Polska telewizja online w UK w 2019 roku

29.07.2018
Polska telewizja online w UK w 2019 roku

Wielka Brytania stała się nowym domem dla ponad miliona Polaków. Osoby, które przeniosły się na stałe do tego kraju, mają ograniczone możliwości korzystania z niektórych polskich usług, do których zalicza się telewizja internetowa dostępna w polskich kanałach VOD. Wszystko przez blokady regionalne i ograniczenia geograficzne, którymi właściciele tych serwisów regulują dostęp do swoich usług i ograniczają go tylko do terytorium Polski. Na szczęście dla osób które wyjechały na stałe, dostęp do polskiej telewizji online w UK jest możliwy, jeżeli zmienią adres IP na polski. A można to łatwo zrobić przy pomocy VPN, o czym dalej w tym poradniku.

Polska telewizja online w UK za pomocą VPN

VPN to usługa, która pozwala na prostą i szybką zmianę adresu IP, za pomocą którego jesteśmy widoczni w sieci. Jak to działa? Za pomocą specjalnego programu lub wtyczki do przeglądarki łączymy się z serwerem VPN zlokalizowanym w Polsce i dzięki temu uzyskujemy polski adres IP. Dzięki temu, wszystkie usługi w sieci "myślą", że przebywamy w kraju, a nie za granicą. Bez zmiany IP możesz nie zobaczyć pełnej oferty serwisów internetowych oferujących polską telewizję online w UK i streamingu kanałów telewizyjnych, a jedynie ich mocno okrojoną wersję.

Poniżej znajdziesz przetestowane i sprawdzone przez nas firmy, które oferują taką usługę. Posiadają one szybkie serwery w Polsce i innych krajach na całym świecie.

#
Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Nasza ocena
Szczegóły oferty
1
ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.44
Oferta specjalna: 12 miesięcy + 3 gratis
2
NordVPN
od 2.99$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.4

Dlaczego nie mogę oglądać polskiej telewizji internetowej w UK?

Blokady, które napotyka się przy próbie dostępu do polskich serwisów oferujących VOD lub streaming kanałów telewizyjnych w Wielkiej Brytanii wynikają z licencji, które regulują w jakich krajach i na jakich zasadach dany materiał może być odtwarzany. Blokady regionalne sprawiają, że dostęp do treści jest mocno regulowany i uniemożliwia swobodny dostęp różnego rodzaju usług online, nawet wtedy gdy chcemy za to zapłacić. Niektóre serwisy ze streamingiem online kanałów telewizyjnych oferują dla osób za granicą pakiety, które mocno odbiegają pod względem zakresu materiałów od tego, co dostępne jest w Polsce.

Dlatego też na całym świecie ludzie korzystają z VPN do radzenia sobie z blokadami regionalnymi. Dzięki temu mogą korzystać z wykupionych usług podczas pobytu w innym kraju, w trakcie podróży oraz uzyskać dostęp do treści, które ograniczone są tylko do jednego państwa. Oglądanie polskiego Netflixa za granicą przestaje być problemem, tak samo jak jego amerykańskiego odpowiednika.

Polska telewizja internetowa w UK a UE

Od niedawna, bo od kwietnia 2018 roku, Polacy mogą uzyskać dostęp do płatnych planów różnych serwisów VOD poza krajem, jeżeli przebywają za granicą przez krótki czas np. podczas urlopu. Wymaga to zweryfikowania, że mieszka się na co dzień w Polsce. Jest to związane z regulacjami wprowadzonymi przez UE, takimi samymi jak w przypadku roamingu. Do weryfikacji, serwisy VOD wymagają przesłania np. skanu rachunku za media z polskim adresem. Dzięki temu polska TV przez Internet jest nieco bardziej dostępna dla osób podróżujących po Unii Europejskiej.

Polskie filmy i seriale w UK - najlepsze platformy VOD

Polskie seriale, filmy i programy rozrywkowe można oglądać w UK na polskich platformach VOD. Wszystkie największe polskie stacje telewizyjne posiadają swoje serwisy internetowe, w których udostępniają swoje materiały - część za darmo, a część w ramach abonamentu.

