Recenzja Private Internet Access - analiza, test i opinie

Radek Król - Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019

Recenzja Private Internet Access
Recenzja, test, ocena i opinie o Private Internet Access. Poznaj naszą opinię na temat Private Internet Access i oceny. Sprawdź jak Private Internet Access wypada na tle innych, chroni prywatność, jakie funkcje i możliwości zapewnia. Odkryj wszystkie detale techniczne przed zakupem i sprawdź aktualną cenę, promocje i kupony.
 • Aplikacje
Informacje o Private Internet Access
Ocena7,37
Ocena redakcji
7,50/10
Prywatność i bezpieczeństwo
7,62/10
Funkcje i możliwości
7,00/10
Aktualna promocja:

Private Internet Access - podstawowe informacje

Private Internet Access można zaliczyć do tej grupy dostawców VPN, którzy w pierwszej kolejności stawiają na ochronę prywatności i bezpieczeństwo użytkowników. To właśnie zapewnienie użytkownikom w sieci anonimowości przyświeca twórcom tej usługi VPN. Jeżeli tego właśnie oczekujesz od usługi VPN - nie zawiedziesz się na Private Internet Access. Jeśli natomiast zależy Ci również na swobodnym streamingu materiałów z całego świata, to PIA nie będzie w tej kwestii najlepszym wyborem.

Zalety

 • 3000+ serwerów w 32 krajach
 • Nacisk na ochronę prywatności użytkowników
 • 5 urządzeń równocześnie
 • Możliwość korzystania z P2P
 • 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wady

 • tylko 7 dni na zwrot pieniędzy
 • siedziba w USA

Parametry

 • Połączenia: 10
 • Dostępne kraje: 33
 • Dostępne serwery: 3307+
 • OpenVPN:
 • Wsparcie 24/7:
 • Siedziba firmy: USA

Zastosowania

 • Polskie IP:
 • Netflix:
 • Bloker reklam:
 • Torrenty:
 • Ochrona prywatności:
 • Omijanie cenzury:

Cena

od 3.49$ miesięcznie7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Sprawdź również

ExpressVPN
9,31 /10
od 6,67$ miesięcznie
Odwiedź
NordVPN
9,13 /10
od 3,49$ miesięcznie
Odwiedź
CyberGhost
8,58 /10
od 2,75$ miesięcznie
Odwiedź

W ramach abonamentu w Private Internet Access znajdziemy szereg różnych funkcji i możliwości z których możemy skorzystać. Decydując się na VPN od Private Internet Access możemy liczyć na dostęp do serwerów w 33 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 10 urządzeniach jednocześnie. Private Internet Access udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa, macOSa oraz Linuxa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem .

Private Internet Access pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

Test Private Internet Access - jak szybkie i stabilne jest połączenie?

Jednym z etapów naszego testu Private Internet Access było zbadanie prędkości pobierania oraz wysyłania danych podczas korzystania z tego VPN-a. Łącze internetowe, na jakim był przeprowadzony test, pozwala na osiągnięcie prędkości do 20 Mbit na sekundę w trakcie pobierania oraz około 10Mbit podczas wysyłania danych.

W czasie przeprowadzonego przez nas testu szybkość Private Internet Access nie odczuliśmy większych opóźnień i problemów z korzystaniem z sieci. Wszystkie strony ładowały się szybko, a utrata prędkości w stosunku do połączenia bez VPN nie wyniosła więcej niż 5-10% co jest bardzo dobrym wynikiem.

Bezpieczeństwo Private Internet Access

Bezpieczeństwo

Private Internet Access udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:
 • OpenVPN
 • PPTP
 • L2TP/IPSec

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w Private Internet Access protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

Ochrona prywatności w Private Internet Access

Private Internet Access prezentuje swoją usługę jako zwiększającą prywatność i bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. I to głównie pod tym kątem firma rozwija swoją infrastrukturę i możliwości.

Lokalizacja firmy w USA może być dla niektórych problematyczna, ze względu na amerykańską agencję wywiadowczą NSA, która posiada duże możliwości w zakresie podsłuchiwaniu i przechwytywaniu komunikacji elektronicznej. Z drugiej strony w USA nie ma prawa takiego jak w Unii Europejskiej, które nakazuje przechowywanie danych telekomunikacyjnych operatorom usług.

