Najlepszy VPN na Androida

04.01.2018
Najlepszy VPN na Androida

Android jest obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym, w oparciu o który działa większość dostępnych na świecie urządzeń mobilnych - zarówno telefonów jak i tabletów. Z urządzeń mobilnych korzystamy w różnych miejscach, czasami opierając swoje połączenie z siecią o internet mobilny, a czasem korzystając z sieci WiFi. Niezależnie od tego w jaki sposób korzystamy z Internetu, warto pomyśleć o korzystaniu z VPN na naszym urządzeniu z Androidem.

Jaki VPN jest najlepszy na Androida?

Na rynku dostępnych jest wielu dostawców usług VPN, którzy konkurują ze sobą ceną, parametrami usługi czy ilością serwerów. Dobierając poniższe propozycje najlepszych dostawców VPN na Androida staraliśmy się znaleźć usługę, która będzie w miarę uniwersalna i zaspokoi potrzeby szerokiego grona użytkowników sieci, z różnymi umiejętnościami technicznymi. Braliśmy pod uwagę takie czynniki jak:

 • udostępnienie prostej w obsłudze, dedykowanej aplikacji VPN na Androida
 • dobra ochrona prywatności
 • szeroki zakres oferowanych funkcji i możliwości
 • dużą liczbę serwerów i ich lokalizacji
 • możliwość korzystania z usługi na kilku urządzeniach równocześnie
 • dostępność serwera zlokalizowanego w Polsce
NordVPN logo NordVPN

od 2,75$ miesięcznie Promocja -77%!

 • aplikacja na Androida
 • dobra szybkość
 • świetna cena
 • serwery w ponad 55 krajach
 • korzystanie na 6 urządzeniach jednocześnie
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

ExpressVPN logo ExpressVPN

od 8,33$ miesięcznie

 • aplikacja na Androida
 • bardzo dobra szybkość
 • serwery w ponad 95 krajach
 • korzystanie na 3 urządzeniach jednocześnie
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

    IPVanish logo IPVanish

od 6,49$ miesięcznie

 • aplikacja na Androida
 • serwery w ponad 95 krajach
 • korzystanie na 5 urządzeniach jednocześnie
 • 7 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Jak działa VPN i dlaczego warto z niego korzystać na Androidzie?

VPN jest usługą, dzięki której możemy chronić naszą prywatność w Internecie oraz podnieść poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z niego. Dzięki VPN, z Internetem łączymy się przez szyfrowany tunel, przy pomocy specjalnego serwera pośredniczącego. Tym samym osoby trzecie, np. cyberprzestępcy lub dostawca Internetu nie są w stanie podglądać naszej aktywności w sieci np. podczas korzystania z publicznych WiFi. O tym jak to wszystko działa i wygląda od strony technicznej przeczytasz w naszym poradniku, w którym dokładnie wyjaśniamy co to jest i jak działa VPN.

Główne argumenty przemawiające za codziennym korzystaniem z VPN na telefonach i tabletach z Androidem to:

 • szyfrowanie i zabezpieczenie połączenia sieciowego podczas korzystania z publicznych WiFi
 • omijanie blokad regionalnych
 • ochrona prywatności i ukrywanie swojej aktywności sieciowej przed osobami trzecimi
 • ukrycie prawdziwego adresu IP i możliwość zmiany na IP dowolnego kraju
 • omijanie cenzury i blokad stron internetowych - w szkole, w hotelu czy pracy

