Recenzja Avast SecureLine VPN - analiza, test i opinie

Radek Król - Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019

Recenzja Avast SecureLine VPN
Avast SecureLine VPN to propozycja od twórców popularnego antywirusa, z 7-dniowym darmowym okresem próbnym. Niestety nie jest to dobry wybór, jeśli zależy nam na prywatności.
Odwiedź Avast SecureLine VPN
od 6.11$ miesięcznie
 • Aplikacje
Informacje o Avast SecureLine VPN
Ocena6,00
Ocena redakcji
6,00/10
Prywatność i bezpieczeństwo
6,19/10
Funkcje i możliwości
5,80/10
Aktualna promocja:

Avast SecureLine VPN - podstawowe informacje

Twórca popularnego programu antywirusowego, firma Avast posiada w swojej ofercie również rozwiązanie z zakresu VPN. Jest to stosunkowo nowa usługa, której na tle konkurencji wciąż brakuje wielu funkcji i możliwości. Jednak można się spodziewać, że w najbliższym czasie zostanie dość mocno rozbudowana.

Zalety

 • Bardzo szybki
 • Można korzystać na 5 urządzeniach równocześnie
 • 7-dniowy bezpłatny okres próbny
 • Dozwolone P2P
 • Kill Switch
 • Program i dokumentacja po polsku

Wady

 • Gromadzi informacje na temat użytkowników, m.in. adresy IP i czasy połączeń
 • Zły wybór do ochrony prywatności
 • Dość drogi w stosunku do oferowanych możliwości

Parametry

 • Połączenia: 5
 • Dostępne kraje: 34
 • Dostępne serwery: brak danych
 • OpenVPN:
 • Wsparcie 24/7:
 • Siedziba firmy: Czechy

Zastosowania

 • Polskie IP:
 • Netflix:
 • Bloker reklam:
 • Torrenty:
 • Ochrona prywatności:
 • Omijanie cenzury:

Cena

od 6.11$ miesięcznie30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Sprawdź również

ExpressVPN
9,31 /10
od 6,67$ miesięcznie
Odwiedź
NordVPN
9,13 /10
od 3,49$ miesięcznie
Odwiedź
CyberGhost
8,58 /10
od 2,75$ miesięcznie
Odwiedź

Test Avast SecureLine VPN - jak szybkie i stabilne jest połączenie?

Przeprowadziliśmy test szybkości VPN od Avast i wyniki bardzo pozytywnie zaskoczyły. Prędkość jest bardzo duża i nie można jej nic zarzucić. Nie dopatrzyliśmy się również większych problemów ze stabilnością usługi. Sprawdziliśmy serwery w Polsce, UK oraz USA czyli najpopularniejszych lokalizacjach, z których się korzysta do streamingu. Bo tylko do tego polecamy ten VPN z racji gromadzenia danych o użytkownikach.

Łącze, na którym przeprowadzono test to Neostrada od Orange, światłowód o prędkości maksymalnej do 300 Mbit/s. Testy wykonano w oparciu o narzędzie speedtest.net. Na końcu znajduje się pomiar kontrolny, wykonany w czasie testów bez pośrednictwa VPN.

Test szybkości serwerów w Polsce

Szybkość brytyjskiego serwera Avast

Test polskiego serwera wypadł rewelacyjnie, prędkość jest duża a jej spadki w praktyce nie są odczuwalne. Avast zyskuje tutaj duży plus.

Test szybkości serwerów w UK

Szybkość polskiego serwera Avast

Podobnie ma się sprawa z serwerami położonymi w Wielkiej Brytanii. Tutaj wynik jest jeszcze lepszy i praktycznie nie odbiega od tego, co na co dzień możemy wyciągnąć z naszego łącza bez korzystania z VPN.

Test szybkości serwerów w USA

Szybkość amerykańskiego serwera Avast

Szybkość serwerów w USA jest przyzwoita, ale nie tak dobra jak tych położonych w Europie. Jednak z powodzeniem wystarczy do swobodnego streamingu czy pobierania plików.

Pomiar kontrolny bez VPN

Pomiar kontrolny prędkości bez VPN

Bez VPN nasze łącze zazwyczaj osiąga taki wynik. Tak jak zawsze, ten pomiar kontrolny został przeprowadzony razem z testami VPN żeby pokazać punkt odniesienia.

Bezpieczeństwo Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine VPN oferuje do wyboru dwa protokoły: OpenVPN i IKEv2. Są to mocne protokoły, które potrafią dobrze zabezpieczyć połączenie z siecią.

Szyfrowanie odbywa się przy pomocy algorytmu AES-256 bit. Czyli na dzisiejsze możliwości obliczeniowe jest nie do złamania. Avast nie podaje dokładnych szczegółów technicznych co do dokładnej specyfiki szyfrowania na swojej stronie, która jest dość uboga w informacje.

Mając do wyboru OpenVPN oraz IKEv2 zdecydowanie lepiej postawić na OpenVPN, ale oba protokoły są tak samo dobre i skuteczne. W kwestii bezpieczeństwa nic można za wiele zarzucić Avast SecureLine VPN. Wszystko jest ok.

