ExpressVPN

ExpressVPN jest jednym z najpopularniejszych dostawców usług VPN. Oprócz dobrej jakości usług, należy do grona tych dostawców usług VPN, którzy zapewniają dość dużą ilość lokalizacji swoich - bo w tym przypadku aż 95 państw. ExpressVPN to uniwersalna usługa, która zadowoli zarówno osoby chcące chronić swoją prywatność w sieci jak i tych, którzy potrzebują VPN głównie do omijania cenzury i blokad regionalnych.
Średnia ocena
9,29 /10
Cena
6,62 /10
Usługa
9,25 /10
Prywatność
9 /10

Możliwości i funkcje

ExpressVPN oferuje bardzo szeroki zakres usług w stosunku do innych dostawców VPN. Decydując się na VPN od ExpressVPN możemy liczyć na dostęp do serwerów w 95 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 3 urządzeniach jednocześnie. ExpressVPN udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa, macOSa oraz Linuxa , a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń.

ExpressVPN pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

Test ExpressVPN - szybkość działania

Przetestowaliśmy prędkość ExpressVPN. Łącze, na którym przeprowadzaliśmy test pozwala na pobieranie z prędkością 20 Mbit/s i wysyłanie z prędkością około 10 Mbit/s. Na potrzeby testu wykonany został pomiar kontrolny prędkości bez użycia VPN (szary słupek na wykresie), a następnie połączenia za pośrednictwem VPN z serwerami w różnych lokalizacjach. Test oparty został o narzędzie http://www.speedtest.net/, a serwer z którym się łączyliśmy to serwer Orange S.A. zlokalizowany w Warszawie. Każdy pomiar umieszczony na wykresie to średnia arytmetyczna prędkości z trzech połączeń testowych wykonanych w niewielkich odstępach czasu.

Wyniki uzyskane w trakcie testu są bardzo dobre i utrata prędkości podczas połączenia za pośrednictwem ExpressVPN jest niewielka. Łącząc się za pośrednictwem serwerów zlokalizowanych geograficznie blisko miejsca zamieszkania możemy liczyć również na niskie pingi np. w grach komputerowych. Jest to dość istotna wiadomość dla graczy, którzy chcieliby korzystać z ochrony VPN i jednocześnie uniknąć lagów w grze. W redakcji gramy i korzystamy z ExpressVPN na co dzień - lagów nie ma.

Prędkość pobierania

Prędkość wysyłania

Prywatność i bezpieczeństwo

ExpressVPN to usługa w absolutnej czołówce jeśli chodzi o ochronę prywatności.

Plusy

ExpressVPN nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią użytkownicy. Aktywność (czyli np. z czym się łączymy, jakie strony odwiedzamy), czas połączenia oraz wykorzystany transfer nie są logowane. Aplikacja kliencka ExpressVPN jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za ExpressVPN to Brytyjskie Wyspy Dziewicze, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

Minusy

Bezpieczeństwo

ExpressVPN udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:
 • OpenVPN
 • PPTP
 • L2TP/IPSec
 • SSTP

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w ExpressVPN protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

Cennik ExpressVPN

Cennik ExpressVPN

Aktualny cennik ExpressVPN

Okres 1 miesiąc 6 miesięcy 12 miesięcy + 3 gratis
Cena za miesiąc 12,95 USD 9,99 USD
Koszt całkowity 12,95 USD 59,95 USD
Koszt roczny 155,40 USD 119,90 USD
Częstotliwość płatności co miesiąc co 6 miesięcy
Oszczędności brak -23 %
oszczędzasz 35,50 USD rocznie

Cena nie jest mocną stroną ExpressVPN. Nie jest to najtańsza usługa spośród VPN-ów dostępnych na rynku. Jeżeli cena jest dla nas kluczowym czynnikiem i szukamy taniego VPN-a, to warto rozważyć innych dostawców. Jednak stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. U mało którego dostawcy mamy możliwość dostępu aż do 94 różnych krajów, za pośrednictwem których możemy się łączyć, otrzymując jednocześnie wygodną i prostą w obsłudze aplikację oraz wyjątkowo szybkie serwery.

Do wyboru mamy trzy okresy abonamentu: - 1 miesiąc za 12,95$ miesięcznie - 6 miesięcy za 59,95$ (co da 9,99$ miesięcznie) - 12 miesięcy za 99,99$ (co da 8,32$ miesięcznie)

Decydując się na płatności co miesiąc zapłacimy najwięcej, bo aż 12,95$. Płatności co pół roku to 59,95$ co w przeliczeniu na poszczególne miesiące da nam 9,99 za korzystanie z VPN. Zdecydowanie najkorzystniej wypada abonament roczny. Płacąc 99,99$ z góry za cały rok zaoszczędzimy 35%, a w przeliczeniu na poszczególne miesiące cena wyniesie 8,32$.

Za usługę zapłacimy przy pomocy wszystkich standardowych sposobów płatności - karty płatniczej, PayPala i Bitcoina. Dodatkowo, istnieje możliwość płatności przy pomocy systemu Paymentwall, który pośredniczy w płatności innymi metodami (jak np. Webmoney, AliPay, SOFORT itd.).

