Recenzja ExpressVPN - analiza, test i opinie

Radek Król - Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019

Recenzja ExpressVPN
ExpressVPN to świetny VPN klasy premium, wart swojej ceny. Prosty w obsłudze i uniwersalny, ExpressVPN zaspokoi wszystkie Twoje oczekiwania względem VPN. W ramach promocji możesz otrzymać 3 miesiące abonamentu gratis.
Odwiedź ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
 • Aplikacje
Informacje o ExpressVPN
Ocena9,31
Ocena redakcji
9,80/10
Prywatność i bezpieczeństwo
9,52/10
Funkcje i możliwości
8,60/10
Aktualna promocja:

ExpressVPN - podstawowe informacje

ExpressVPN jest jednym z najlepszych dostawców usług VPN. Oprócz świetniej jakości usług, zapewnia swoim użytkownikom bardzo dużą liczbę lokalizacji serwerów - bo aż w 95 państwach. ExpressVPN to zadowoli zarówno osoby chcące szyfrować połączenie i chronić swoją prywatność w sieci jak i tych, którzy potrzebują VPN głównie do omijania cenzury i blokad regionalnych.

Zalety

 • Najszybszy i najlepszy VPN
 • Dostęp do polskich VOD i TV
 • Szybkie i stabilne serwery w Polsce
 • Skuteczny w zapewnianiu dostępu do Netflixa USA i innych VOD
 • 3000+ serwerów w ponad 90 państwach
 • Świetna ochrona prywatności i wysokie bezpieczeństwo
 • Szybka konfiguracja i proste w obsłudze aplikacje
 • Szybka pomoc online przez czat 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wady

 • nieco wyższa cena niż u konkurencji

Parametry

 • Połączenia: 5
 • Dostępne kraje: 95
 • Dostępne serwery: 3000+
 • OpenVPN:
 • Wsparcie 24/7:
 • Siedziba firmy: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Zastosowania

 • Polskie IP:
 • Netflix:
 • Bloker reklam:
 • Torrenty:
 • Ochrona prywatności:
 • Omijanie cenzury:

Cena

od 6.67$ miesięcznie30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Test ExpressVPN - jak szybkie i stabilne jest połączenie?

Przeprowadziliśmy test szybkości ExpressVPN. Nasze łącze internetowe, na jakim był przeprowadzany test pozwala na uzyskanie prędkości w okolicach 94 Mb/s przy pobieraniu oraz wysyłaniu danych.

Do przeprowadzenia testu prędkości ExpressVPN użyliśmy narzędzia speedtest.net. Przed przeprowadzeniem pomiaru zrobiliśmy również pomiar kontrolny, który umieszczony jest na końcu tego opracowania - jest to to test prędkości bez użycia jakiegokolwiek VPN. Sprawdziliśmy najpopularniejsze lokalizacje serwerów z punktu widzenia osób mieszkających w Polsce czyli polskie, amerykańskie i brytyjskie serwery VPN. W trakcie korzystania z ExpressVPN nie odnotowaliśmy problemów takich jak rozłączanie się usługi, spadek prędkości czy nagłe i nieoczekiwane zrywanie połączenia. Połączenie z serwerami VPN od ExpressVPN działało bardzo stabilnie.

Test szybkości serwerów w Polsce

Szybkość ExpressVPN w Polsce

Połączenie z polskim serwerem od ExpressVPN zachowuje się bardzo stabilnie i zapewnia dobrą szybkość połączenia. Nie będzie większych problemów ze streamingiem czy szybkim pobieraniem dużych plików.

Test szybkości serwerów w UK

Szybkość ExpressVPN w UK

W przypadku serwerów ExpressVPN w UK mamy do czynienia z nieco lepszym wynikiem od tych polskich. Jest to bardzo dobry wynik, który plasuje tego dostawcę w absolutnej czołówce jeśli chodzi o dostępnych na rynku dostawców usług VPN.

