możemy w jednej chwili mieć skonfigurowane i aktywne połączenie z serwerem VPN na telefonie, tablecie, laptopie, komputerze stacjonarnym czy routerze. Jedyne ograniczenie polega na tym, że jeżeli chcemy aby wszystkie urządzenia łączyły się przez ten sam serwer, to musi się to odbywać przy pomocy innych protokołów. Czyli: z tym samym serwerem możemy połączyć się jednej chwili przez OpenVPN UDP, OpenVPN TCP, L2TP i np. PPTP. Zasada jest prosta - jedno urządzenie, z którego się logujemy zajmuje jeden protokół na danym serwerze. Ale NordVPN w chwili obecnej oferuje tak dużą liczbę serwerów, że nie będzie problemem skonfigurowanie wszystkich naszych urządzeń tak, aby korzystały z protokołu OpenVPN.

VOD i omijanie blokad regionalnych

Dzięki NordVPN możemy uzyskać dostęp do treści, które normalnie są niedostępne w kraju którym aktualnie przebywamy (w Polsce lub za granicą) z uwagi na blokady geograficzne. Dzięki szybkim serwerom w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja czy Niemcy uzyskamy dostęp do oferty Netflixa USA, BBC, Hulu czy transmisji sportowych, które dostępne są tylko z konkretnego kraju. Polacy za granicą mogą skorzystać z serwerów z polskim IP, aby uzyskać dostęp do polskiej telewizji online i usług VOD. W momencie aktualizacji tej recenzji (kwiecień 2019) udało nam się z powodzeniem uzyskać dostęp do amerykańskiego Netflixa przy pomocy NordVPN.

P2P

Za pośrednictwem NordVPN możemy korzystać z torrentów i P2P. Serwery, na których możemy bez przeszkód używać P2P są specjalnie oznaczone w aplikacji. Na wszystkich polskich serwerach w NordVPN możemy używać P2P.

SOCKS5 Proxy

Wykupując usługę otrzymujemy również możliwość korzystania z SOCKS5 Proxy, przydatnego wtedy gdy nie chcemy korzystać z VPN, a chcemy ukryć swoje prawdziwe IP.

Aplikacje i urządzenia

Z NordVPN możemy korzystać przy pomocy dostępnej dla użytkowników aplikacji klienckiej lub samodzielnie konfigurując połączenie swoim systemie lub w oparciu o niezależny program umożliwiający łączenie się z VPN. Najwygodniejsze (i najszybsze) jest skorzystanie z przygotowanej przez NordVPN aplikacji, która jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Została wyposażona w Kill Switch (wyłącznik bezpieczeństwa), który wyłącza wybrane aplikacje po utracie połączenia z VPN. Wygodną funkcją w aplikacji jest możliwość dodania wybranych serwerów do listy ulubionych, dzięki czemu szybko połączymy z wybranymi i sprawdzonymi serwerami.

Dedykowana aplikacja kliencka dostępna jest na poniższe systemy:

 • Windows (od XP aż do Windowsa 10)
 • Mac OS X
 • Android
 • iOS

Aplikacja na Windowsa oraz Maca domyślnie korzysta z protokołu OpenVPN. Możemy wybrać w niej, czy ma się to odbywać przy pomocy protokołu TCP czy UDP. Ponadto możemy skonfigurować automatyczne uruchamianie przy starcie systemu, ustawić własne DNSy, włączyć CyberSec czy aktywować korzystanie z tzw. obfuscated servers (więcej na ten temat w sekcji opisującej bezpieczeństwo) czyli utajnionych serwerów. CyberSec jest swego rodzaju blokerem reklam i złośliwego oprogramowania. Jeżeli nie wiemy co powinniśmy wybrać, to spokojnie możemy zdać się na ustawienia domyślne, które ustawienia zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa i ochrony prywatności. Niestety Kill Switch wbudowany w aplikację opiera się jedynie o wyłączanie wybranych przez użytkownika programów, a nie na zasadzie firewalla, blokującego jakiekolwiek połączenia sieciowe po utracie połączenia z VPN-em. Z uzyskanych przez nas informacji wynika jednak, że twórcy VPN planują to zmienić.