TVP w UK

Sytuacja z ofertą TVP za granicą wygląda tak, że niektóre materiały są dostępne bez problemu z brytyjskim adresem IP, a inne mają blokadę. Możemy się spodziewać, że bez problemu obejrzymy filmy i seriale polskiej produkcji, jednak jeżeli będziemy chcieli uzyskać dostęp do seriali i filmów zagranicznych (np. tureckie seriale, amerykańskie filmy) to otrzymamy informację o blokadzie. Dotyczy to również programów na zagranicznej licencji, taki The Voice of Poland jest zablokowany za granicą.

Podobnie ma się sprawa z TVP Sport i serwisem sport.tvp.pl w UK. Tam gdzie licencja wymaga ograniczenia transmisji tylko do Polski, nie będziemy jej mogli obejrzeć za granicą bez polskiego IP.

TVP nie obejmuje regulacja unijna o dostępie do VOD podczas tymczasowego pobytu za granicą. Jest to związane z tym, że TVP nie wymaga opłacenia konta (jest opłacana na innej zasadzie z abonamentu RTV) i udostępnia materiały za darmo.

W przypadku blokady zobaczymy komunikat: Przepraszamy. Z uwagi na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju z którego się łączysz.

ipla w UK

ipla to serwis VOD, który należy do Cyfrowego Polsatu. Są tam dostępne filmy i seriale znane z Polsatu i należących do tej stacji kanałów telewizyjnych. Cześć produkcji jest dostępna za darmo również za granicą, a część wymaga do oglądania wykupienia pakietu Polonia.

Wchodząc do serwisu z terenu UK, nie zobaczymy pełnej oferty pakietów serwisu ipla. Wyłącznie mocno ograniczony pakiet ipla Polonia, bez bogatej oferty kanałów sportowych. Jeżeli chcemy zobaczyć co ipla oferuje w swojej pełnej ofercie w Wielkiej Brytanii, to będziemy musieli zmienić adres IP na polski. Wtedy też uzyskamy dostęp do pełnej oferty filmów i seriali.

Player w UK

Player.pl to serwis związany ze stacją TVN i co za tym idzie znajdziemy tam seriale i filmy znane na co dzień z jej kanałów. Hity takie jak Kuchenne rewolucje są dostępne właśnie na platformie Player.pl.

Chcąc oglądać treść Player.pl w UK trzeba wykupić pakiet. Dostęp do darmowej oferty możliwy jest tylko dla osób, które posiadają polski adres IP. Osoby poza Polską, np. w UK będą mogły wykupić tylko pakiet Start i będą musiały zweryfikować swoje miejsce zamieszkania jako Polskę. Żeby zobaczyć całość pakietów dostępnych pakietów (w tym Canal+, HBO i inne) trzeba posiadać polski adres IP.

WP Pilot w UK

Serwis WP Pilot to nowość na polskim rynku. Umożliwia on darmowy streaming podstawowych kanałów polskiej telewizji oraz możliwość wykupienia pakietów rozszerzonych, na podobnej zasadzie jak przy telewizji kablowej. Posiada bogatą bazę kanałów, wśród których znajduje się stream TVP 1 i TVP 2. W WP Pilot każdy znajdzie ofertę dla siebie.

W UK domyślnie zobaczymy komunikat: Oglądaj po bezpłatnej weryfikacji. Aby oglądać w Unii Europejskiej, załóż konto i pozwól zweryfikować, że mieszkasz w Polsce. Oznacza to, że przy czasowym pobycie w kraju UE jakim jest UK, będziemy mogli korzystać z oferty WP Pilot (pod warunkiem że potwierdzimy, że na co dzień mieszkamy w Polsce).

Podsumowanie

Dzięki VPN i możliwości zmiany adresu IP na polski możesz zlikwidować bariery, które funkcjonują w wirtualnym świecie. Mieszkać w dowolnym miejscu świata i nie tracić przy tym dostępu do ulubionych serwisów i programów telewizyjnych.

Udostępnij artykuł:

Wykop