Test szybkości serwerów w USA

Szybkość serwerów w USA

Jeżeli chodzi o szybkość amerykańskich serwerów VPN, to ExpressVPN jest naszym zdaniem obecnie na pierwszym miejscu. A to właśnie z tych serwerów bardzo często korzystamy, jeżeli chcemy uzyskać dostęp do amerykańskiego Netflixa oraz innych usług dostępnych wyłącznie za oceanem. 70 Mb/s to wynik, który gwarantuje sprawne pobieranie oraz streaming niemal każdego materiału.

Pomiar kontrolny bez VPN

Pomiar kontrolny testu prędkości

Na powyższym zrzucie przedstawiony został kontrolny pomiar prędkości, bez pośrednictwa VPN, wykonany przed przeprowadzeniem prób z VPN.

Bezpieczeństwo ExpressVPN

Bezpieczeństwo

ExpressVPN przykłada bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa oferowanych przez siebie rozwiązań, zapewniając przy tym użytkownikom możliwość wyboru technologii, za pomocą której będzie odbywała się komunikacja z serwerami VPN. Użytkownicy mogą korzystać z 4 protokołów VPN, przy pomocy których mogą łączyć się z serwerami:

 • OpenVPN
 • SSTP
 • L2TP/IPSec
 • PPTP

W aplikacjach przygotowanych przez ExpressVPN domyślnie używany jest protokół OpenVPN, z którego można korzystać w oparciu o protokoły UDP lub TCP, w zależności od tego które rozwiązanie lepiej sprawdzi się naszej sieci (UDP może nie działać w każdej sieci).

Do szyfrowania połączenia użytkowników ExpressVPN używa AES z 256-bitowym kluczem. Jest to powszechnie stosowany standard używany przez firmy, instytucje i ekspertów zajmujących się bezpieczeństwem. Złamanie 256-bitowego szyfrowania AES jest przy dzisiejszej mocy obliczeniowej komputerów niewykonalne.

Uwierzytelnianie użytkownika na serwerach odbywa się przy przy pomocy certyfikatu RSA z kluczem 4096-bitowym do podpisu i algorytmem hashującym SHA-512.

ExpressVPN stosuje perfect forward secrecy do ochrony użytkownika przed sytuacją, w której atakujący byłby w stanie złamać zabezpieczenia i klucze stosowane do szyfrowania ruchu. Za każdym razem, gdy na nowo połączymy się z ExpressVPN generowany jest nowy, tajny klucz na potrzeby tej konkretnej sesji. Jeżeli połączenie z serwerem VPN będzie utrzymywane dłużej, to co każde 60 minut zostanie wygenerowany nowy klucz. Sprawia to, że jeżeli doszłoby do sytuacji, w której atakującemu udałoby się złamać zabezpieczenia, to będzie on w stanie uzyskać dostęp tylko do 60 minut transmisji danych.

Zabezpieczenia stosowane przez ExpressVPN zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zarówno tych którzy mieszkają w krajach, w których aktywność w sieci jest mocno inwigilowana i kontrolowana przez służby jak i tych, którzy chcą się zabezpieczyć przed cyberprzestępcami.

O skuteczności ExpressVPN może świadczyć fakt, że jest to usługa która jest najczęściej wybierana przez osoby podróżujące do Chin. Cenzura Internetu w Chinach jest bardzo silna i mało który dostawca VPN radzi sobie z jej obchodzeniem. ExpressVPN to jeden z nielicznych VPN do Chin, które wciąż skutecznie działają i umożliwiają swobodny dostęp do sieci podczas pobytu w tym kraju.

Ochrona prywatności w ExpressVPN

Firma, która odpowiada za działanie ExpressVPN to Express VPN International Ltd. Jest zarejestrowana na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i podlega prawu tego państwa. Jest to kraj, który nie ma żadnych regulacji dotyczących przechowywania danych przez operatorów w usług sieciowych, więc ExpressVPN może przez przeszkód i nacisków prowadzić politykę braku logów. Lokalizacja kraju, w którym znajduje się siedziba firmy dostarczającej usługę jest istotna, jeżeli zależy nam na prywatności. Należy unikać państw należących do tzw. sojuszu 5 oczu (oraz sojuszu 14 oczu). Brytyjskie Wyspy Dziewicze nie należą do sojuszy 5 oraz 14 oczu.