Podobnie ma się sprawa z aplikacjami na urządzenia mobilne. Duża prostota i funkcjonalność bez konieczności samodzielnego konfigurowania wszystkich ustawień. Oczywiście i w tym przypadku możemy zdecydować się na korzystanie z OpenVPN Connect, innego klienta lub konfigurację L2TP lub innych protokołów.

NordVPN bez problemów uruchomimy przy pomocy innych aplikacji klienckich (jak np. oficjalny klient OpenVPN) oraz na Linuxie czy routerze. Ze strony dostawcy możemy pobrać odpowiednie pliki konfiguracyjne OpenVPN, dzięki czemu skonfigurujemy usługę według swoich potrzeb. To do nas należy wybór w jaki sposób będziemy chcieli korzystać z usługi.

Dla Windowsa jest również opcja pobrania plików .pbk przy pomocy których możemy skonfigurować połączenie w oparciu o L2TP lub SSTP.

Wsparcie użytkownika

W przypadku problemów z NordVPN lub jego konfiguracją możemy skorzystać ze wsparcia użytkownika za pośrednictwem dostępnego przez całą dobę czata online, e-maila oraz rozbudowanej bazy wiedzy, opisującej większość zagadnień i problemów.

Baza wiedzy jest dobrze przygotowana i znajdziemy w niej odpowiedzi na najczęstsze problemy oraz szczegółowe instrukcje i poradniki opisujące krok po kroku rozmaite zagadnienia dotyczące samej usługi oraz zagadnień związanych z VPN. Nawet jeżeli nie czujemy się pewnie w kwestiach technicznych to z ich pomocą powinniśmy sobie poradzić z większością spraw.

Jeżeli informacje zawarte w bazie wiedzy nam nie pomogą, to możemy skontaktować się ze wsparciem przez e-mail lub czat. Na odpowiedź nie trzeba długo czekać, a wsparcie techniczne stara się pomóc w rozwiązaniu problemów i po wymianie kilku informacji najczęściej udaje się rozwiązać problem lub uzyskać niezbędne informacje.

Aplikacja NordVPN

Zrzut ekranu aplikacji na Windowsa

Test NordVPN - szybkość i stabilność połączenia

W ramach naszej analizy i testu NordVPN, zbadaliśmy dokładnie szybkość działania usługi. Łącze, na jakim był przeprowadzany test pozwala na uzyskanie prędkości w okolicy 94 Mb/s zarówno przy pobieraniu jak i przy wysyłaniu danych.

Test prędkości został przeprowadzony w oparciu o narzędzie speedtest.net. Jako źródło odniesienia, w wykonany został również pomiar kontrolny prędkości bez połączenia z VPN-em, który jest widoczny na ostatniej grafice. Test prędkości wykonany został dla najpopularniejszych lokalizacji serwerów, z perspektywy polskiego użytkownika usługi, czyli Polski, USA oraz UK. Podczas korzystania z NordVPN nie odnotowaliśmy problemów takich jak rozłączanie się usługi czy zrywanie połączenia. Wszystko działało sprawnie i stabilnie.

Test szybkości serwerów w Polsce

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, korzystanie z polskiego serwera w NordVPN małe straty jeżeli chodzi o szybkość i jakość połączenia z Internetem. Przy bardzo szybkim łączu różnica jest praktycznie nieodczuwalna podczas codziennego korzystania z sieci. Ping jest bardzo niski i nie przeszkodzi nawet podczas grania online.

Test szybkości serwerów w UK

Szybkość serwerów NordVPN w UK

Prędkość serwerów w UK jest również dobra, w naszych testach wypadła nawet nieco lepiej od tych zlokalizowanych w Polsce. Nieco wyższy jest natomiast średni ping, ale z tym trzeba się liczyć ze względu na odległość geograficzną.

Test szybkości serwerów w USA

Szybkość serwerów NordVPN w USA

Połączenie za pośrednictwem serwera w USA nie ma zbyt rewelacyjnej prędkości, jednak wciąż są to dość dobre i akceptowalne wartości. Nie przeszkodzą w szybkim streamingu materiałów wideo, przeglądaniu stron czy pobieraniu plików. Jedynym problemem jest wzrastający ping, jednak z tym trzeba się liczyć gdy z Europy korzystamy z amerykańskich serwerów - nie tylko w przypadku VPN - odległości geograficznej nie da się oszukać.

