Jak odblokować Gmaila i Google w Chinach i korzystać bez przeszkód w 2023?

Google w Chinach

Google i wiele jego usług takich jak Gmail, Google Translate czy Maps jest powszechnie blokowanych w Chinach. Rząd tego kraju wymaga od wszystkich firm świadczących tam usługi internetowe cenzurowania nieodpowiednich treści oraz umożliwiania dostępu dodanych użytkowników, na co Google się nie zgodziło. W związku z tym dostawcy internetu w Chinach blokują dostęp do usług tego internetowego giganta. W tym artykule pokażemy jak można odblokować i korzystać z Google w Chinach podczas podróży do tego kraju.

Usługi Google nie działają w Chinach – przyczyny

Zarówno wyszukiwarka Google jak i różne oferowane przez tą firmę usługi takie jak Gmail, Google Maps czy Google Translate są w Chinach blokowane przez tamtejszą cenzurę, czyli Wielki Chiński Firewall. Jest to zaawansowany mechanizm kontroli Internetu, niespotykany w żadnym innym państwie na świecie. Dlatego też bez użycia specjalnych narzędzi mieszkańcy Chin nie mogą uzyskać dostępu do treści, które zablokowali chińscy cenzorzy. Niestety, dotyczy to również turystów, którzy po przyjeździe do tego kraju na wymarzone wakacje przekonują się, że nie mogą korzystać z poczty czy wyszukiwarki Google.

W ostatnim czasie było głośno o tym, że Google pracuje nad wyszukiwarką, która będzie kompatybilna z chińską cenzurą (jej robocza nazwa to Dragonfly). Spotkało się to z dużą krytyką ze strony wielu państw (w tym USA), organizacji walczących o wolność słowa i prawa człowieka oraz samych pracowników Google. Ostatecznie projekt zawieszono.

Narzędziem, które pozwala na nieograniczony dostęp do Internetu z terytorium Chin jest VPN. Przy jego pomocy będziemy mogli korzystać nie tylko z Gmaila czy Google w Chinach, ale również Facebooka, WhatsAppa oraz innych usług i serwisów zablokowanych przez chińską cenzurę. Z VPN korzystają na co dzień zarówno Chińczycy jak i osoby przyjezdne, którzy chcą uzyskać dostęp do zagranicznych serwisów internetowych i usług.

Jak korzystać z Gmaila i Google w Chinach dzięki VPN?

Do odblokowania Gmaila oraz Google w Chinach nie wystarczy każdy VPN, który możemy znaleźć w sieci (możemy również zapomnieć o darmowych rozwiązaniach – nie radzą sobie z cenzurą sieci w tym kraju). W związku z tym, że chińskie mechanizmy cenzury są dość zaawansowane i radzą sobie z wykrywaniem części ruchu pochodzącego z VPN, w Chinach trzeba korzystać z usług VPN, które mają przygotowane specjalne rozwiązania pod ten kraj, w tym serwery – zaawansowane szyfrowanie i maskowanie ruchu (tzw. serwery obfuscated lub stealth).

Na szczęście są usługi VPN, które oferują takie usługi. Poniżej przedstawiamy skuteczne i sprawdzone sieci VPN, które radzą sobie z odblokowaniem Google i Gmaila w Chinach. Udostępniają technologię, która pozwala na „przebicie” się przez chińską cenzurę.

 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Obsługa do 6 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 57% zniżki
od
3,49€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 81% zniżki
od
2,49€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 700+ serwerów w 64 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 50% zniżki
od
5$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 300+ serwerów w 57 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Brak całodobowego wsparcia
 • brak gwarancji zwrotu pieniędzy
 • Aktualna promocja: 50% zniżki
od
10$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Aby skorzystać z VPN należy w pierwszej kolejności założyć konto i wykupić usługę u wybranego dostawcy. Następnie trzeba pobrać aplikację na telefon lub komputer i ją zainstalować. Kolejnym krokiem jest zalogowanie się i wybór serwera, za pomocą którego będziemy łączyć się z siecią. W przypadku pobytu w Chinach najszybszy będzie serwer zlokalizowany w pobliżu tego kraju: w Japonii, Hongkongu czy Tajwanie. Dzięki temu zminimalizujemy opóźnienie wynikające z łączenia się z siecią za pośrednictwem mocno oddalonego geograficznie od nas serwera VPN.

Zalecamy, aby odpowiednio przygotować swoje urządzenia (tzn. zainstalować i przetestować korzystanie z VPN) jeszcze przed wyjazdem do Chin. Na miejscu możemy mieć trudności zarówno z pobraniem aplikacji jak i z założeniem konta. Jest to związane z tym, że strony dostawców VPN i informacje na temat obchodzenia cenzury są blokowane w Chinach.

Jakie usługi Google odblokujesz w Chinach dzięki VPN?

Zainstalowanie VPN w telefonie lub komputerze przed wyjazdem do ChRL sprawi, że będziesz w stanie korzystać ze wszystkich usług Google tak jak ma to miejsce w domu. Dodatkową korzyścią jest to, że zabezpieczysz przesyłane przez siebie dane przed podsłuchem i podglądem osób trzecich podczas korzystania z publicznych sieci WiFi. Będziesz w stanie podczas pobytu w Chinach korzystać z Internetu w takim samym zakresie jak ma to miejsce w domu.

Dostęp do wyszukiwarki Google w Chinach

Rzeczywistość jest taka, że dzisiaj niemal każdy z nas korzysta na co dzień z wyszukiwarki Google do poszukiwania treści w Internecie. Dla wielu stała się podstawowym narzędziem do poruszania się po sieci. Brak dostępu do Google w Chinach może dość skutecznie utrudnić pobyt w tym kraju, np. wtedy gdy będziemy chcieli znaleźć na miejscu jakieś informacje na temat atrakcji turystycznych.

Poczta czyli Gmail w Chinach

Poczta od Google czyli Gmail jest jedną z najbardziej popularnych i najchętniej wykorzystywanych usług tej firmy. Bezpieczna, prosta w obsłudze i wygodna jest niejako standardem dla wielu osób na co dzień. Korzystają z niej zarówno osoby prywatne jak i firmy. Dlatego też dla wielu osób brak dostępu do Gmaila w Chinach może okazać się poważnym problemem. Dlatego też VPN okazuje się tak bardzo przydatny

Odblokowanie Google Maps i Google Translate w Chinach

Dwie usługi, które mogą okazać się nieocenione w Chinach to Google Maps i Google Translate. Niestety są one również blokowane w tym raku, a to właśnie przy ich pomocy poruszanie się po Chinach i jakakolwiek komunikacja z mieszkańcami mogą okazać się możliwe. Po użyciu VPN, Google Maps będzie działał w telefonie w Chinach (oprócz Street View, który jest niedostępny), podobnie będzie z Google Translate.

Podsumowanie

Za pomocą VPN możesz bez problemu korzystać z internetu w Chinach tak jak ma to miejsce w Polsce. Wszystkie usługi, strony i narzędzia online, których potrzebujesz na co dzień stają się dzięki temu dostępne. Google i Gmail jeszcze długo nie będą w sposób normalny funkcjonować w tym państwie i tylko VPN jest narzędziem, które umożliwia do nich skuteczny dostęp.