ExpressVPN to bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o VPN do ochrony prywatności w sieci. O tym, że firma traktuje na serio zagadnienia związane z prywatnością swoich użytkowników może świadczyć fakt, że władzom tureckim nie udało się uzyskać żadnych informacji na temat osoby korzystającej z jej infrastruktury.

ExpressVPN nie gromadzi logów aktywności użytkowników, odwiedzanych stron, przesyłanych danych, ich adresów IP, zapytań DNS oraz sposobu wykorzystania sieci. Nie są przechowywane żadne szczegółowe informacje dotyczące czasów połączeń oraz przesyłanych danych w ramach korzystania z usługi. Informacje na ten temat możemy znaleźć w polityce prywatności ExpressVPN: 

We do not collect logs of your activity, including no logging of browsing history, traffic destination, data content, or DNS queries. We also never store connection logs, meaning no logs of your IP address, your outgoing VPN IP address, connection timestamp, or session duration.

Jedyne informacje, jakie przechowuje i gromadzi ExpressVPN to częściowe dane analityczne, które potrzebne są do optymalizacji usługi - informację o tym że udało się nawiązać konkretnego dnia połączenie oraz zbiorczą ilość przesłanych danych (nie są przechowywane informacje dotyczące transferu w poszczególnych jednostkach czasu). W dalszej części polityki prywatności możemy znaleźć opis tego, jak ExpressVPN podchodzi do zagadnień związanych z prywatnością użytkowników:

We’ve engineered our systems to categorically eliminate storage of sensitive data. We may know THAT a customer has used ExpressVPN, but we never know HOW they have utilized our Service. We stand by our firm commitment to our customers’ privacy by not possessing any data related to a user’s online activities.

Aplikacje ExpressVPN posiadają wbudowane mechanizmy, które chronią przed wyciekami(DNS i WebRTC) co zabezpiecza przed ujawnieniem prawdziwego adresu IP.

Aplikacje ExpressVPN mają wbudowany killswitch działający na poziomie systemu, w sposób zbliżony do firewalla. W momencie utraty połączenia z ExpressVPN cały ruch sieciowy między naszym urządzeniem, a Internetem zostaje zablokowany. Dzięki temu mamy pewność, że nagle nasz prawdziwy adres IP nie wycieknie do sieci. Jest to jedna z ważniejszych cech jeśli chodzi o funkcje programów do łączenia się z VPN, jeśli chodzi o ochronę prywatności.

Streaming i P2P z ExpressVPN

Dzięki temu, że ExpressVPN jest bardzo szybką usługą, to jest świetnym wyborem jeśli chodzi o streaming wideo. Przy jego pomocy obejrzymy polskie VOD za granica, Netflixa, BBC transmisje wydarzeń sportowych niedostępne w Polsce i inne serwisy VOD.

Przy pomocy ExpressVPN bez problemu obejrzymy amerykańskiego Netflixa. Jest to jeden z dostawców usługi VPN, który wciąż skutecznie radzi sobie z blokadami regionalnymi nakładanymi przez tego dostawcę. Jeśli chodzi o polskojęzycznego Netflixa, to sytuacja jest mocno zmienna - niektóre serwery są zablokowane, niektóre działają.

P2P

Szybkość serwerów przydaje się nie tylko podczas streamingu, ale również przy korzystaniu z P2P. ExpressVPN to świetny VPN do torrentów, dzięki któremu zachowamy anonimowość w sieci P2P. Firma nie wprowadza ograniczeń co do tego, na jakich serwerach możemy korzystać z tego rodzaju usług (niektórzy dostawcy VPN ograniczają korzystanie z VPN to do serwerów w określonych państwach). Dzięki dużej szybkość usługi bez problemu pobierzemy np. najnowszą dystrybucję Linuxa z sieci torrent.

