Hola VPN

Hola VPN to popularny darmowy VPN, który niestety nie chroni w żadnym stopniu prywatności użytkowników, a wręcz przeciwnie - stanowi dla niej poważne zagrożenie.
Możliwości i funkcje
4,78/10
Prywatność i bezpieczeństwo
2,00/10
Średnia ocena
3,39/10

Możliwości i funkcje Hola VPN

Hola VPN to usługa, która zyskała stosunkowo dużą popularność na świecie ze względu na oferowaną przez siebie bezpłatne rozwiązanie działające podobnie do VPN. To czego duża liczba użytkowników może być nieświadoma, to fakt że Hola stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i prywatności.

Hola umożliwia łączenie się z siecią za pośrednictwem każdego kraju, w którym znajdują się jej użytkownicy. Jest to spowodowane tym, że nie posiada ona tradycyjnych serwerów VPN, a działa na zasadzie sieci P2P (podobnie jak torrenty). Wykorzystuje zasoby (łącze i urządzenia) użytkowników, za pośrednictwem których mogą łączyć się pozostałe osoby korzystające z Holi.

Hola udostępnia wtyczki do przeglądarek Chrome i Firefox, a oprócz tego aplikacje na Androida i iOSa oraz Maca i Windowsa. Przy ich pomocy można korzystać z możliwości jej sieci i łączyć się za pośrednictwem innych państw oraz zmieniać swoją lokalizację w sieci. Kosztem prywatności i bezpieczeństwa.

Jeżeli zależy Ci na bezpłatnym rozwiązaniu, to zawsze możesz skorzystać z darmowych VPN, które nie narażają prywatności i bezpieczeństwa na szwank.

Sprawdź również

ExpressVPN
9,45 /10
od 6,67$ miesięcznie
Odwiedź
NordVPN
9,38 /10
od 2,99$ miesięcznie
Odwiedź
CyberGhost
8,68 /10
od 3,50$ miesięcznie
Odwiedź

Prywatność i bezpieczeństwo Hola VPN

Hola oraz prywatność i bezpieczeństwo to kwestie, które nie idą w parze ze sobą. Pomimo, że Hola używa określenia VPN w nazwie, to NIE CHRONI Twojej prywatności w sieci. Model biznesowy tej usługi opiera się o sprzedaż zasobów (łącza i mocy obliczeniowej urządzeń) użytkowników, którzy z niej korzystają.

W polityce prywatności Hola możemy znaleźć taki zapis:

Log data may include the following information- browser type, web pages you visit, time spent on those pages, access times and dates.

Którego tłumaczenie to: Logi mogą zawierać następujące informacje - rodzaj przeglądarki, odwiedzane strony, czas spędzony na stronach, czas i datę dostępu (do strony - red.). W dalszej części polityki prywatności znajduje się również zapis o przechowywaniu adresu IP.

Oznacza to, że Hola nie chroni w żaden sposób prywatności, co więcej jest dla niej zagrożeniem, gdyż wie wszystko o tym, co robi konkretny użytkownik sieci korzystający z jej usług.

Wielu ekspertów od bezpieczeństwa podejrzewa również, że Hola sprzedaje dane użytkowników i modele ich zachowań w sieci, pomimo tego że w polityce prywatności temu zaprzecza. Jest tam jednak zapis o udostępnianiu i przekazywaniu danych podmiotom trzecim.

Hola nie zapewnia szyfrowania danych. Normalnie VPN szyfruje dane i zabezpiecza użytkownika przed dostępem osób trzecich do tego co przesyła za pomocą sieci. Hola nie daje takiej ochrony.

Cennik Hola VPN

Okres 1 miesiąc 12 miesięcy
Cena za miesiąc 5,00 USD
Koszt całkowity 5,00 USD
Koszt roczny 60,00 USD
Częstotliwość płatności co miesiąc
Oszczędności brak

Hola VPN to usługa, z której można korzystać za darmo, istnieje jednak opcja wykupienia planu premium za 5$ miesięcznie lub 45$ rocznie. Hola Premium, bo tak określają ten plan twórcy, umożliwia korzystanie z konta na 10 urządzeniach jednocześnie oraz ma sprawiać, że urządzenia i łącze użytkownika nie będą wykorzystywane jako serwer w ramach sieci Hola. Biorąc pod uwagę, że plan płatny w przypadku Holi niewiele zmienia w kwestiach prywatności i bezpieczeństwa, zdecydowanie lepszym wyborem będzie skorzystanie ze sprawdzonych VPN-ów, zamiast decydowania się na subskrypcję Hola Premium.

Szczegóły techniczne Hola VPN

Usługa
Dostępne kraje: 0
Jednoczesne urządzenia: 10
Dostępny plan darmowy: tak
Dostępny okres próbny: nie
Dozwolone P2P: nie
Szyfrowanie 256-bit: nie
Prywatność
Siedziba firmy: Izrael
Killswitch: nie
Multihop / Double VPN: nie
Anonimowy zakup: nie
Poza krajami "5 eyes": tak
Brak logowania ruchu: nie
Brak logowania czasu połączenia: nie
Brak logowania transferu: nie
Cennik
1 miesiąc 5 USD
12 miesięcy 45 USD (3,75 USD za miesiąc)
Płatności
Metody płatności:
 • karta kredytowa
 • PayPal
Możliwy zwrot pięniędzy tak
Ilość dni na zwrot pieniędzy: 30 dni
Protokoły
OpenVPN nie
PPTP nie
IKEv2 nie
L2TP/IPSec nie
SSTP nie
SoftEther nie
SmartDNS nie
SOCKS5 Proxy nie
Wsparcie użytkownika
Wsparcie 24/7 nie
Kanały wsparcia:
Systemy i urządzenia
Systemy operacyjne
 • Linux
 • OS X
 • Windows
Urządzenia
 • router
 • iOS
 • Android
 • Windows Phone

Opinie o Hola VPN

Brak opinii użytkowników. Twoja może być pierwsza!

Dodaj opinię

Ocena:

Szanujemy Twoją prywatność. Opinię na temat Hola VPN możesz dodać całkowicie anonimowo - wystarczy Twoje imię lub pseudonim. Nie gromadzimy adresów IP oceniających.

Usługa

 • Lokalizacja: Izrael Izrael
 • Jednoczesne urządzenia: 10
 • Plan darmowy:
 • Okres próbny:
 • P2P dozwolone:
 • Szyfrowanie 256-bit:

Prywatność:

 • Brak logowania ruchu:
 • OpenVPN:
 • Anonimowy zakup:
 • Killswitch:
 • Multihop / DoubleVPN:

Protokoły


Płatność

Zwrot pieniędzy: (30 dni)

Metody płatności:

od 3,75 USD

(~14,08 PLN)

miesięcznie