WhatsApp w Chinach – jak go odblokować w 2023?

Dostęp do WhatsApp w Chinach

WhatsApp w Chinach jest blokowany, a mieszkańcy tego kraju nie mogą w oficjalny sposób korzystać z tego komunikatora. Są jednak sposoby, żeby obejść blokady WhatsAppa w Chinach które są szczególnie przydatne dla osób podróżujących do tego kraju. Z tego poradnika dowiesz co zrobić, żeby WhatsApp w Chinach działał bez problemów.

WhatsApp zablokowany w Chinach

Z roku na rok Chiny coraz bardziej ograniczają dostęp ze swojego terytorium do stron internetowych oraz aplikacji, nad którymi nie mają kontroli. Cenzura w Państwie Środka jest coraz silniejsza i pomimo tego, że wymierzona jest głównie w Chińczyków, to dotyka również turystów podróżujących do tego kraju. Od pewnego czasu również niezwykle popularny na całym świecie komunikator WhatsApp przestał działać w Chinach.

Chiny stają się coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym. Ogromne rzesze turystów co roku przyciągają tamtejsze miasta, zabytki, kuchnia oraz kultura. Pomimo niezwykłych uroków tego kraju, dla podróżujących pojawia się problem gdy chcą korzystać z w Chinach z Internetu.

W Chinach sieć jest mocno cenzurowana i te strony, aplikacje i usługi z których korzystamy na co dzień w Polsce, w Chinach zazwyczaj są niedostępne. Jeżeli WhatsApp jest naszym podstawowym komunikatorem, przy pomocy którego dzwonimy, rozmawiamy czy przesyłamy zdjęcia i filmy rodzinie i znajomym, to w Chinach czeka nas przykra niespodzianka. Od czerwca 2018 roku WhatsApp w Chinach jest zablokowany i aby z niego korzystać trzeba użyć narzędzia do obchodzenia blokad i cenzury sieci jakim jest VPN.

Jak korzystać z WhatsApp w Chinach?

Internet w Chinach jest mocno kontrolowany i cenzurowany przez władze. Mieszkańcy nie mają dostępu do treści, usług oraz aplikacji, które nie zostały zatwierdzone przez urzędników lub nie posiadają odpowiednich pozwoleń. Możemy zapomnieć o dostępie do usług Google takich jak Gmail, czy np. Facebooka czy Instagrama w Chinach. Strony i usługi które znamy z domu i z których cały czas korzystamy są zablokowane i niestety tak samo ma się sprawa z popularnym komunikatorem WhatsApp.

Głównym problemem dla chińskich władz, który przyczynił się do wprowadzenia blokady tej aplikacji jest to, że WhatsApp szyfruje wiadomości wysyłane przez użytkowników. Pozwala to na wolną, nieskrępowaną komunikację bez nadzoru Wielkiego Brata. Jest to bardzo nie na rękę władzom Chin, które starają się kontrolować każdy aspekt życia swoich obywateli. W związku z tym, aby uniemożliwić korzystanie z aplikacji, władze blokują przy pomocy Wielkiego Chińskiego Firewalla dostęp do jej serwerów. Dotyka to jednocześnie turystów, którzy chcieliby korzystać z WhatsAppa w Chinach.

Rozwiązaniem, z którego do obchodzenia cenzury i blokad internetu korzystają zarówno obywatele Chin jak i turyści jest VPN. Jest to narzędzie, które umożliwia stworzenie wirtualnego, szyfrowanego tunelu pomiędzy urządzeniem użytkownika, a interesującym ich zasobem w sieci.

Bardziej obrazowo działa to tak: korzystając z VPN łączymy się najpierw ze specjalnym serwerem pośredniczącym, który dopiero przesyła nasze dane dalej do sieci. Jeżeli np. WhatsApp jest zablokowany przy normalnym połączeniu sieciowym, to przy pośrednictwie VPN będziemy mogli się z nim łączyć. Dzieje się tak dlatego, że nikt nie wie i nie ma wpływu na to co robimy w sieci mając aktywne połączenie z VPN – i właśnie dzięki temu można korzystać korzystać z WhatsAppa w Chinach.