Aplikacje ExpressVPN i ich możliwości

Z ExpressVPN można korzystać na 3 urządzeniach jednocześnie. Z takim limitem bez problemu zabezpieczymy jednocześnie telefon, komputer oraz tablet. Jednak jeżeli mamy więcej urządzeń, to może okazać się to niewystarczające. Jest to naszym zdaniem jedyny poważny minus tej usługi.

Szeroki wybór aplikacji

ExpressVPN oferuje największy wybór gotowych aplikacji oraz rozszerzeń, które pozwalają na nawiązanie połączenia z VPN po instalacji i uruchomieniu. Nie potrzeba nic konfigurować - wszystko po prostu działa. Sama konfiguracja sprowadza się do tego, że w aplikacji wpisujemy nasz indywidualny kod aktywacyjny, który widoczny jest na naszym koncie. ExpressVPN jest dostępny na następujące systemy operacyjne i urządzenia mobilne:

 • Windows
 • Mac
 • iOS (czyli iPhone i iPad)
 • Android
 • Linux

Oprócz tego, mamy możliwość skorzystania z rozszerzeń do przeglądarek. Dostępne są dodatki do wszystkich najpopularniejszych, czyli:

 • Chrome
 • Firefox
 • Safari

Oczywiście, mamy również możliwość uruchomienia ExpressVPN na routerze. Dostawca udostępnia użytkownikom gotowe pliki konfiguracyjne dla wybranych modeli routerów. Dla pozostałych urządzeń znajdziemy dokładną instrukcję co należy zrobić krok po kroku, aby uruchomić usługę na routerze i zabezpieczyć całe połączenie sieciowe.

ExpressVPN udostępnia usługę MediaStreamer. Jest to usługa, która działa na zasadzie tzw. "Smart DNS". Sprawia, że adresy DNS dostarczane przez dostawcę internetowego zastępowane są na takie, które pozwalają na obchodzenie ograniczeń regionalnych (np. nakładanych przez Netflixa). Dzięki MediaStreamer możemy bez problemu skonfigurować połączenie z VPN na PlayStation, Xboxie, Apple TV, Nintendo Switch, Amazon Fire TV oraz Samsung Smart TV. Uwaga - MediaStreamer nie szyfruje ruchu - służy tylko do ominięcia geoblokad.

W przypadku Chromecasta będziemy musieli skonfigurować usługę na routerze lub udostępnić połączenie sieciowe do urządzenia z naszego komputera.

Wsparcie użytkownika i pomoc w ExpressVPN

To co mocno wyróżnia na plus ExpressVPN to świetne wsparcie użytkownika. Podstawowym i najszybszym kanałem, przy pomocy którego możemy uzyskać wsparcie jest dostępny przez 24 godziny przez 7 dni w tygodniu czat na żywo. Dostępni na nim konsultanci pomogą w we wszystkich problemach, jakie możemy napotkać podczas korzystania z ExpressVPN (m.in. uzyskamy informacje jakie serwery działają z Netflixem USA). Oprócz czata, pomoc dostępna jest również za pośrednictwem e-maila oraz systemu zgłoszeń. Każdy może skorzystać z takiej formy, jaka jest dla niego najwygodniejsza.

ExpressVPN posiada bardzo dobrze przygotowaną dokumentację. W obszernej bazie wiedzy znajdziemy odpowiedzi niemal na wszystkie pytania i problemy. Konfiguracja na poszczególnych urządzeniach została opisana szczegółowo - jak co zrobić krok po kroku. Oprócz tego znajdziemy liczne poradniki dotyczące zastosowania usługi oraz materiały wideo, które tłumaczą poszczególne rozwiązania.