Private Internet Access jest VPN-em, który ma politykę absolutnego braku logów. Oznacza to, że nie zapisuje w żadnej formie aktywności i wykorzystania przez użytkowników swojej infrastruktury sieciowej. Polityka prywatności dostępna na stronie jest przejrzysta i jednoznacznie sformułowana. Znajdziemy tam informację, że firma na potrzeby działania usługi gromadzi jedynie dane na temat adresu email, płatności i generuje opcjonalne ciasteczko dla osób, które chcą automatycznie logować się do panelu. Oprócz tego, w polityce prywatności znajdziemy standardowe informacje o danych gromadzonych podczas odwiedzin strony internetowej oraz w trakcie korespondencji elektronicznej z PIA.

Użytkownik może wybrać z jakiego szyfrowania chce korzystać podczas używania VPN od PIA. Najsilniejsze dostępne szyfrowania to:

 • AES–256 dla szyfrowania danych
 • SHA256 dla uwierzytelniania
 • RSA–4096 dla handshake czyli nawiązania połączenia i weryfikacji urządzeń

Tego rodzaju szyfrowanie zapewnia najwyższy i będący standardem poziom zabezpieczenia połączenia, co gwarantuje, że nikt niepowołany nie dostanie się do przesyłanych danych. Można też zdecydować się na szybsze, 128-bitowe szyfrowanie, jeśli uznamy, że najwyższy stopień zabezpieczeń nie jest nam potrzebny.

Konto w Private Internet Access możemy założyć w pełni anonimowo, podając wyłącznie email oraz hasło przy rejestracji. Anonimowa płatność jest możliwa przy pomocy Bitcoina lub kart podarunkowych.

W aplikację kliencką PIA wbudowana jest ochrona przed DNS leak i IPv6 leak, co ma na celu ochronę przed ewentualnym wyciekiem naszego adresu IP. Ochronę przed IPv6 leak możemy włączyć w aplikacji. Ochrona przed DNS leak jest domyślnie włączona na Mac OS X, a na Windowsie możemy ją włączyć lub wyłączyć.

Dodatkowo, aplikacja PIA ma wbudowany Kill Switch, który automatycznie zablokuje połączenie z Internetem w przypadku utraty połączenia z VPN - dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, w której będziemy połączeni z siecią bez pośrednictwa VPN-a.

Oprócz aplikacji dostarczanej przez PIA możemy również skorzystać z OpenVPN. Na stronie PIA znajdziemy pełną instrukcję dla każdego urządzenia jak skonfigurować Private Internet Access z OpenVPN.

Lokalizacje serwerów Private Internet Access

Private Internet Access posiada aktualnie serwery w następujących państwach:

W porównaniu do konkurencyjnych usług, Private Internet Access nie oferuje dużej liczby lokalizacji geograficznych serwerów, bo na chwilę obecną jest to tylko 32 państw. Na plus możemy zaliczyć samą liczbę serwerów, posiadanych przez dostawcę, bo jest to na chwilę obecną ponad 3300 maszyn. Od niedawna, na liście serwerów znajdziemy Polskę, przez co PIA będzie również dobrym wyborem dla osób, które chcą uzyskać dostęp do usług blokowanych z zagranicy, jak np. polskich usług VOD.

Wśród dostępnych serwerów znajdziemy najpopularniejsze lokalizacje takie jak USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Kanada czy Australia oraz wiele innych. Dzięki temu odblokujemy dostęp do usług mających ograniczenia regionalne oraz uzyskamy dostęp do ofert kierowanych tylko dla poszczególnych państw. Niestety, po wypowiedzeniu przez Netflixa wojny VPN-om, Private Internet Access jest zazwyczaj wykrywany i blokowany przez tego dostawcę VOD. PIA nie walczy aktywnie z blokadami nakładanymi przez Netflixa, więc jeżeli szukamy VPN-a głównie do tego, to warto rozejrzeć się za innymi dostawcami, którzy gwarantują dostęp do Netflixa za pośrednictwem swojej usługi.

Serwery Private Internet Access

Aktualnie dostępne lokalizacje serwerów PIA. Źródło: Private Internet Access

Cennik Private Internet Access

Cennik Private Internet Access

Aktualny cennik PIA dostępny na stronie. Źródło: Private Internet Access

Okres 1 miesiąc 12 miesięcy 24 miesiące
Cena za miesiąc 9,95 USD 5,99 USD
Koszt całkowity 9,95 USD 71,88 USD
Koszt roczny 119,40 USD 71,88 USD
Częstotliwość płatności co miesiąc co 12 miesięcy
Oszczędności brak -40 %
oszczędzasz 47,52 USD rocznie

Private Internet Access, miał kiedyś bardzo niskie i atrakcyjne ceny abonamentu za swoje usługi, jednak ostatnio uległy one zmianie. Wybierając abonament miesięczny, za usługę zapłacimy 9.95$. Rocznie da to koszt usługi wynoszący 119,40$.