Pomiar kontrolny bez VPN

NordVPN pomiar kontrolny

Na powyższym zrzucie ekranu przedstawiony został pomiar kontrolny prędkości bez połączenia się z serwerem VPN. Jak widać po wynikach nie obniżyły one drastycznie jakości połączenia. 

Prywatność i bezpieczeństwo NordVPN

Kwestie związane z bezpieczeństwem i prywatnością są jedną z najmocniejszych stron NordVPN. Dlatego też w zestawieniu z pozostałymi możliwościami tego VPN-a, konkurencyjne usługi pozostają w tyle.

Operatorem i podmiotem zarządzającym całą infrastrukturą NordVPN jest Teficon S.A. firma zarejestrowana w Panamie, kraju słynącym z prawodawstwa przyjaznego prywatności. Oznacza to również, że firma znajduje się poza tzw. grupą krajów Pięciu Oczu - Five Eyes, do których zaliczają się Australia, Kanada, Nowa Zelandia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Są to kraje, których służby współpracują ze sobą w zakresie wymiany informacji i inwigilacji sieci. Jest to jedno z kryteriów, na które warto zwrócić uwagę szukając VPN do ochrony prywatności.

Panamskie prawo nie nakłada obowiązku przechowywania jakichkolwiek logów na operatorów usług telekomunikacyjnych. W W zakresie gromadzenia danych o użytkownikach NordVPN posiada politykę całkowitego braku logów. Oznacza to, że ten dostawca VPN nie gromadzi jakichkolwiek danych na temat aktywności użytkowników w sieci, ilości zużytego transferu, adresów IP oraz dat i czasów połączenia. NordVPN nie przechowuje nic na temat tego, co robimy w sieci - co jest wyraźnie zapisane w regulaminie usługi oraz polityce prywatności.

Usługę VPN od NordVPN można zakupić anonimowo. Do rejestracji i założenia konta wystarczy podanie adresu email oraz hasła. Co istotne, płatności możemy dokonać przy pomocy Bitcoina lub alternatywnych kryptowalut (jak np. Ethereum, Ripple i inne). Nie ma potrzeby (w przeciwieństwie do wielu innych dostawców VPN) podawania jakichkolwiek identyfikujących nas danych, aby móc korzystać z usługi.

Aplikacja kliencka, którą możemy pobrać ze strony NordVPN jest wyposażona w Kill Switch czyli wyłącznik bezpieczeństwa. Jego włączenie zabezpieczy nas przed wyciekiem naszego prawdziwego adresu IP w przypadku utraty połączenia z siecią VPN. Kill switch w NordVPN opiera się o automatyczne wyłączenie wybranych przez użytkownika aplikacji po utracie z serwerem VPN. Niestety nie jest jest to Kill Switch oparty o firewall, co jest małym minusem.

W ramach abonamentu NordVPN do dyspozycji otrzymujemy dostęp do serwerów Double VPN czyli tzw. podwójnego VPN. NordVPN jest jednym z nielicznych dostawców VPN, którzy posiadają je w ramach swojej standardowej oferty. Double VPN działa na tej zasadzie, że zamiast jednego serwera, łączymy się z Internetem przez dwa połączone ze sobą serwery VPN. Dla przykładu: najpierw łączymy się z serwerem VPN we Francji, następnie połączenie z niego idzie do serwera VPN w Holandii i dopiero po jego opuszczeniu łączy nas z siecią. W przypadku Double VPN szyfrowanie w NordVPN odbywa się przy pomocy algorytmu AES–256-CBC. Pamiętajmy, że łączenie się za pomocą podwójnego VPN może dość mocno spowolnić szybkość naszego połączenia z Internetem.

Mamy również możliwość skorzystania z połączenia Tor over VPN. Wygląda to tak, że najpierw łączymy się z serwerem VPN, a następnie nasz ruch przechodzi przez sieć Tor. Czyli:

Komputer użytkownika -> Serwer VPN -> Sieć Tor -> Internet

Aplikacja NordVPN jest wyposażona w zabezpieczenia uniemożliwiające IPv4 DNS leaks, czyli wyciek adresu IP podczas odpytywania serwerów DNS. Począwszy od 2018 w aplikacji zostały wprowadzone również zabezpieczenia chroniące przed wyciekiem adresów IPv6, aby chronić użytkowników przed ujawnieniem prawdziwego adresu IP.