Szczególnie pierwsza kwestia, czyli szyfrowanie i zabezpieczenie połączenia sieciowego jest jednym z głównych powodów, dla których wiele osób decyduje się na uruchomienie VPN na swoim urządzeniu mobilnym. Jeżeli korzystamy z WiFi w kawiarni, hotelu czy na lotnisku to zdecydowanie warto pomyśleć o inwestycji w VPN. Bez większych zawiłości technicznych postaramy się wyjaśnić gdzie leży niebezpieczeństwo. Łącząc się z dowolną siecią (nie ma tu znaczenia czy jest to sieć publiczna czy nie, ale w publicznej występuje największe zagrożenie) nasza komunikacja - przesyłane i odbierane dane - może zostać przechwycona przez hakera. Dane bankowe, konta, hasła, loginy, treść maili, zdjęcia - wszystko co nie jest przesyłane przy pomocy szyfrowanego połączenia, może wpaść w niepowołane ręce. VPN przed tym chroni, gdyż szyfruje CAŁE nasze połączenie sieciowe - nie ma znaczenia czy strona lub usługa wykorzystuje protokół SSL (zielona kłódka przy adresie). Osoba próbująca przeprowadzić atak zobaczy jedynie ciąg zaszyfrowanych danych, których przy obecnej mocy komputerów nie da się w żaden sposób złamać. Osoby bardziej zainteresowane tematem, mogą poczytać na temat ataków Man In The Middle w sieciach WiFi.

Jak uruchomić VPN na Androidzie?

Pierwszym krokiem będzie założenie konta i wykupienie usługi u wybranego przez nas dostawcy VPN. Następnie ze Sklepu Play należy pobrać klienta VPN przygotowanego przez wybranego przez nas dostawcę VPN. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę dostawcy u którego wykupiliśmy usługę, a bez problemu znajdziemy odpowiedni program. W większości przypadków na stronie dostawcy również znajdziemy możliwość pobrania plików .apk, przy pomocy których możemy zainstalować aplikację bez pośrednictwa Sklepu Play.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji VPN na Androida, wystarczy ją aktywować - poszczególni dostawcy VPN mają tutaj różne metody, jednak najczęściej jest to albo zalogowanie się przy pomocy nazwy użytkownika i hasła lub podanie specjalnego kodu.

Gdy już będziemy mieli aktywną aplikację na naszym urządzeniu to pozostaje wybranie serwera, za pośrednictwem którego chcemy się łączyć. Warto wybrać taki, który fizycznie jest możliwie blisko nas - dzięki temu praktycznie nie odczujemy strat w jakości połączenia. Jeśli jesteśmy za granicą i chcemy uzyskać dostęp do treści z ograniczeniami regionalnymi - wtedy wybieramy serwer w Polsce. Można też zajrzeć do ustawień i konfiguracji aplikacji, aby lepiej dostosować ją pod swoje potrzeby (jednak nie jest to konieczne - ustawienia domyślne zazwyczaj zapewniają możliwie najwyższą i najlepszą ochronę).

Jeżeli nie chcemy korzystać z oficjalnych aplikacji dostarczanych przez poszczególnych dostawców, to istnieje możliwość skorzystania z oficjalnej aplikacji OpenVPN i przy jej pomocy łączenia się z serwerami wybranego dostawcy. Jednak jej konfiguracja jest trochę bardziej skomplikowana niż ma to miejsce w przypadku gotowych aplikacji.

Podsumowanie

Warto zabezpieczyć swoje urządzenie z Androidem przy pomocy VPN. Dzięki temu będziemy mogli bezpiecznie korzystać z publicznych sieci WiFi, bez obaw że osoba niepowołana uzyska dostęp do naszych danych. Ponadto, będziemy chronić naszą prywatność w Internecie, a operator nie będzie miał dostępu do informacji jakie treści przeglądamy na naszym smartfonie czy tablecie z Androidem. Wszystko to w prosty i wygodny sposób zapewnia VPN.

Pamiętajmy, że przy pomocy jednego konta VPN możemy korzystać z usługi na kilku urządzeniach - warto zabezpieczyć również nasz komputer!

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Co to jest VPN?

Co to jest VPN?

VPN to skrót od angielskich słów Virtual Private Network czyli Wirtualna Sieć Prywatna. Jest to technologia, która pozwala na stworzenie szyfrowane...

Polski VPN czyli najlepsze usługi VPN z polskim IP

Polski VPN czyli najlepsze usługi VPN z polskim IP

Popularność usług VPN w Polsce rośnie z roku na rok. Stoi za tym wiele przyczyn - potrzeba większego bezpieczeństwo, ochrony prywatności w sieci cz...

Komentarze