VPN Arabia Saudyjska – zmiana IP na saudyjskie

Arabia Saudyjska to kraj, który jeśli chodzi o wolności obywatelskie i prawa człowieka jest na dalekim końcu współczesnego świata. Autorytarna władza połączona z prawem opartym na religii kontroluje i wyznacza sposób życia wszystkich obywateli. Czy da się uzyskać saudyjskie IP za pomocą VPN w Arabii Saudyjskiej? Tak, ale działa to nieco inaczej niż w innych państwach.

Nie istnieje tam również pojęcie wolności w sieci i swobodnego dostępu do informacji. W tym kraju można trafić do więzienia lub otrzymać kary cielesne za wyszukiwanie treści, które są zabronione. W odróżnieniu od Chin, w Arabii Saudyjskiej cenzurą i pilnowaniem praw zajmuje się policja religijna. Pornografia, treści podpadające pod bluźnierstwo czy krytykujące władze mogą spowodować sprowadzić kłopoty na Internautów. Dlatego w tym kraju korzystanie z wszelkich metod obchodzenia cenzury i ochrony prywatności jak VPN czy przeglądarka Tor są niezwykle popularne.

Jak zdobyć saudyjskie IP?

Skoro Internet w tym kraju jest tak nieprzyjazny, to po co komukolwiek mogłoby być potrzebne saudyjskie IP? Otóż są różne okoliczności, w których może okazać się on przydatnym narzędziem. Takie sytuacje, to przede wszystkim:

  • dostęp do treści ograniczonych geograficznie do Arabii Saudyjskiej
  • zmiana lokalizacji na Arabię Saudyjską i tym samym możliwość badania i analizy tego, jak w tym kraju działa Internet
  • kontrola i sprawdzenie reklam i treści kierowanych wyłącznie na ten kraj
  • odblokowanie streamingu i materiałów wideo, które dostępne są tylko dla osób z saudyjskim IP

VPN w Arabii Saudyjskiej

Jest na rynku kilka firm, które posiadają serwery VPN skonfigurowane w taki sposób, że użytkownik może skorzystać z saudyjskiego adresu IP. Bardzo często są one tak skonfigurowane, że serwer VPN w Arabii Saudyjskiej znajduje się tylko wirtualnie – bez fizycznej obecności w tym kraju. Powód jest prosty – władze tego kraju nie patrzą przychylnie na narzędzia, które umożliwiają ochronę prywatności czy ukrywanie tego, co robi się w sieci. Zwłaszcza w kraju, który tak mocno kontroluje obywateli jak ta arabska monarchia.

Firmy, które posiadają serwery VPN w Arabii Saudyjskiej znajdziesz poniżej. Oprócz serwerów w AS mają one również kompletną ofertę i sieć urządzeń w innych państwach, więc sprawdzą się nie tylko wtedy, gdy potrzebujesz urządzenia zlokalizowanego w tym kraju.