Tani VPN – sprawdź jaki jest najlepszy w 2020 roku

To właśnie od kwoty, jaką trzeba wydać na VPN uzależniona jest decyzja o wyborze dostawcy. W Internecie możemy znaleźć bez problemu dobry i tani VPN, który będzie nas chronił i jednocześnie nie odbije się to mocno na naszej kieszeni. Warto sprawdzić promocyjne oferty usług, gdyż dzięki temu można bardzo dużo zaoszczędzić, nawet 70% i więcej! Opiszemy tutaj te usługi VPN, które są jednocześnie najlepsze i najtańsze, gdzie niska cena jest ważnym kryterium, ale tak samo ważna jest jakość usługi.

Jeżeli wiesz już jaki VPN Cię interesuje, ale chcesz przy tym zaoszczędzić ile tylko się da, to w tym poradniku postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości co do tanich VPN i możliwości obniżenia ceny VPN. Pokażemy na co zwrócić uwagę i jaki VPN warto wybrać. W tym artykule skupimy się na porównaniu dostawców VPN pod względem najniższej ceny abonamentu i przedstawimy usługi, które dobrze chronią prywatność, zapewniają bezpieczeństwo w sieci i pozwalają na omijanie blokad i cenzury, a przy tym „kosztują grosze”. Pomożemy Ci znaleźć tani VPN.

Dobry i tani VPN. Co warto wybrać?

Tak, bez problemy znajdziemy oferty wielu firm, które oferują taką usługę. Jednak jest jeden warunek. Będziemy musieli przygotować się na większy wydatek jednorazowo, żeby móc w pełni korzystać z bardzo dużych zniżek, które oferują różne firmy.

Wybierając dostawców VPN do poniższego zestawienia szukaliśmy firm, które charakteryzuje to, że:

 • posiadają w ofercie najlepszą cenowo (w stosunku do oferowanych możliwości) usługę VPN
 • oferują uniwersalną usługę, przy pomocy której ochronisz prywatność, zwiększysz swoje bezpieczeństwo w sieci, ominiesz cenzurę i blokady regionalne
 • udostępniają użytkownikom bezpieczny protokół OpenVPN
 • posiadają minimum 7 dni bezwarunkowej gwarancji zwrotu pieniędzy
 • posiadają serwery VPN zlokalizowane w Polsce
 • posiadają proste w obsłudze aplikacje klienckie na Windowsa, Maca, iOSa i Androida

Tani VPN – usługi warte uwagi w 2020

Poniżej przedstawiamy ranking tanich VPN. Pamiętaj, że każdą z nich możesz przetestować bez rzeczywistego ponoszenia kosztów dzięki gwarancji zwrotu pieniędzy. Warto z niej skorzystać, jeżeli okaże się że wybrana usługa nie spełnia oczekiwań lub nie wszystko działa tak, jakbyśmy tego chcieli.

1. NordVPN

W ocenie naszej redakcji, NordVPN to obecnie najlepszy dostępny VPN jeżeli chodzi o cenę w stosunku do oferowanych możliwości. Przy ogromie funkcji oraz możliwości jakie oferuje, bez względu na cenę, jest w czołówce wszystkich rankingów. Jeżeli dodatkowo uznamy koszt usługi za istotne kryterium, to NordVPN nie ma sobie równych, bowiem jedną z najlepszych usług możemy mieć już za 2,99$ miesięcznie, czyli około 10 zł. Jeżeli chcesz kupić naprawdę tani VPN, oferujący ogromne możliwości, to NordVPN jest najlepszym wyborem.

NordVPN nadaje się świetnie do streamingu – ma ogromną infrastrukturę z serwerami w ponad 60 państwach. W ofercie znajdziemy również polskie serwery VPN co z punktu widzenia osób mieszkających w Polsce jest dość istotnym kryterium. Oprócz tego dzięki oferuje bardzo dobrą ochronę prywatności – mamy możliwość skorzystania z kilku dodatkowych możliwości, odbiegających od standardowej oferty innych VPN. Podobnie jest z bezpieczeństwem – wszystko na najwyższym poziomie.

W dostępnej obecnie ofercie specjalnej, można kupić abonament na trzy lata w rewelacyjnej cenie 107,55$, co daje 2,99$ za każdy miesiąc korzystania z tej usługi. Jest to taniej o 75% w stosunku do płatności co miesiąc.

