VPN Ukraina – zmiana IP na ukraińskie

Ukraina

W tym poradniku przyjrzymy się bliżej najlepszym usługom VPN z serwerami w Ukrainie. Pokażemy na co warto zwrócić uwagę przy wyborze sieci VPN dla Ukrainy. Oprócz ochrony prywatności, dzięki możliwości zmiany IP na ukraińskie za pomocą usług VPN można uzyskać dostęp do treści i usług dostępnych tylko w Ukrainie. Czytaj dalej jeśli chcesz poznać jaki jest najlepszy ukraiński VPN w 2023 Jest to szczególnie przydatne dla osób, które chcą uzyskać dostęp do treści w języku ukraińskim objętych blokadami regionalnymi.

Najlepszy VPN Ukraina 2023 – co wybrać?

Poniżej przedstawiamy zestawienie najlepszych usług VPN, które posiadają w swojej ofercie serwery VPN w Ukrainie. Są to solidne i sprawdzone firmy, które od lat zapewniają milionom użytkowników dostęp do bezpiecznej i szybkiej sieci VPN.

 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Obsługa do 6 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 69% zniżki i 3 miesiące gratis
od
3,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 86% zniżki i 3 miesiące gratis
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Obsługa do 7 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 83% zniżki
od
2€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 2000+ serwerów w 115 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 31-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 81% zniżki
od
2,08$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Opisane wyżej zapewniają wszystkim użytkownikom co najmniej 30 dni na testy bez ryzyka, gdyż abonamenty objęte są 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że jeżeli wykupiona usługa nie spełni oczekiwań i np. ukraiński VPN nie będzie działał tak jakbyśmy tego oczekiwali, to pieniądze zostaną nam zwrócone.

Jak zmienić IP na ukraińskie za pomocą serwerów VPN w Ukrainie?

 1. Żeby zmienić swój adres IP na ukraiński, musisz znaleźć usługę VPN, która posiada serwery zlokalizowane w Ukrainie. Upewnij się, że wybrana usługa jest solidna i bezpieczna.
 2. Po wyborze odpowiedniej usługi VPN, załóż w niej konto, opłać abonament, a następnie pobierz i zainstaluj jej oprogramowanie na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym.
 3. Po zainstalowaniu oprogramowania uruchom je i zaloguj się na utworzonym kilka chwil wcześniej koncie użytkownika.
 4. Połącz się z serwerem VPN zlokalizowanym w Ukranie – w aplikacji VPN na swoim urządzeniu odszukaj na liście dostępnych państw Ukrainę. Kliknij na nazwę państwa i połącz się z serwerem.
 5. W tym momencie Twoje połączenie jest aktywne, a Twój adres IP zmienił się na ukraiński. Możesz teraz przeglądać sieć anonimowo i uzyskać dostęp do tych treści, które są dostępne tylko dla ukraińskich użytkowników ze względu na geoblokady.

Skorzystanie z VPN pozwala na szybką zmianę adresu IP na ukraiński, co jest przydatne dla osób, które chcą uzyskać dostęp do treści dostępnych tylko dla ukraińskich użytkowników. Pamiętaj, że niektóre serwisy internetowe i usługi online mogą blokować połączenia VPN, dlatego ważne jest posiadanie usługi VPN, która oferuje różne protokoły VPN i funkcje obchodzenia blokad.

VPN Ukraina – jakie są zastosowania?

Zastosowania VPN Ukraina są podobne i zbliżone do ogólnych zastosowań sieci VPN. To, co w tym przypadku należy bardzo podkreślić, to fakt że serwery zlokalizowane w Ukrainie pozwalają uzyskać ukraińskie IP. A to pozwala na prostą zmianę geolokalizacji urządzenia, na którym aktywne jest połączenie z VPN.

VPN z ukraińskim IP jest popularny wśród osób, które wyjechały ze swojego kraju i chcą mieć bezproblemowy dostęp do treści, które dostępne są tylko w Ukrainie. Podobnie ma się sprawa z osobami, które często podróżują za granicę np. w celach służbowych. Poprzez połączenie się z serwerem VPN zlokalizowanym w Ukrainie, możliwe jest ominięcie ograniczeń geograficznych i uzyskanie dostępu do telewizji online, filmów, seriali, muzyki itp.

