Jak odblokować WhatsApp w Chinach w 2024?

Dostęp do WhatsApp w Chinach

Dostęp do komunikatora WhatsApp w Chinach jest zablokowany. Jeżeli podróżujesz i chcesz korzystać z WhatsApp w Chinach, to wcześniej musisz się do tego odpowiednio przygotować. Chiński rząd blokuje dostęp do WhatsApp’a zarówno turystom jak i mieszkańcom tego kraju. Ale są na to sposoby i z tego poradnika dowiesz się jak korzystać z aplikacji WhatsApp w Chinach.

Czy WhatsApp działa w Chinach?

WhatsApp nie działa w Chinach i jest skutecznie blokowany przez rząd tego państwa. Podobnie jak inne aplikacje należące do firmy Meta jak Facebook i Instagram. Władze Chin z roku na rok coraz bardziej ograniczają dostęp ze swojego terytorium do stron internetowych oraz aplikacji, nad którymi nie mają kontroli. Cenzura w Państwie Środka jest coraz silniejsza i pomimo tego, że wymierzona jest głównie w Chińczyków, to dotyka również turystów podróżujących do tego kraju. Jadąc do tego kraju można zapomnieć o bezproblemowym dostępie do WhatsAppa.

Internet w Chinach jest mocno cenzurowany – strony, aplikacje i usługi internetowe z których korzystamy na co dzień w Polsce są tam w większości wypadków niedostępne. Tak jest z WhatsAppem, ale również innymi usługami i narzędziami. W Chinach nie działa Gmail oraz usługi Google. Tak samo jest z Facebookiem w Chinach, który jest zablokowany.

Jeżeli WhatsApp jest Twoim podstawowym komunikatorem, przy pomocy którego dzwonisz, rozmawiasz, przesyłasz zdjęcia i filmy rodzinie oraz znajomym, to musisz się odpowiednio przygotować przed wyjazdem do Chin. Od czerwca 2018 dostęp do WhatsAppa w Chinach jest możliwy tylko za pomocą sieci VPN.

Jak korzystać z WhatsApp w Chinach?

Mieszkańcy Chin nie mają dostępu do treści, usług oraz aplikacji, które nie zostały zatwierdzone przez urzędników lub nie posiadają odpowiednich pozwoleń wydanych przez władze. Strony i usługi z których korzystasz w domu są zablokowane i niestety tak samo ma się sprawa z popularnym komunikatorem WhatsApp w Chinach.

WhatsApp w Chinach można odblokować za pomocą usługi VPN. Z sieci VPN korzystają na co dzień miliony osób do obchodzenia cenzury i blokad internetu. To narzędzie, które umożliwia stworzenie wirtualnego, szyfrowanego tunelu pomiędzy urządzeniem użytkownika, a interesującym ich zasobem w sieci. Z VPN w Chinach korzystają zarówno mieszkańcy tego kraju jak i turyści.

Korzystając z VPN łączysz się najpierw ze specjalnym serwerem pośredniczącym, który następnie przesyła dane dalej do sieci. Jeżeli np. WhatsApp jest zablokowany przy normalnym połączeniu sieciowym, to pośrednictwo VPN umożliwia ominięcie blokady i nawiązanie połączenia.

Jaki VPN jest najlepszy do WhatsAppa w Chinach?

Niestety, pomimo tego że w sieci można znaleźć bardzo dużo usług VPN, to nie każda sieć VPN radzi sobie z „Wielkim Firewallem” w Chinach. Władze Państwa Środka aktywnie walczą z tą technologią i są w tym coraz skuteczniejsze. Jednak na szczęście są wciąż usługi, które bez problemu radzą sobie z omijaniem chińskich blokad i umożliwiają dostęp do wszystkich aplikacji i serwisów, które znamy z Polski.

Poniżej znajdziesz najlepsze sieci VPN do odblokowania WhatsAppa w Chinach. A także innych aplikacji i usług jak Facebook, Gmail czy Instagram. Świetnie działają zarówno na telefonach z systemem Android czy iOS jak i na komputerach.

 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 71% zniżki i karta podarunkowa do Allegro do 150 zł
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 700+ serwerów w 64 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 50% zniżki
od
5$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 300+ serwerów w 57 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Brak całodobowego wsparcia
 • brak gwarancji zwrotu pieniędzy
 • Aktualna promocja: 50% zniżki
od
10$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Jak korzystać z WhatsApp w Chinach przy pomocy VPN?

