Chiny chcą całkowitej blokady VPN

11.07.2017
Chiny chcą całkowitej blokady VPN

Jak donosi serwis Bloomberg władze chińskie wyznaczyły 1 lutego 2018 roku jako datę, do której działanie usług VPN ma zostać ostatecznie zablokowane na terenie tego kraju. Najwięksi dostawcy Internetu w Chinach jak China Mobile, China Unicom czy China Telecom mają uniemożliwić swoim łączenie się z Internetem za pośrednictwem VPN.

Ewentualna blokada sprawi, że dotychczasowe korzystanie z niecenzurowanego Internetu za przy pomocy VPN stanie się niemożliwe. Dotknie to zarówno mieszkańców Chin jak i obcokrajowców, którzy tam pracują lub zwiedzają kraj. Może to stanowić duży problem dla firm międzynarodowych prowadzących działalność na terenie Chin.

Jak te regulacje i wytyczne będą działać w praktyce okaże się dopiero w przyszłym roku. Póki co Wielki Chiński Firewall można z powodzeniem ominąć za pomocą VPNa. Więcej na temat możesz przeczytać w naszym poradniku na temat omijania cenzury w Chinach. Jeżeli Chinom uda się skutecznie zablokować działanie VPN to przyszłość zachodnich firm oraz pobytu wielu obcokrajowców w Państwie Środka może stanąć pod znakiem zapytania. Brak możliwości swobodnego prowadzenia biznesu oraz kontaktu z bliskimi może sprawić, że zaczną rozważać wyjazd z tego kraju.

Udostępnij ten tekst:

Wykop

Popularne artykuły

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN
05.03.2017

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN

Z pojęciem adresu IP spotkał się zapewne każdy Internauta. Ten złożony z kilku cyfr i kropek ciąg umożliwia komunikację w globalnej sieci. Używany ...

Jak oglądać polską telewizję online, ipla, TVN Player i TVP za granicą w 2018 roku?
08.02.2017

Jak oglądać polską telewizję online, ipla, TVN Player i TVP za granicą w 2018 roku?

Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Z różnych powodów nasze życie coraz częściej toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznie rozwijają...