Jedną z rzeczy wyróżniających ExpressVPN na tle konkurencji jest 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy. Działa to na tej zasadzie, że przez 30 dni po zakupie usługi, możemy w dowolnej chwili wystąpić o zwrot pieniędzy jeżeli będziemy z niej niezadowoleni. Środki odzyskamy szybko i bez problemów - ExpressVPN ma politykę "no questions asked" w tej kwestii.

ExpressVPN posiada ogromną - bo jest to obecnie 145 miast w 94 krajach - sieć serwerów VPN, co umieszcza tego dostawcę na podium, jeśli chodzi o liczbę oferowanych lokalizacji. Dostępne są zarówno popularne lokalizacje jak USA, Wielka Brytania, Niemcy, Francja czy Hiszpania, ale również te bardziej egzotyczne jak np. Wietnam czy Kostaryka. Jeżeli będziemy chcieli zmienić IP na adres przypisany do konkretnego kraju, to bez problemu zrobimy to przy pomocy ExpressVPN.

Co najważniejsze, ExpressVPN posiada również serwery zlokalizowane w Polsce. Dzięki nim bez problemu obejrzymy polską telewizję za granicą online oraz nie utracimy dostępu do treści dostępnych tylko w Polsce podczas połączenia z Internetem za pośrednictwem VPN (pamiętajmy tylko, aby łączyć się wtedy przez polski serwer).

Serwery ExpressVPN

Wybór serwerów w aplikacji ExpressVPN, m.in. zlokalizowanych w Polsce

Szczegóły techniczne

Usługa
Dostępne kraje: 95
Jednoczesne urządzenia: 3
Dostępny plan darmowy: nie
Dostępny okres próbny: nie
Dozwolone P2P: tak
Szyfrowanie 256-bit: tak
Prywatność
Siedziba firmy: Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Killswitch: tak
Multihop / Double VPN: nie
Anonimowy zakup: tak
Poza krajami "5 eyes": tak
Brak logowania ruchu: tak
Brak logowania czasu połączenia: tak
Brak logowania transferu: tak
Cennik
1 miesiąc 12,95 USD
6 miesięcy 59,95 USD (9,99 USD za miesiąc)
12 miesięcy 99,95 USD (8,33 USD za miesiąc)
Płatności
Metody płatności:
 • karta kredytowa
 • PayPal
 • Bitcoin
Możliwy zwrot pięniędzy tak
Ilość dni na zwrot pieniędzy: 30 dni
Protokoły
OpenVPN tak
PPTP tak
IKEv2 nie
L2TP/IPSec tak
SSTP tak
SoftEther nie
SmartDNS nie
SOCKS5 Proxy nie
Wsparcie użytkownika
Wsparcie 24/7 tak
Kanały wsparcia:
 • czat
 • system zgłoszeń
Systemy i urządzenia
Systemy operacyjne
 • Linux
 • OS X
 • Windows
Urządzenia
 • router
 • iOS
 • Android
 • Windows Phone

Podsumowanie

ExpressVPN to jeden z najlepszych VPN-ów na rynku, który z powodzeniem spełni wszystkie oczekiwania co do tego rodzaju usługi większości użytkowników Internetu. Minimalne logi oraz lokalizacja firmy mogą zniechęcić użytkowników szukających usługi o idealnych parametrach pod względem prywatności. Jednak jeśli te mankamenty Ci nie przeszkadzają i VPN-a szukasz raczej do codziennego szyfrowania połączenia, podniesienia stopnia prywatności, swobodnego zmieniania IP i omijania blokad regionalnych to ExpressVPN będzie dobrym wyborem.

Bardzo duża szybkość połączenia, proste i wygodne w obsłudze aplikacje na telefon, tablet i komputer sprawiają, że usługę uruchomimy w ciągu kilku chwil od zakupu. W przypadku problemów możemy zawsze liczyć na pomoc ze strony wsparcia technicznego, które służy pomocą. 30 dni na testy usługi z gwarancją zwrotu pieniędzy bez zadawania pytań to kolejny plus tej usługi.

Opinie o ExpressVPN

jeżeli ktoś szuka vpn do netflixa itp. to warto bo na nim nie miałem większych problemów, a inne niestety bywa że netflix blokuje

k9999, 16/03/2017

Dodaj opinię

Ocena:

Szanujemy Twoją prywatność. Opinię na temat ExpressVPN możesz dodać całkowicie anonimowo - wystarczy Twoje imię lub pseudonim. Nie gromadzimy adresów IP oceniających.

Usługa

 • Lokalizacja: Brytyjskie Wyspy Dziewicze Brytyjskie Wyspy Dziewicze
 • Dostępne kraje: 95
 • Jednoczesne urządzenia: 3
 • Plan darmowy:
 • Okres próbny:
 • P2P dozwolone:
 • Szyfrowanie 256-bit:

Prywatność:

 • Brak logowania ruchu:
 • OpenVPN:
 • Anonimowy zakup:
 • Killswitch:
 • Multihop / DoubleVPN:

Protokoły

 • PPTP
 • L2TP/IPSec
 • OpenVPN
 • SSTP

Płatność

Zwrot pieniędzy: (30 dni)

Metody płatności:

od 6,67 USD

(~24,61 PLN)

miesięcznie
Odwiedź ExpressVPN