Znacznie korzystniejszy jest plan roczny oraz dwuletni, za które zapłacimy odpowiednio 71,88$ za 12 miesięcy lub 83,87$ za 24 miesiące. W najdłuższym wariancie średni miesięczny koszt ochrony zapewnianej przez Private Internet Access wyniesie nas 3,49$. dzięki któremu możemy zaoszczędzić aż 65% w stosunku do rozliczeń miesięcznych.

Za usługę możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej, PayPala, Bitcoina lub kart podarunkowych z tym że w przypadku tych ostatnich będzie to możliwe tylko przy pomocy kart powszechnie używanych na zachodzie, które w Polsce może być ciężko dostać.

Jeżeli nie będziemy zadowoleni z usługi, to w ciągu 7 dni od jej wykupienia możemy wystąpić o zwrot pieniędzy. Wystarczy skontaktować się z obsługą klienta PIA. Ta opcja nie jest jedynie dostępna przy zakupie usługi przy pomocy karty podarunkowej. Nie jest to zbyt długi okres w porównaniu do 30 dni, które oferuje konkurencja.

Szczegóły techniczne Private Internet Access

Możliwości
Dostępne kraje:33
Jednoczesne połączenia:10
Dozwolone P2P: tak
Działa z Netflixem: nie
SmartDNS: nie
SOCKS5 Proxy: tak
Split tunneling: nie
Wbudowany adblock: tak
Dostępny plan darmowy: nie
Protokoły
OpenVPN: tak
PPTP: tak
IKEv2: nie
L2TP/IPSec: tak
SSTP: nie
SoftEther: nie
Prywatność
Siedziba firmy:USA
Killswitch: tak
Multihop / Double VPN: nie
Anonimowy zakup: tak
Siedziba poza państwami "5 eyes": nie
Siedziba poza państwami "14 eyes": nie
Ochrona przed DNS leak: tak
Ochrona przed IPv6 leak: tak
Brak logowania ruchu: tak
Brak logowania czasu połączenia: tak
Brak logowania transferu: tak
Brak logowania IP tak
Serwery "stealth" nie
Brak naruszeń prywatności w przeszłości tak
Systemy i urządzenia
Windows: tak
Mac: tak
Linux: tak
Android: tak
iOS: tak
Router: tak
Wtyczka Chrome: nie
Wtyczka Firefox: nie
Wtyczka Safari: nie
Wsparcie użytkownika
Pomoc na żywo 24/7: nie
Czat na żywo: nie
System zgłoszeń: nie
Wsparcie przez forum: nie
Wsparcie przez telefon: nie
Baza wiedzy: nie
Płatności
Dostępny okres próbny: nie
Gwarancja zwrotu pieniędzy: tak
Liczba dni na zwrot pieniędzy:7 dni
Płatność kartą: tak
Płatność PayPalem: tak
Płatność Bitcoinem: tak
Płatność przelewem bankowym: nie
Płatność kartami podarunkowymi: tak
Alternatywne kryptowaluty: tak
Cennik
1 miesiąc9.95 USD
12 miesięcy71.88 USD (71.88 USD miesięcznie)
24 miesięcy83.87 USD (3.49 USD miesięcznie)

Podsumowanie recenzji Private Internet Access

Private Internet Access to wyjątkowo atrakcyjny VPN dla osób, które szukają tego rodzaju usługi do ochrony swojej prywatności oraz podniesienia bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci. Dużo funkcji chroniących prywatność, szybkie serwery oraz prosta i wygodna w obsłudze aplikacja przygotowana praktycznie na wszystkie systemy urządzenia, sprawiają że z obsługą PIA każdy poradzi sobie bez większych problemów. Private Internet Access nie jest natomiast najlepszym wyborem, jeżeli szukamy usługi VPN przede wszystkim do streamingu, odblokowania Netflixa czy oglądania telewizji online za granicą.

Zatem jeżeli szukasz VPN, który pomoże chronić prywatność w sieci za niezbyt wygórowaną cenę - Private Internet Access będzie dobrym wyborem.

Opinie o Private Internet Access

Rudi 12/04/2019

Solidna usługa, ale niestety lipa jak się chce oglądać Netflixa, duże problemy są. Kończy mi się konto i będę brał chyba express teraz

Dodaj swoją ocenę i opinię o Private Internet Access

Ocena:

Szanujemy Twoją prywatność. Opinię na temat Private Internet Access możesz dodać całkowicie anonimowo - wystarczy Twoje imię lub pseudonim. Nie gromadzimy adresów IP oceniających.