VPN dla Kodi 2020 – na co warto się zdecydować?

Kodi to niezwykle popularna platforma multimedialna, z której korzysta coraz więcej osób na całym świecie. W połączeniu z VPN, Kodi pozwala na streaming filmów i seriali z całego świata. Najlepsze VPN dla Kodi znacznie zwiększają możliwości tej usługi. Sprawdź jaki VPN do Kodi wybrać i które najlepiej wypadają na tle pozostałych.

Najlepsze VPN dla Kodi 2020

Nie każdy dostawca tego typu usługi oferuje VPN dla Kodi. Tę platformę multimedialną wspierają niektórzy najwięksi dostawcy VPN, ale nie wszyscy.

1
 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Korzystanie na 6 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,80€
miesięcznie Odwiedź NordVPN ❯❯ Promocja -66%
2
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Brak limitu urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,49$
miesięcznie Odwiedź Surfshark ❯❯ Promocja -81%
3
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Korzystanie na 5 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
6,67$
miesięcznie Odwiedź ExpressVPN ❯❯ Promocja -49%
4
 • 450+ serwerów w 53 krajach
 • Korzystanie na 5 urządzeniach równocześnie
 • Brak całodobowego wsparcia
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2$
miesięcznie Odwiedź Ivacy ❯❯ Promocja -90%

Konfiguracja VPN na Kodi jest uzależniona od tego, na jakiej platformie chcemy korzystać z odtwarzacza. Jeżeli jest to komputer, telefon lub tablet, to wystarczy że zainstalujemy aplikację do łączenia się z VPN i nawiążemy połączenie VPN. W przypadku innych urządzeń jak konsole i smart TV mamy kilka różnych rozwiązań. Na stronie wybranego dostawcy VPN znajdziemy dokładne instrukcje jak zainstalować i uruchomić VPN na urządzeniu z Kodi.

Co to jest Kodi?

Kodi to odtwarzacz multimediów o otwartym źródle, który jest rozwijany przez skupioną wokół niego społeczność. Powstał do niego szereg darmowych wtyczek, które dodają bogate możliwości i umożliwiają dostęp do szerokiej gamy treści i funkcji. Przy pomocy kodi można odtwarzać filmy i seriale, korzystać z szeregu różnych platform VOD. Kodi można pobrać z oficjalnej strony https://kodi.tv/.

Kodi działa niemal na każdym dostępnym systemie i urządzeniu. Można je zainstalować na komputerze, telefonie, tablecie, smart TV, a nawet niektórych konsolach. Wspierane są takie urządzenia i systemy operacyjne jak:

W przypadku systemu iOS trzeba zrobić jailbreak urządzenia. Z racji tego, że Kodi działa na Androidzie, może zostać uruchomione na telewizorach smart działających na tym systemie.

Dlaczego powinieneś używać VPN dla Kodi?

Za korzystaniem z VPN razem z Kodi przemawia kilka argumentów. Związanych zarówno z wygodą i zwiększaniem możliwości jak i z bezpieczeństwem korzystania z platformy.

Zwiększanie możliwości Kodi dzięki VPN jest związane z tym, że przy jego pomocy można w prosty sposób zmienić adres IP. Jak wielokrotnie pisaliśmy w naszym serwisie, dzięki zmianie IP można bez przeszkód uzyskać dostęp do treści z całego świata, bez względu na lokalizację użytkownika. Wystarczy zmiana IP na amerykańskie i możemy oglądać Netflixa USA, czy zmiana IP na polskie i oglądanie telewizji za granicą. Dzięki temu, że uruchomimy VPN na Kodi, będziemy w stanie znacznie zwiększyć możliwości jakie da ta platforma multimedialna. Ważne jest, aby dobrać taki VPN, który będzie dobrze współpracował z różnymi serwisami VOD oraz będzie zapewniał na tyle dużą prędkość, że nie będziemy odczuwać przerw w streamingu materiałów VOD.

Prywatność i bezpieczeństwo Kodi

Drugą, o wiele istotniejszą sprawą są kwestie prywatności i bezpieczeństwa podczas korzystania z różnorodnych wtyczek do Kodi. Tłumaczymy dlaczego. Niektóre wtyczki Kodi do streamingu działają na zasadzie P2P. Oznacza to, że ich funkcjonowanie jest bardzo podobne do torrentów. P2P opiera się o równoczesne pobieranie i udostępnianie tego co się pobrało innym użytkownikom sieci. Oznacza to, że jeżeli przy pomocy jakiejś wtyczki odtwarzamy materiał wideo i jest on pobierany na zasadzie P2P, to jednocześnie udostępniamy go innym użytkownikom. Z naszego urządzenia, posługując się naszym IP. Chyba większość internautów słyszała o nalotach na domy i mieszkania osób, które udostępniały filmy w sieci. To samo może dotknąć osoby, które nawet nieświadomie będą korzystały z tyczki do Kodi działającej w oparciu o P2P.

Dzięki VPN można się przed tym zabezpieczyć. Po pierwsze, szyfruje on całą naszą aktywność sieciową. Nasz dostawca internetu nie będzie wiedział co robimy w sieci, czy w danym momencie przeglądamy strony czy coś ściągamy. Druga sprawa to ukrycie adresu IP. Dzięki temu zapewnimy sobie anonimowość w sieci podczas korzystania z Kodi. Różne podmioty, które monitorują Internet będą widziały tylko adres serwera VPN, a nie nasz prawdziwy adres IP przyznawany przez dostawcę internetu.

Widok menu Kodi

Podsumowanie

Kodi daje ogromne możliwości, a VPN pozwala je znacznie zwiększyć. Oczywiście można korzystać z tej platformy bez korzystania z VPN do Kodi w celu ochrony połączenia, ale trzeba być świadomym niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z podejrzanych wtyczek.