Do dyspozycji użytkowników są także serwery określane jako obfuscated servers. Są to specjalnie skonfigurowane serwery, które pozwalają ukryć fakt, że łączymy się z VPN. Przydają się wtedy, gdy ruch VPN jest blokowany.

Bezpieczeństwo

W kwestii bezpieczeństwa NordVPN stosuje najlepsze obecnie rozwiązania z zakresu szyfrowania i kryptografii, będące powszechnie stosowanym standardem.

Użytkownicy do dyspozycji dostają możliwość wyboru protokołów, z których będą korzystać. Z serwerami VPN od NordVPN możemy się łączyć przy pomocy następujących protokołów:

 • OpenVPN po UDP lub TCP
 • L2TP/IPSec
 • IKEv2
 • SSTP
 • PPTP

Mamy więc dostęp do wszystkich powszechnie używanych protokołów VPN. My oczywiście zalecamy stosowanie gdzie tylko to możliwe protokołu OpenVPN, obecnie uznawanego za najbezpieczniejszy. Więcej na temat protokołów VPN można dowiedzieć się z przygotowanego przez nas szczegółowego porównania i opisu protokołów VPN.

W zakresie szyfrowania NordVPN stosuje następujące algorytmy:

 • OpenVPN: AES–256-CBC z kluczem 2048 bit DH do perfect forward secrecy
 • IKEv2: AES–256-GCM do szyfrowania danych, SHA2–384 do spójności oraz 3072-bitowe klucze do perfect forward secrecy. IPSec dla utworzonego tunelu wykorzystuje algorytm AES256.
 • L2TP/IPSec: AES–256
 • PPTP: szyfrowanie MPPE–128

Powyższe rozwiązania najwyższy stopień bezpieczeństwa przesyłanych danych. Korzystając z OpenVPN lub IKEv2 będziemy w stanie zapewnić swoim danym pełne bezpieczeństwo podczas przesyłania ich za pomocą NordVPN.

Cennik NordVPN

Cennik NordVPN

Aktualny cennik NordVPN

Okres 1 miesiąc 12 miesięcy 24 miesiące 36 miesięcy
Cena za miesiąc 11,95 USD 6,99 USD 3,99 USD
Koszt całkowity 11,95 USD 83,88 USD 95,75 USD
Koszt roczny 143,40 USD 83,88 USD 47,88 USD
Częstotliwość płatności co miesiąc co 12 miesięcy co 24 miesiące
Oszczędności brak -42 %
oszczędzasz 59,52 USD rocznie
-67 %
oszczędzasz 191,05 USD przez dwa lata

Cena NordVPN jest w głównej mierze uzależniona od długości okresu, na jaki wykupimy abonament. Jak można się spodziewać, im dłuższy okres abonamentu, tym niższa będzie średnia cena miesięczna, jaką przyjdzie nam zapłacić za usługę.

Do wyboru mamy cztery okresy:

 • 1 miesiąc za 11,95$
 • 1 rok za 83,88$ - 6,99$ za każdy miesiąc korzystania z usługi
 • 2 lata za 95,85$ - 3,99$ za każdy miesiąc korzystania z usługi
 • 3 lata za 107,55 - 2,99$ za każdy miesiąc korzystania z usługi

Za abonament miesięczny, w którym opłata będzie pobierana co miesiąc zapłacimy za każdym razem 11,95$. Jest to najmniej korzystna opcja jeżeli planujemy korzystać z NordVPN w dłuższej perspektywie czasowej. Zdecydować na nią warto się tylko wtedy, jeżeli potrzebujemy VPN tylko na krótki okres np. zagraniczny wyjazd lub chcemy po prostu przetestować usługę, a nie chcemy wydawać większej kwoty.

Za abonament roczny zapłacimy z góry 83,88$, co da nam średnią cenę miesięczną w wysokości 6,99$.

W chwili obecnej, najkorzystniej wypada oferta specjalna, w ramach której możemy kupić 3-letni abonament za 107,55$. W tym przypadku za każdy miesiąc zapłacimy 2,99$. Z tej promocji można skorzystać pod tym linkiem.

Do ceny doliczany jest podatek VAT jeżeli zmienimy domyślny kraj z USA na Polskę. Jeżeli pozostawimy w formularzu płatności USA to samodzielnie będziemy musieli rozliczyć VAT w kraju w którym mieszkamy. 