Jaki VPN jest najlepszy do WhatsAppa w Chinach?

Niestety, pomimo tego że w sieci możemy znaleźć bardzo dużo usług VPN, to nie każdy VPN radzi sobie z „Wielkim Firewallem” w Chinach. Władze Państwa Środka aktywnie walczą z tą technologią i są w tym coraz skuteczniejsze. Jednak na szczęście są wciąż usługi, które bez problemu radzą sobie z omijaniem chińskich blokad i umożliwiają dostęp do wszystkich aplikacji i serwisów, które znamy z zachodu.

Poniżej znajdziesz usługi VPN do Chin, za pomocą których bez problemu odblokujesz dostęp do WhatsAppa oraz innych aplikacji i usług takich jak Facebook, Gmail czy Instagram w Chinach. Świetnie działają zarówno na telefonach z systemem Android czy iOS jak i na komputerach.

 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Obsługa do 6 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 57% zniżki
od
3,49€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 81% zniżki
od
2,49€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 700+ serwerów w 64 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 50% zniżki
od
5$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 300+ serwerów w 57 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Brak całodobowego wsparcia
 • brak gwarancji zwrotu pieniędzy
 • Aktualna promocja: 50% zniżki
od
10$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Jak korzystać z WhatsApp w Chinach przy pomocy VPN?

Na początku ważna informacja. Z racji tego, że chińskie władze blokują wszystkie informacje na temat omijania cenzury sieci oraz VPN w tym kraju, powinniśmy zainstalować i uruchomić VPN na swoim urządzeniu jeszcze przed wyjazdem do Chin. Bo może się okazać, że będąc na miejscu nie będziemy mieli możliwości zakupu usługi, pobrania aplikacja czy dostępu do dokumentacji i pomocy w razie problemów. Nawet ta strona może być niedostępna w Chinach, bo władze blokują serwisy internetowe na podstawie słów kluczowych zawartych w treści, a słowo „VPN” jest na czarnej liście.

Żeby przy pomocy VPN korzystać z WhatsApp w Chinach trzeba:

 1. Zarejestrować się i wykupić usługę u wybranego dostawcy VPN. Jeżeli jedziesz na krótko i nie planujesz więcej korzystać z VPN, to wystarczy abonament na miesiąc.
 2. Pobrać na wszystkie urządzenia, na których chcesz korzystać z sieci aplikację VPN ze strony dostawcy, sklepu Play czy App Store.
 3. Uruchomić aplikację i podać dane do logowania.
 4. Poznaj działanie aplikacji i przetestuj jak działa. W razie wątpliwości sprawdź opisy w dokumentacji na stronie dostawcy lub napisz do pomocy technicznej. Na miejscu może być z tym problem.
 5. Będąc już w Chinach wybierz serwer zlokalizowany w pobliżu tego kraju. Najlepszym wyborem będzie Japonia, Hong Kong czy Korea (odległość geograficzna wpływa na szybkość połączenia). Niektórzy dostawcy oferuja i oznaczają w aplikacji specjalne serwery maskowane, które służą do omijania cenzury w krajach takich jak Chiny.
 6. Po połączeniu z VPN, WhatsApp w Chinach powinien bez problemu działać. Jednak jeśli pojawią się problemy, to trzeba próbować połączenia z innym serwerem – do skutku. Czasami adresy IP konkretnych serwerów VPN zostają wykryte i całkowicie zablokowane.

Czy da się odblokować WhatsApp w Chinach za darmo?

Niestety mamy złą wiadomość dla osób szukających darmowych rozwiązań. Praktycznie żadne z nich nie działają w Chinach. Jest to spowodowane tym, że władze chińskie korzystają z zaawansowanych narzędzi i technologii (najlepiej rozwiniętych na świecie), które wykrywają i blokują działanie usług VPN.

Tylko infrastruktura najlepszych firm sobie z tym radzi. Czytelnik może oczywiście próbować skorzystać z opisanych przez nas darmowych VPN, ale szansa że uda się przy ich pomocy obejść blokady WhatsAppa w Chinach jest niska.