Odwiedź NordVPN

2. SurfShark

Surfshark to dość młoda usługa, w porównaniu do reszty – dostępna od niedawna. Jednak dzięki bardzo niskiej i atrakcyjnej cenie – zaledwie 47,76$ za dwa lata czyli 1,99$ miesięcznie, szybko zyskał dużą popularność. Niestety wyjątkowo atrakcyjna cena dotyczy tylko planu dwuletniego. Przy płatnościach miesięcznych przyjdzie nam zapłacić 11,99$ za każdy miesiąc, co jest już o wiele mniej opłacalne.

Jeżeli cena jest kluczowym kryterium przy wyborze VPN, to warto rozważyć kupno usługi od Surfshark, gdyż jest to obecnie najtańszy VPN wart polecenia. Cena jest mocno promocyjna i z pewnością wkrótce może zostać podniesiona, jednak do tego czasu warto zainteresować się tym dostawcą usługi.

Odwiedź Surfshark

3. CyberGhost

CyberGhost zajmuje od dawna czołowe miejsca w licznych rankingach usług VPN, nie inaczej jest jeśli chodzi o uwzględnienie ceny jako kryterium wyboru. Decydując się na długi okres abonamentu możemy dość mocno zaoszczędzić na cenie.

CyberGhost przy płatności z góry za trzy lata okazuje się być wyjątkowo tanim VPN-em. Dzięki kompleksowej usłudze trafi w potrzeby większości użytkowników. Zarówno tych, którym VPN potrzebny jest wyłącznie do streamingu, jak i tych którzy oczekują bezpieczeństwa i prywatności. Zdecydowanie warto rozważyć ofertę tego dostawcy usługi.

Odwiedź CyberGhost

Aktualne ceny wszystkich dostawców VPN, których opisujemy w serwisie możesz też sprawdzić w naszym porównaniu VPN.

Ile można zaoszczędzić decydując się na długi abonament?

Największe oszczędności na abonamencie VPN można uzyskać kupując usługę na rok, dwa lub trzy lata. W stosunku do płatności miesięcznych można wtedy bardzo dużo zaoszczędzić. Standardowo, miesięczny koszt VPN mieści się zazwyczaj w zakresie od 10$ do 13$, czyli od 40 do 50 zł. W raz ze wzrostem okresu, na jaki wykupimy abonament spada dość mocno średnia miesięczna cena, jaką przyjdzie nam zapłacić.

Przykładowo, oszczędności przy wyborze najkorzystniejszych abonamentów, w stosunku do płatności miesięcznych, mogą prezentować się następująco:

 • 107,55$ zamiast 322,65$ za trzy lata w abonamencie NordVPN (2,99$ miesięcznie, taniej o 75%)
 • 99$ zamiast 368,64$ za trzy lata w abonamencie CyberGhost (2,75$ miesięcznie, taniej o 79%)
 • 47,76$ zamiast 240$ za dwa lata przy abonamencie w SurfShark (1,99$ miesięcznie, taniej o 83%)

Jeżeli chcemy naprawdę zaoszczędzić, to warto zdecydować się na najdłuższy okres abonamentu. Taki już jest cennik VPN. Im dłużej, tym taniej.

Czy tani VPN różni się czymś istotnym od pozostałych usług?

Nie, oprócz ceny, tanie VPN-y nie różnią się zbytnio niczym innym od innych, nieco droższych ofert różnych dostawców tego rodzaju usługi. We wszystkich głównych obszarach zastosowań tj. streamingu oraz ochronie prywatności i bezpieczeństwie nie odbiegają w niczym od reszty.

Streaming

Jeżeli mamy wykupione różne abonamenty w usługach VOD, to przy pomocy VPN możemy znacznie zwiększyć ich możliwości i ofertę filmów i seriali, do której mamy dostęp. Dzięki temu, że VPN ta pozwala na wirtualną zmianę kraju, przez który się łączymy, to bez problemu możemy znacząco zwiększyć zasób biblioteki wideo, do której mamy dostęp. Wystarczy zmienić IP na inny kraj i zobaczymy nową treść. Jest to również przydatne, gdy chcemy uzyskać dostęp do polskojęzycznych materiałów, podczas pobytu za granicą.

Trzeba zaznaczyć, że nie każdy VPN jest równie skuteczny w odblokowywaniu streamingu i omijaniu blokad regionalnych. Te które polecamy w większości sobie z tym radzą. Ale nie jest to regułą. Zapewnianie dostępu np. do Netflixa USA jest dość kosztowne i wymaga dodatkowych zasobów, co w przypadku usług VPN konkurujących głównie ceną prowadzi do małej skuteczności w tym zakresie.