Jest to również przydatne narzędzie dla tych osób, które chcą zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda zawartość ukraińskiego internetu. Poznać treści, które są niedostępne z terenu innych państw za sprawą blokad i ograniczeń regionalnych. Dostęp do nich jest zazwyczaj możliwy wyłącznie wtedy, gdy ma się dostęp do ukraińskiego adresu IP. A ten można uzyskać łącząc się z ukraińską siecią VPN.

W ten sposób dziennikarze czy osoby zajmujące się wywiadem mogą bez problemu i co ważne – względnie anonimowo – poruszać się po zakamarkach ukraińskiej sieci.

Czy ukraiński VPN jest bezpieczny?

Wiele osób może zastanawiać się, czy korzystanie z serwerów VPN zlokalizowanych w Ukrainie jest bezpieczne. Nie powinno to nikogo dziwić, wszak ten kraj został zaatakowany przez Rosję i oprócz konwencjonalnej wojny, prowadzona jest także bardzo nasilona cyber-wojna. Wywiady różnych mocarstw są obecne w tym kraju, włamania na serwery są na porządku dziennym. Czy w związku z tym należy obawiać się korzystania z ukraińskich serwerów VPN?

O ile obawy są słuszne, to rzeczywistość nie maluje się w tak ponurych barwach jak mogłoby się początkowo wydawać. Technologia, z której korzystają sieci VPN bazuje na przebadanych pod kątem bezpieczeństwa algorytmach, szyfrowaniu klasy wojskowej i sprawdzonych protokołach VPN. Podstawą jest tutaj postawienie na sprawdzone firmy, które posiadają wiedzę, zasoby i wdrożone odpowiednie rozwiązania techniczne. A do tego oferują dostęp do serwerów, na których nie są gromadzone logi dotyczące aktywności użytkowników.

Ponadto firmy, które świadczą usługi dostępu do serwerów VPN zlokalizowanych w Ukrainie zazwyczaj nie mają z tym krajem nic wspólnego. Gdyż siedziba znajduje się w takich krajach jak np. Brytyjskie Wyspy Dziewicze czy Panama. Więc naciski polityczne czy ze strony służb nie wpłyną na bezpieczeństwo i poufność danych przesyłanych przez serwery.

Sieć VPN Ukraina – pytania i odpowiedzi

Czy korzystanie z VPN w celu uzyskania ukraińskiego IP jest legalne na Ukrainie?

Tak, korzystanie z VPN jest legalne na Ukrainie, a zmiana IP na ukraińskie nie stanowi naruszenia prawa. Podobnie jak w większości państw na świecie, nie ma żadnych ograniczeń w tej kwestii i każdy może swobodnie korzystać z usług VPN.

Jakie są główne zastosowania VPN z ukraińskim IP?

Korzystanie z VPN z ukraińskim IP pozwala na odblokowanie treści z ograniczeniami geograficznymi, oszczędności na zakupach dzięki możliwości sprawdzenia ofert ukraińskich sklepów czy usług, ominięcie cenzury w przypadku pobytu w kraju, który blokuje ukraińskie treści, ochronę prywatności i bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu.

Czy korzystanie z VPN z ukraińskim IP wpływa na szybkość połączenia internetowego?

Tak, korzystanie z VPN może wpłynąć na szybkość połączenia internetowego. W zależności od jakości usługi VPN, odległości między użytkownikiem a serwerem VPN oraz obciążenia serwera, szybkość może być nieco niższa w porównaniu z bezpośrednim połączeniem. Wybierając usługę VPN, warto zwrócić uwagę na szybkość, jaką oferują poszczególni dostawcy.

Czy istnieją darmowe sieci VPN do zmiany IP na ukraińskie?

W sieci można znaleźć darmowe VPN, które oferują możliwość zmiany IP na ukraińskie. Należy jednak mieć na uwadze, że takie usługi często są niebezpieczne dla użytkowników, gdyż mogą przechwytywać i sprzedawać dalej przesyłane za ich pomocą dane. Mają również ograniczenia, takie jak niższa szybkość, mniejsza liczba dostępnych serwerów czy ograniczony transfer danych. Ponadto, darmowe VPN mogą nie gwarantować takiego samego poziomu bezpieczeństwa i prywatności, jak płatne usługi.

Inne lokalizacje serwerów