Polska telewizja online w Norwegii

07.05.2018
Polska telewizja online w Norwegii

Norwegia stała się domem i miejscem pracy dla tysięcy Polaków. Wysoki standard życia, dobre zarobki, piękna, dziewicza i surowa przyroda. W Norwegii można sobie urządzić wygodne życie, a dzięki dobrodziejstwom Internetu pozostawać na bieżąco z rodziną, znajomymi i wydarzeniami w Polsce. Jednak jest pewien uciążliwy problem, który dotyka Polaków w tym skandynawskim kraju, czyli brak dostępu do polskiej telewizji online w Norwegii. Na szczęście są na to skuteczne sposoby, o czym w dalszej części.

Jak oglądać polską telewizję i VOD w Norwegii?

Brak dostępu do polskiej telewizji internetowej i serwisów VOD w Norwegii wynika z blokad regionalnych i ograniczeń licencyjnych. Sprawiają one, że dostęp do określonych treści możliwy jest tylko z konkretnego kraju, w naszym przypadku - z Polski. Każdy użytkownik wchodzący na stronę jest identyfikowany za pomocą adresu IP. Jeżeli przebywamy w Polsce, to posiadamy polski adres IP, natomiast łącząc się z siecią z Norwegii - będziemy mieć norweskie IP. Wchodząc na strony telewizji online i VOD (TVP, ipla, Player, NC+ GO, WP Pilot, Showmax, HBO GO i wiele innych) otrzymamy komunikat o blokadzie ze względu na przebywanie poza Polską. Może on pojawić się dopiero przy próbie odtworzenia materiału wideo lub po samym wejściu do serwisu - zobaczymy okrojoną ofertę, lub mocno ograniczone pakiety. Dla ponad 100 000 Polaków mieszkających w Norwegii, dostęp do polskiej kultury jest mocno ograniczony. Filmy i seriale z lektorem lub polskimi napisami oraz programy rozrywkowe i wydarzenia sportowe (a w tym mecze reprezentacji), są niedostępne na platformach VOD podczas pobytu w Norwegii.

Sposobem na ominięcie tego problemu jest uzyskanie polskiego adresu IP. Jak to zrobić najprościej? Przy pomocy VPN. Jest to usługa, które pozwala na łączenie się z Internetem przy pomocy specjalnego, szyfrowanego tunelu (tutaj przeczytasz więcej na temat działania VPN), pozwalając na wybór kraju, przez który będziemy się łączyć z Internetem w danym momencie. Dzięki temu w prosty sposób możemy uzyskać polski adres IP i dla całego świata być użytkownikiem przebywającym w Polsce, mimo że na co dzień mieszkamy w Norwegii.

Samo korzystanie z VPN jest bardzo proste. Wszystko sprowadza się do wykupienia usługi od firmy oferującej VPN, a następnie pobrania na swoje urządzenie (komputer, tablet, telefon) odpowiedniej aplikacji, przy pomocy której można połączyć się z serwerem.

Najlepszy VPN do polskiej telewizji w Norwegii

W sieci możemy znaleźć wiele firm oferujących usługi VPN. Jednak nie o każdej z nich można powiedzieć, że oferuje dobrą i skuteczną usługę. Jeżeli zależy nam na jakości połączenia i dobrej szybkości, to najlepiej postawić na sprawdzony, płatny VPN. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo, dobrą prędkość usługi, wysoką jakość i wsparcie ze strony pomocy technicznej w przypadku problemów. Szukając w Internecie informacji na temat VPN, możemy również natknąć się na darmowe usługi VPN. W tym przypadku musimy jednak bardzo uważać - większość darmowych usług VPN zarabia na sprzedaży danych użytkowników lub mocy obliczeniowej ich komputerów.

Poniżej przedstawiamy dwie usługi VPN - NordVPN i ExpressVPN, które naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się w przypadku oglądania polskiej telewizji w Norwegii. Przede wszystkim cechuje je prostota obsługi, dostępność dużej liczby serwerów w Polsce i bardzo dobra prędkość, dzięki czemu są w stanie zapewnić. Dodatkowo, są to jedne z najbezpieczniejszych i najlepiej chroniących prywatność usług VPN dostępnych na rynku, co oprócz dostępu do polskiego VOD, jest dodatkowym atutem.