Na początku ważna informacja. Z racji tego, że chińskie władze blokują wszystkie informacje na temat omijania cenzury sieci oraz VPN w tym kraju, powinieneś zainstalować i uruchomić VPN na swoim urządzeniu jeszcze przed wyjazdem do Chin. Bo może się okazać, że będąc na miejscu nie będziesz w stanie kupić usługi, pobrać aplikacji czy uzyskać dostępu do dokumentacji i pomocy w razie problemów. Nawet ta strona może być niedostępna w Chinach, bo władze blokują serwisy internetowe na podstawie słów kluczowych zawartych w treści, a słowo „VPN” jest na czarnej liście.

Żeby przy pomocy VPN korzystać z WhatsApp w Chinach należy:

 1. Zarejestrować się i wykupić usługę u wybranego dostawcy VPN. Jeżeli jedziesz na krótko i nie planujesz więcej korzystać z VPN, to wystarczy abonament na miesiąc.
 2. Pobrać na wszystkie urządzenia, na których chcesz korzystać z sieci aplikację VPN ze strony dostawcy, sklepu Play czy App Store.
 3. Uruchomić aplikację i zalogować się na swoje konto.
 4. Poznaj działanie aplikacji i przetestuj jak działa. W razie wątpliwości sprawdź opisy w dokumentacji na stronie dostawcy lub napisz do pomocy technicznej. Na miejscu może być z tym problem.
 5. Będąc już w Chinach wybierz serwer zlokalizowany w pobliżu tego kraju. Najlepszym wyborem będzie Japonia, Hong Kong czy Korea (odległość geograficzna wpływa na szybkość połączenia). Niektórzy dostawcy oferuja i oznaczają w aplikacji specjalne serwery maskowane, które służą do omijania cenzury w krajach takich jak Chiny.
 6. Po połączeniu z VPN, WhatsApp w Chinach powinien bez problemu działać. Jednak jeśli pojawią się problemy, to trzeba próbować połączenia z innym serwerem – do skutku. Czasami adresy IP konkretnych serwerów VPN zostają wykryte i całkowicie zablokowane.

Dlaczego WhatsApp jest zablokowany w Chinach?

Głównym problemem dla chińskich władz, który przyczynił się do wprowadzenia blokady tej aplikacji jest to, że WhatsApp szyfruje wiadomości wysyłane przez użytkowników. Pozwala to na wolną, nieskrępowaną komunikację bez nadzoru Wielkiego Brata. Jest to bardzo nie na rękę władzom Chin, które starają się kontrolować każdy aspekt życia swoich obywateli. W związku z tym, aby uniemożliwić korzystanie z aplikacji, władze blokują przy pomocy Wielkiego Chińskiego Firewalla dostęp do jej serwerów.

Jednym z głównych powodów zablokowania WhatsApp w Chinach jest fakt, że aplikacja ta oferuje szyfrowanie end-to-end, co oznacza, że tylko osoby biorące udział w konwersacji mają dostęp do treści wiadomości. Taka funkcja utrudnia monitorowanie i cenzurowanie komunikacji przez władze. Chiński rząd preferuje, aby obywatele korzystali z lokalnych aplikacji, takich jak WeChat, które mają zgodę na współpracę z władzami i udostępniają informacje o komunikacji na żądanie służb.

Odblokowanie WhatsApp w Chinach jest mało prawdopodobne, dopóki nie zostaną spełnione żądania chińskiego rządu dotyczące dostępu do danych użytkowników i cenzury. W międzyczasie, chińscy obywatele oraz osoby odwiedzające Chiny muszą polegać na lokalnych alternatywach lub korzystać z technologii VPN, która pozwala ominąć blokady i cenzurę internetową. Jednakże, warto pamiętać, że korzystanie z VPN może być również nielegalne i narażać na konsekwencje prawne w Chinach.

Czy da się odblokować WhatsApp w Chinach za darmo?

Niestety mamy złą wiadomość dla osób szukających darmowych rozwiązań. Praktycznie żadna z bezpłatnych sieci VPN z nich nie działają w Chinach. Jest to spowodowane tym, że władze chińskie korzystają z zaawansowanych narzędzi i technologii (najlepiej rozwiniętych na świecie), które wykrywają i blokują działanie usług VPN.

Tylko infrastruktura najlepszych firm dostarczających technologie VPN radzi sobie z omijaniem chińskiej cenzury. Chcąc mieć pewność, że podczas podróży do Chin będziesz mieć dostęp do WhatsAppa, trzeba postawić na płatny VPN.