Prywatność i bezpieczeństwo a niska cena

To, że VPN ma atrakcyjną cenę nie musi oznaczać, że będzie się to odbywać kosztem bezpieczeństwa oraz prywatności. Polecany przez nas NordVPN, który można kupić w wyjątkowo dobrej cenie, jest jednym z liderów jeżeli chodzi o zapewnianą prywatność i funkcje związane z bezpieczeństwem. Bez problemu konkuruje, a w niektórych aspektach jest lepszy od różnorakich droższych usług, które też stawiają w głównej mierze na te aspekty usługi.

Trzeba tylko pamiętać, żeby wcześniej upewnić się, że za niską ceną nie stoją mało korzystne dla użytkownika zapisy polityki prywatności. Niestety często zdarza się tak, że wiele usług VPN reklamuje się jako bezpieczne i chroniące prywatność, żeby później umieścić w polityce prywatności zapisy, które w rzeczywistości prywatnością nie mają zbyt wiele wspólnego. Mało kto czyta regulaminy i treść polityki prywatności.

Ile zapłacisz za tani VPN?

Przeglądając różnorodne rankingi VPN możemy spotkać się z dość dużym rozrzutem cen, jakie przyjdzie nam zapłacić za serwer VPN. Na jej wielkość w głównej mierze wpływa okres abonamentu, czyli czas na jaki wykupimy usługę. Najpopularniejsze opcje to rozliczenia miesięczne, roczne, dwuletnie lub trzyletnie. Jak się można łatwo domyślić, najmniej w przeliczeniu na poszczególne miesiące zapłacimy decydując się na abonament dwuletni lub trzyletni. Różnice w cenie potrafią być naprawdę duże, bo przekraczać 70% w stosunku do płatności miesięcznych za ten sam okres.

Na końcową cenę usługi składa się wiele czynników:

 • Utrzymanie serwerów i łącz – obsługa ruchu przesyłanego za pomocą różnych protokołów VPN wymaga mocnych maszyn i szybkiego łącza, a wraz ze wzrostem liczby użytkowników zapotrzebowanie na nie rośnie
 • Administracja serwerami – są to wszystkie koszty związane z oprogramowaniem, konfiguracją oraz bieżącym monitoringiem i zarządzaniem serwerami
 • Stworzenie i rozwój aplikacji – wielu dostawców VPN oferuje własne aplikacje umożliwiające łączenie się z siecią za pośrednictwem VPN. Dzięki temu nawet początkujący użytkownik bez problemu poradzi sobie z uruchomieniem usługi.
 • Model biznesowy – rodzaj świadczonej oferty (plan darmowy, dostępność i długość okresu próbnego, polityka cenowa)
 • Reklama i marketing – środki wydawane przez dostawcę na reklamę w Internecie i pozyskanie nowych użytkowników
 • Koszty stałe firmy (administracja, księgowość, pensje pracowników)

Chcąc kupić tani VPN możemy skorzystać z oferty dostawców, w których ofercie znajdziemy usługę w niskiej cenie lub polować na kupony, zniżki i promocje pojawiające się czasami w ofercie niektórych dostawców.

Niektórych mogą skusić plany darmowe oferowane przez niektórych dostawców VPN. Sprawdzą się one jedynie przy sporadycznym korzystaniu z VPN-a, gdyż mają zazwyczaj spore ograniczenia – w liczbie dostępnych lokalizacji (darmowy serwer tylko w jednym kraju), ilości transferu jaki możemy wykorzystać czy prędkość transmisji danych. Należy zawsze uważać decydując się na darmowy VPN, gdyż bardzo często zarabia on na sprzedaży danych użytkowników.

Tani VPN potrafi to samo co droższe usługi

Tani VPN z powodzeniem spełni te same funkcje, co droższa konkurencja i przy okazji mniej poczujemy to w portfelu. Przy cenach rzędu 2,99$ za miesiąc czyli okolicy 10 zł, jest to na prawdę korzystny zakup.

Nie ma znaczenia w jakim celu potrzebna nam jest usługa. Czy chcemy po prostu korzystać ze swobodnego streamingu VOD z całego świata czy może w głównej mierze chronić prywatność w sieci oraz poprawić codzienne bezpieczeństwo. Opisane tutaj najtańsze VPNy z powodzeniem zrealizują wszystkie te zadania, dając przy tym szansę na zaoszczędzenie sporej kwoty.