NordVPN logo NordVPN

od 2,75$ miesięcznie
Promocja -77%!

 • 42 serwery z polskim IP zlokalizowane w Warszawie
 • dostęp do polskiej TV i VOD w Norwegii
 • 4000+ serwerów w 60 innych krajach
 • korzystanie na 6 urządzeniach jednocześnie
 • bardzo dobra szybkość połączenia
 • bardzo atrakcyjna cena
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

ExpressVPN logo ExpressVPN

od 8,33$ miesięcznie

 • polskie serwery z polskim IP
 • dostęp do polskiej TV i VOD w Norwegii
 • serwery w ponad 95 innych krajach
 • korzystanie na 3 urządzeniach jednocześnie
 • bardzo duża szybkość połączenia
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Jak wygląda sytuacja z poszczególnymi polskimi serwisami VOD w Norwegii?

Niestety praktycznie wszystkie polskojęzyczne serwisy VOD są niedostępne w tym skandynawskim kraju. 

TVP w Norwegii

Aby oglądać TVP w Norwegii przez Internet potrzebujemy polskiego adresu IP. Niestety, dostęp do zasobów telewizji publicznej jest ograniczony dla Polaków przebywających w Norwegii. Dotyczy to zarówno filmów, seriali i programów dostępnych w serwisie TVP VOD oraz transmisji meczy i innych wydarzeń sportowych w TVP Sport.

ipla w Norwegii

W przypadku serwisu ipla, jeżeli połączymy się z nim przebywając w Norwegii i posługując się norweskim IP, to zostanie nam wyświetlony wyłącznie dostęp do pakietu ipla Polonia (zawiera głównie kanały Polsatu). Nie zobaczymy i nie będziemy w stanie wykupić innych pakietów bez posiadania polskiego IP.

Player w Norwegii

W serwisie Player.pl znajdziemy filmy, seriale i programy znane ze stacji TVN. Kuchenne rewolucje, MasterChef, Kuba Wojewódzki, Milionerzy, Agent, X-Factor i wiele innych programów dostępnych jest wyłącznie na platformie Player.pl. Niestety w Norwegii dostęp do niego jest zablokowany i bez pomocy VPN nie obejrzymy naszych ulubionych programów.

NC+ GO, HBO GO, Showmax i inne polskie VOD w Norwegii

Z pozostałymi serwisami VOD takimi jak NC+ GO, HBO GO, Showmax czy WP Pilot w Norwegii sprawa wygląda podobnie jak z opisanymi wcześniej. Bez posiadania polskiego adresu IP nie uzyskamy do nich dostępu, a przy próbie odtworzenia materiałów wideo otrzymamy komunikat o blokadzie.

Podsumowanie

Chcąc uzyskać dostęp do polskiej telewizji online w Norwegii i serwisów VOD, z których korzystaliśmy na co dzień przebywając w Polsce, musimy wspomóc się VPN. Bez niego, ze względu na ograniczenia i blokady terytorialne wynikające z ograniczeń licencyjnych, nie uda nam się odtworzyć filmów, seriali i programów w ulubionych serwisach.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Jak oglądać ipla, TVN Player, TVP i polską telewizję za granicą?
08.02.2017 Blokady regionalne

Jak oglądać ipla, TVN Player, TVP i polską telewizję za granicą?

Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Z różnych powodów nasze życie coraz częściej toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznie rozwijają...

Jak oglądać IO 2018 w Pjongczangu w Polsce i za granicą online?
09.02.2018 Blokady regionalne

Jak oglądać IO 2018 w Pjongczangu w Polsce i za granicą online?

Rozpoczynające się w Pjongczangu w piątek Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 przyniosą mnóstwo emocji. Zmagania reprezentacji blisko 100 krajów w spo...

Komentarze