Lokalizacje serwerów ExpressVPN

ExpressVPN posiada aktualnie serwery w następujących państwach:

ExpressVPN posiada ogromną - obecnie 145 miast w 94 krajach - sieć serwerów VPN, co umieszcza tego dostawcę na podium, jeśli chodzi o liczbę oferowanych lokalizacji. Dostępne są zarówno popularne lokalizacje jak USA, Wielka Brytania, Niemcy, Francja czy Hiszpania, ale również te bardziej egzotyczne jak np. Wietnam czy Kostaryka. Jeżeli będziemy chcieli zmienić IP na adres przypisany do konkretnego kraju, to bez problemu zrobimy to przy pomocy ExpressVPN.

Co najważniejsze, ExpressVPN posiada również serwery zlokalizowane w Polsce. Dzięki nim bez problemu obejrzymy polską telewizję za granicą online i serwisy VOD takie jak ipla, Player czy TVP oraz nie utracimy dostępu do treści dostępnych w Polsce podczas codziennego korzystania z VPN do połączenia z Internetem za pośrednictwem VPN.

Serwery ExpressVPN

Wybór serwerów w aplikacji ExpressVPN, m.in. zlokalizowanych w Polsce

Cennik ExpressVPN

Cennik ExpressVPN

Aktualny cennik ExpressVPN

Okres 1 miesiąc 6 miesięcy 12 miesięcy + 3 gratis
Cena za miesiąc 12,95 USD 9,99 USD
Koszt całkowity 12,95 USD 59,95 USD
Koszt roczny 155,40 USD 119,90 USD
Częstotliwość płatności co miesiąc co 6 miesięcy
Oszczędności brak -23 %
oszczędzasz 35,50 USD rocznie

Cena nie jest mocną stroną ExpressVPN. Nie jest to najtańsza usługa spośród VPN-ów dostępnych na rynku. Jeżeli cena jest dla nas kluczowym czynnikiem i szukamy taniego VPN-a, to warto rozważyć innych dostawców. Jednak w przypadku ExpressVPN, stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. U mało którego dostawcy mamy możliwość dostępu aż do 94 różnych krajów, za pośrednictwem których możemy się łączyć, otrzymując jednocześnie wygodną i prostą w obsłudze aplikację oraz wyjątkowo szybkie serwery.

Do wyboru mamy trzy okresy abonamentu:

 • 1 miesiąc za 12,95$ miesięcznie
 • 6 miesięcy za 59,95$ (co da 9,99$ miesięcznie)
 • 12 miesięcy + 3 gratis za 99,99$ (co da 6,67$ miesięcznie) w ofercie specjalnej

Decydując się na płatności co miesiąc zapłacimy najwięcej, bo aż 12,95$. Płatności co pół roku to 59,95$ co w przeliczeniu na poszczególne miesiące da nam 9,99 za korzystanie z VPN. Zdecydowanie najkorzystniej wypada abonament roczny. Płacąc 99,99$ z góry za cały rok otrzymamy dodatkowe 3 miesiące gratis i zaoszczędzimy 49%. W przeliczeniu na kolejne miesiące cena wyniesie 6,67$ za każdy.

Za usługę można zapłącić przy pomocy wszystkich standardowych sposobów płatności - karty płatniczej, PayPala i Bitcoina. Dodatkowo, istnieje możliwość płatności przy pomocy systemu Paymentwall, który pośredniczy w płatności innymi metodami (jak np. Webmoney, AliPay, SOFORT itd.).

Jedną z rzeczy wyróżniających ExpressVPN na tle konkurencji jest 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy. Działa to na tej zasadzie, że przez 30 dni od momentu kupna usługi, możemy w dowolnej chwili wystąpić o zwrot pieniędzy jeżeli będziemy z niej niezadowoleni. Środki odzyskamy szybko i bez problemów - ExpressVPN ma politykę "no questions asked" w tej kwestii.

