Hola VPN - recenzja, test, opinie

Hola VPN to popularny darmowy VPN, który niestety nie chroni w żadnym stopniu prywatności użytkowników, a wręcz przeciwnie - stanowi dla niej poważne zagrożenie.
Recenzja Hola VPN
0LOKALIZACJE SERWERÓW
10JEDNOCZESNE POŁĄCZENIA
30 dniZWROT PIENIĘDZY
3.75 $ABONAMENT MIESIĘCZNY
Możliwości i funkcje
4,40/10
Prywatność i bezpieczeństwo
1,90/10
Średnia ocena
3,15/10

Możliwości i funkcje Hola VPN

Hola VPN to usługa, która zyskała stosunkowo dużą popularność na świecie ze względu na oferowaną przez siebie bezpłatne rozwiązanie działające podobnie do VPN. To czego duża liczba użytkowników może być nieświadoma, to fakt że Hola stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i prywatności.

Hola umożliwia łączenie się z siecią za pośrednictwem każdego kraju, w którym znajdują się jej użytkownicy. Jest to spowodowane tym, że nie posiada ona tradycyjnych serwerów VPN, a działa na zasadzie sieci P2P (podobnie jak torrenty). Wykorzystuje zasoby (łącze i urządzenia) użytkowników, za pośrednictwem których mogą łączyć się pozostałe osoby korzystające z Holi.

Hola udostępnia wtyczki do przeglądarek Chrome i Firefox, a oprócz tego aplikacje na Androida i iOSa oraz Maca i Windowsa. Przy ich pomocy można korzystać z możliwości jej sieci i łączyć się za pośrednictwem innych państw oraz zmieniać swoją lokalizację w sieci. Kosztem prywatności i bezpieczeństwa.

Jeżeli zależy Ci na bezpłatnym rozwiązaniu, to zawsze możesz skorzystać z darmowych VPN, które nie narażają prywatności i bezpieczeństwa na szwank.

Sprawdź również

ExpressVPN
9,34 /10
od 6,67$ miesięcznie
Odwiedź
NordVPN
9,27 /10
od 2,99$ miesięcznie
Odwiedź
CyberGhost
8,58 /10
od 2,75$ miesięcznie
Odwiedź

Prywatność i bezpieczeństwo Hola VPN

Hola oraz prywatność i bezpieczeństwo to kwestie, które nie idą w parze ze sobą. Pomimo, że Hola używa określenia VPN w nazwie, to NIE CHRONI Twojej prywatności w sieci. Model biznesowy tej usługi opiera się o sprzedaż zasobów (łącza i mocy obliczeniowej urządzeń) użytkowników, którzy z niej korzystają.

W polityce prywatności Hola możemy znaleźć taki zapis:

Log data may include the following information- browser type, web pages you visit, time spent on those pages, access times and dates.

Którego tłumaczenie to: Logi mogą zawierać następujące informacje - rodzaj przeglądarki, odwiedzane strony, czas spędzony na stronach, czas i datę dostępu (do strony - red.). W dalszej części polityki prywatności znajduje się również zapis o przechowywaniu adresu IP.

Oznacza to, że Hola nie chroni w żaden sposób prywatności, co więcej jest dla niej zagrożeniem, gdyż wie wszystko o tym, co robi konkretny użytkownik sieci korzystający z jej usług.

Wielu ekspertów od bezpieczeństwa podejrzewa również, że Hola sprzedaje dane użytkowników i modele ich zachowań w sieci, pomimo tego że w polityce prywatności temu zaprzecza. Jest tam jednak zapis o udostępnianiu i przekazywaniu danych podmiotom trzecim.

Hola nie zapewnia szyfrowania danych. Normalnie VPN szyfruje dane i zabezpiecza użytkownika przed dostępem osób trzecich do tego co przesyła za pomocą sieci. Hola nie daje takiej ochrony.

Cennik Hola VPN

Okres 1 miesiąc 12 miesięcy
Cena za miesiąc 5,00 USD
Koszt całkowity 5,00 USD
Koszt roczny 60,00 USD
Częstotliwość płatności co miesiąc
Oszczędności brak

Hola VPN to usługa, z której można korzystać za darmo, istnieje jednak opcja wykupienia planu premium za 5$ miesięcznie lub 45$ rocznie. Hola Premium, bo tak określają ten plan twórcy, umożliwia korzystanie z konta na 10 urządzeniach jednocześnie oraz ma sprawiać, że urządzenia i łącze użytkownika nie będą wykorzystywane jako serwer w ramach sieci Hola. Biorąc pod uwagę, że plan płatny w przypadku Holi niewiele zmienia w kwestiach prywatności i bezpieczeństwa, zdecydowanie lepszym wyborem będzie skorzystanie ze sprawdzonych VPN-ów, zamiast decydowania się na subskrypcję Hola Premium.

Szczegóły techniczne Hola VPN

Możliwości
Dostępne kraje:0
Jednoczesne połączenia:10
Dozwolone P2P: nie
Działa z Netflixem: nie
SmartDNS: nie
SOCKS5 Proxy: nie
Split tunneling: nie
Wbudowany adblock: nie
Dostępny plan darmowy: tak
Protokoły
OpenVPN: nie
PPTP: nie
IKEv2: nie
L2TP/IPSec: nie
SSTP: nie
SoftEther: nie
Prywatność
Siedziba firmy:Izrael
Killswitch: nie
Multihop / Double VPN: nie
Anonimowy zakup: nie
Siedziba poza państwami "5 eyes": tak
Siedziba poza państwami "14 eyes": tak
Ochrona przed DNS leak: nie
Ochrona przed IPv6 leak: nie
Brak logowania ruchu: nie
Brak logowania czasu połączenia: nie
Brak logowania transferu: nie
Brak logowania IP nie
Serwery "stealth" nie
Brak naruszeń prywatności w przeszłości tak
Systemy i urządzenia
Windows: tak
Mac: tak
Linux: tak
Android: tak
iOS: tak
Router: tak
Wtyczka Chrome: tak
Wtyczka Firefox: tak
Wtyczka Safari: nie
Wsparcie użytkownika
Pomoc na żywo 24/7: nie
Czat na żywo: nie
System zgłoszeń: nie
Wsparcie przez forum: nie
Wsparcie przez telefon: nie
Baza wiedzy: nie
Płatności
Dostępny okres próbny: nie
Gwarancja zwrotu pieniędzy: tak
Liczba dni na zwrot pieniędzy:30 dni
Płatność kartą: tak
Płatność PayPalem: tak
Płatność Bitcoinem: nie
Płatność przelewem bankowym: nie
Płatność kartami podarunkowymi: nie
Alternatywne kryptowaluty: nie
Cennik
1 miesiąc5.0 USD
12 miesięcy45.0 USD (3.75 USD miesięcznie)

Opinie o Hola VPN

Brak opinii użytkowników. Twoja może być pierwsza!

Dodaj opinię

Ocena:

Szanujemy Twoją prywatność. Opinię na temat Hola VPN możesz dodać całkowicie anonimowo - wystarczy Twoje imię lub pseudonim. Nie gromadzimy adresów IP oceniających.