Dzięki temu, że konto w NordVPN można założyć w oparciu tylko o adres e-mail i dokonać płatności przy pomocy kryptowaluty, to kupno usługi może dość mocno anonimowe.

Płatność za usługę

Płatności za abonament w NordVPN dokonać możemy na kilka sposobów. Podstawowe sposoby płatności to karta kredytowa, PayPal oraz Bitcoin oraz inne kryptowaluty, ale możemy również zapłacić przy pomocy systemu Paymentwall, który udostępnia szereg możliwości w zależności od kraju, w którym się znajdujemy. W Polsce mamy możliwość zapłacić przy pomocy szybkich przelewów bankowych (Przelewy24 lub Dotpay) oraz takich systemów płatności jak NeoSurf, MINT, Alipay oraz UnionPay.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

NordVPN oferuje gwarancję 30 dniowego zwrotu pieniędzy, jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi. Należy skontaktować się z działem obsługi klienta, który w pierwszej kolejności postara się pomóc nam w ewentualnych problemach, a jeśli to nie pomoże - zwróci nam pieniądze. Należy pamiętać, że mamy na to tylko 30 dni. Ta opcja nie obowiązuje w przypadku zakupu usługi przez iTunes/App Store oraz sklep Google Play, gdyż te platformy mają swoje regulacje w tej kwestii.

NordVPN w chwili obecnej posiada ponad 5100 serwerów w 60 krajach co plasuje go w czołówce pod względem liczby dostępnych lokalizacji. Wśród lokalizacji jest oczywiście dostępna Polska, dzięki czemu będziemy mogli w pełni korzystać z ochrony zapewnianej przez VPN, zachowując jednocześnie polski adres IP. Dzięki temu nie utracimy dostępu np. do usług VOD dostępnych tylko z naszego kraju, a przebywając za granicą np. na wakacjach uzyskamy do nich bezproblemowy dostęp.

Duża liczba serwerów to duży zakres adresów IP, z których możemy korzystać, bez ujawniania naszego prawdziwego adresu w sieci. Dzięki dużej dostępności serwerów w najpopularniejszych lokalizacjach takich jak USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy czy Kanada, bez problemu uzyskamy dostęp do oferty VOD dostępnej tylko dla posiadaczy adresów IP przypisanych do tych krajów. Ponadto wiele usług sieciowych ma dwa różne cenniki - w euro i dolarach, które obowiązują w stosunku 1:1. Warto sprawdzić czy dana usługa nie wyjdzie korzystniej cenowo w dolarach, których kurs w stosunku do złotówki jest zazwyczaj o wiele lepszy niż euro.

Oprócz standardowych serwerów VPN możemy skorzystać z serwerów dedykowanych do P2P, serwerów opartych o Double VPN, serwerów Onion over VPN, serwerów chroniących przed DDoS oraz serwerów z dedykowanym adresem IP (aby wykupić dedykowany adres IP należy skontaktować się z działem obsługi klienta).

Serwery NordVPN

Aktualna mapa serwerów NordVPN

Szczegóły techniczne NordVPN

Możliwości
Dostępne kraje:60
Jednoczesne połączenia:6
Dozwolone P2P: tak
Działa z Netflixem: tak
SmartDNS: tak
SOCKS5 Proxy: tak
Split tunneling: nie
Wbudowany adblock: tak
Dostępny plan darmowy: nie
Protokoły
OpenVPN: tak
PPTP: tak
IKEv2: tak
L2TP/IPSec: tak
SSTP: tak
SoftEther: nie
Prywatność
Siedziba firmy:Panama
Killswitch: tak
Multihop / Double VPN: tak
Anonimowy zakup: tak
Siedziba poza państwami "5 eyes": tak
Siedziba poza państwami "14 eyes": tak
Ochrona przed DNS leak: tak
Ochrona przed IPv6 leak: tak
Brak logowania ruchu: tak
Brak logowania czasu połączenia: tak
Brak logowania transferu: tak
Brak logowania IP tak
Serwery "stealth" tak
Brak naruszeń prywatności w przeszłości tak
Systemy i urządzenia
Windows: tak
Mac: tak
Linux: nie
Android: tak
iOS: tak
Router: tak
Wtyczka Chrome: tak
Wtyczka Firefox: tak
Wtyczka Safari: nie
Wsparcie użytkownika
Pomoc na żywo 24/7: tak
Czat na żywo: tak
System zgłoszeń: tak
Wsparcie przez forum: nie
Wsparcie przez telefon: nie
Baza wiedzy: nie
Płatności
Dostępny okres próbny: nie
Gwarancja zwrotu pieniędzy: tak
Liczba dni na zwrot pieniędzy:30 dni
Płatność kartą: tak
Płatność PayPalem: tak
Płatność Bitcoinem: tak
Płatność przelewem bankowym: tak
Płatność kartami podarunkowymi: tak
Alternatywne kryptowaluty: tak
Cennik
1 miesiąc11.95 USD
12 miesięcy83.88 USD (6.99 USD miesięcznie)
24 miesięcy95.75 USD (3.99 USD miesięcznie)
36 miesięcy107.55 USD (2.99 USD miesięcznie)