Szczegóły techniczne ExpressVPN

Możliwości
Dostępne kraje:95
Jednoczesne połączenia:5
Dozwolone P2P: tak
Działa z Netflixem: tak
SmartDNS: tak
SOCKS5 Proxy: nie
Split tunneling: tak
Wbudowany adblock: nie
Dostępny plan darmowy: nie
Protokoły
OpenVPN: tak
PPTP: tak
IKEv2: tak
L2TP/IPSec: tak
SSTP: tak
SoftEther: nie
Prywatność
Siedziba firmy:Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Killswitch: tak
Multihop / Double VPN: nie
Anonimowy zakup: tak
Siedziba poza państwami "5 eyes": tak
Siedziba poza państwami "14 eyes": tak
Ochrona przed DNS leak: tak
Ochrona przed IPv6 leak: tak
Brak logowania ruchu: tak
Brak logowania czasu połączenia: tak
Brak logowania transferu: tak
Brak logowania IP tak
Serwery "stealth" tak
Brak naruszeń prywatności w przeszłości tak
Systemy i urządzenia
Windows: tak
Mac: tak
Linux: tak
Android: tak
iOS: tak
Router: tak
Wtyczka Chrome: tak
Wtyczka Firefox: tak
Wtyczka Safari: tak
Wsparcie użytkownika
Pomoc na żywo 24/7: tak
Czat na żywo: tak
System zgłoszeń: tak
Wsparcie przez forum: nie
Wsparcie przez telefon: nie
Baza wiedzy: tak
Płatności
Dostępny okres próbny: nie
Gwarancja zwrotu pieniędzy: tak
Liczba dni na zwrot pieniędzy:30 dni
Płatność kartą: tak
Płatność PayPalem: tak
Płatność Bitcoinem: tak
Płatność przelewem bankowym: nie
Płatność kartami podarunkowymi: nie
Alternatywne kryptowaluty: nie
Cennik
1 miesiąc12.95 USD
6 miesięcy59.95 USD (9.99 USD miesięcznie)
15 miesięcy99.95 USD (6.67 USD miesięcznie)

Porównanie ExpressVPN z innymi dostawcami VPN

ExpressVPN vs NordVPNExpressVPN vs CyberGhostExpressVPN vs PureVPNExpressVPN vs ProtonVPN

Podsumowanie recenzji ExpressVPN

ExpressVPN to jeden z najlepszych VPN-ów na rynku, który z powodzeniem spełni wszystkie oczekiwania co do tego rodzaju usługi większości użytkowników Internetu.

Bardzo duża szybkość połączenia, proste i wygodne w obsłudze aplikacje na telefon, tablet i komputer sprawiają, że usługę uruchomimy w ciągu kilku chwil od zakupu. W przypadku problemów możemy zawsze liczyć na pomoc ze strony wsparcia technicznego, które służy pomocą przez 24 godziny na dobę. Dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy możemy bez przeszkód przetestować usługę i jeżeli uznamy, że nie jesteśmy z niej zadowoleni - odzyskać pieniądze.

Opinie o ExpressVPN

FFddd 02/07/2019

Rewelacja
bardzo szybki, oglądam przez ExpressVPN Netflixa z usa!

Marek 17/01/2019

Bardzo szybki Szkoda ze polski NETFLIX już nie działa

Jaro 10/01/2019

Muszę przyznać, że Express Vpn jest rewelacyjny, bardzo prosty w obsłudze i szybki. Korzystam na telefonie i laptopie już od jakiegoś czasu i jeszcze nie miałem żadnych większych problemów z połączeniem, a testowałem wcześniej inne Vpny. Jest dość drogi, ale warto

Robert 17/07/2018

Tak naprawdę nie jest to najlepszy vpn a jedynie najszybszy. W całej reszcie Nord bije Express na głowę. Wystarczy tylko porównać oba.

k9999 16/03/2017

jeżeli ktoś szuka vpn do netflixa itp. to warto bo na nim nie miałem większych problemów, a inne niestety bywa że netflix blokuje

Dodaj swoją ocenę i opinię o ExpressVPN

Ocena:

Szanujemy Twoją prywatność. Opinię na temat ExpressVPN możesz dodać całkowicie anonimowo - wystarczy Twoje imię lub pseudonim. Nie gromadzimy adresów IP oceniających.