Podsumowanie recenzji NordVPN

NordVPN to w naszej ocenie jeden z najlepszych VPN dostępnych obecnie na rynku. Posiada świetny stosunek ceny do oferowanych możliwości i funkcji, bardzo dobrą prędkość połączenia i bezkonkurencyjną liczbę serwerów, która systematycznie jest zwiększana. Jest to VPN, który zaspokoi oczekiwania szerokiej grupy użytkowników sieci. Zarówno tych, którzy poszukują usługi zapewniającej wysoki stopień prywatności i bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu, jak i tych którzy chcą korzystać z Internetu bez granic i omijać wszelkie blokady, ograniczenia i cenzurę. NordVPN to dobry wybór, z którego będziesz zadowolony.

Porównanie NordVPN z innymi dostawcami VPN

ExpressVPN vs NordVPNNordVPN vs CyberGhostNordVPN vs PureVPN

Opinie o NordVPN

Korzystam z NORDVPN już długo (6 miesiąc) i jestem zadowolony. Szybki VPN, dobra cena, serwis Netflix działa.

Ireneusz 11/04/2019

ile btc kosztuje plan na 1 miesiąc?

Marek 06/02/2019

Mieszkam w Norwegii i na dzień dzisiejszy używam Nord vpn.
Prawda jest taka że Netflix nie działa.
Wp pilot daje radę, poza programem national geographic

Robert 24/01/2019

Polecam! Naprawdę najlepszy VPN. Ja korzystam z Nord już 4 miesiące i jestem zadowolony. Kupiłem tą usługę do oglądania TVP sport, no można również korzystać z Netflix UK.

Jerzy 11/12/2018

Bardzo dobry i szybki vpn. Korzystam z nord vpn już blisko miesiąc i jestem bardzo zadowolony. Wogóle nie spowalnia internetu i można w HD oglądać filmy i transmisje. Naprawdę warto

Fryk 31/10/2018

A co z dynamicznym IP? Znalazłem tylko to VyprVPN - na ile jest to bezpieczne rozwiązanie ktoś używał VyprVPN??

Alooha 22/10/2018

O taki VPN mi chodziło. Przystępna cena oraz możliwości jakie oferuje Nord, stawia go numerem 1 spośród wszystkich VPN. Po aktualizacji aplikacji zauważyłem, że Tap Adapter jest teraz gigabitowy, wcześniej była setka. Prędkości teraz są o wiele lepsze, niczym nie ustępujące od czerwono - białego konkurenta. Po okresie próbnym można poprosić o kod, który umożliwia zakup usługi na 3 lata. Mało tego nie musimy podawać karty płatniczej czy mieć usługę paypal, zakupu można dokonać przez dotpay lub przelewy 24. Szczerze polecam.

ROBE 05/08/2018

Polecam! W artykule jest maly blad - jest plan darmowy do testow, wazny 3 dni.

Tomek 27/06/2018

Najlepszy VPN z jakim miałem do tej pory do czynienia, a kilka już przetestowałem. Za te pieniądze chyba nic lepszego się nie znajdzie, co da takie możliwości. Jak ktoś szuka VPN do prywatności do brać Nord

karsomir 06/09/2017

Polecam, świetny vpn za tą cenę, kupiłem do oglądania tvp przez internet z UK

Jacek 19/09/2016

Dodaj opinię

Ocena:

Szanujemy Twoją prywatność. Opinię na temat NordVPN możesz dodać całkowicie anonimowo - wystarczy Twoje imię lub pseudonim. Nie gromadzimy adresów IP oceniających.