 

Ochrona prywatności w Avast SecureLine VPN

Jeśli od VPN oczekujesz przede wszystkim ochrony prywatności, to odradzamy wybranie Avast SecureLine VPN. Jest to usługa, która loguje adresy IP użytkowników, czasy połączenia oraz wykorzystany transfer. Co prawda aktywność podczas korzystania z usługi nie jest monitorowana i zapisywana, to jednak gromadzenie opisanych poniżej danych powinno zapalić lampkę ostrzegawczą u każdego, komu zależy na prywatności ze strony VPN. W polityce prywatności Avast SecureLine VPN możemy przeczytać:

We will store a time stamp and IP address when you connect and disconnect to our VPN service, the amount of data transmitted (up- and download) during your session together with the IP address of the individual VPN server used by you. We do not store details of, or monitor, the websites you connect to when using our VPN service. We collect aggregated statistical (non-personal) data about the usage of the VPN mobile apps and software.

W dalszej części polityki prywatności możemy znaleźć zasady logowania i gromadzenia danych na temat użytkowników i w nich wyszczególnione są dokładnie informacje, które są przechowywane w związku z korzystaniem z usługi:

 • nazwa użytkownika
 • data i godzina nawiązania połączenia i zakończenia połączenia z VPN
 • ilość przesłanych danych (zarówno wysłanych jak i pobranych)
 • prawdziwy adres IP użytkownika
 • adres IP serwera, z którym było się połączonym

Logi przechowywane są na serwerach Avast przez minimum 30 dni. Ten okres może zostać przedłużony w razie potrzeby w przypadku poszczególnych użytkowników (jeśli np. zajdzie podejrzenie, że wykorzystują usługę niezgodnie z przeznaczeniem). Jeżeli szukasz VPN do ochrony prywatności, to radzimy rozejrzeć się za inną usługą.

Na plus trzeba zaliczyć wbudowany w aplikacje wyłącznik awaryjny (kill switch), w który zostały wyposażone aplikacje. Dzięki niemu połączenie z siecią jest blokowane po utracie połączenia z VPN.

Streaming i P2P z Avast SecureLine VPN

VPN Avast warto rozważyć jeżeli szukamy czegoś do streamingu. Nie jest to może idealne rozwiązanie, ale z różnymi usługami w z powodzeniem działa i umożliwia ich odblokowanie i ominięcie blokad regionalnych.

Przy jego pomocy serwerów położonych w USA bez problemu udało nam się uzyskać dostęp do oferty Netflixa USA, dzięki czemu można znacznie poszerzyć bibliotekę filmów i seriali które możemy oglądać. Transmisja jest stabilna i bez problemu można oglądać materiały, które są tylko tam dostępne.

Natomiast brytyjski BBC iPlayer wykrywa serwery Avast i je blokuje, w tym przypadku wszystkie próby zakończyły się niepowodzeniem.

Polskie VOD z Avast SecureLine VPN

W przypadku polskich VOD część udało się nam uruchomić, a część nie. Tradycyjnie, to z czym są zawsze największe problemy - HBO GO oraz polski Netflix nie działają z Avast SecureLine VPN.

Lepiej na szczęście wygląda sprawa z pozostałymi serwisami oferującymi filmy i seriale. TVP działa bez problemu, podobnie jest z Player.pl oraz Ipla. Bez problemu obejrzymy polskie materiały, które można znaleźć w tych serwisach. W połączeniu z dobrą prędkością, jest to VPN VPN wart rozważenia.

P2P

Avast oficjalnie zezwala na korzystanie z P2P, pisze o tym nawet na swojej stronie - że umożliwia korzystanie z P2P. W aplikacji są do tego odpowiednio oznaczone serwery. Jednak jak pisaliśmy wcześniej, jest to VPN który loguje adresy IP i inne dane o użytkownikach. Więc jest to bardzo zły wybór jeśli chodzi o VPN do torrentów. Odradzamy korzystanie z niego do takiego celu.

 

Aplikacje Avast SecureLine VPN i ich możliwości

Avast SecureLine VPN jest dostępny tylko i wyłącznie na cztery systemy operacyjne:

 • Windows
 • macOS
 • Android
 • iOS (iPhone i iPad)

Aplikacja Avast VPN jest wyjątkowo intuicyjna i prosta w obsłudze. Wszystko jest przetłumaczone na język polski i zrozumiałe. W opcjach i konfiguracji możemy wybrać kilka ustawień, które nas interesują - warto je przejrzeć po instalacji programu na komputerze. Wart włączenia jest kill switch, czyli wyłącznik awaryjny który będzie nas chronił w sytuacji, w której połączenie z serwerem VPN mogłoby zostać przerwane.

Podobnie wygląda sprawa z aplikacją mobilną, jest prosta i wygodna w obsłudze.

Zrzuty ekranu aplikacji na komputer prezentują się następująco:

Okno główne aplikacji Avast Widok głównego okna aplikacji Avast SecureLine VPN

Ustawienia aplikacji Avast Ustawienia aplikacji

Wsparcie użytkownika i pomoc w Avast SecureLine VPN

Wsparcie Avast odbywa się za pośrednictwem bazy wiedzy z poradnikami i instrukcjami online. Możemy znaleźć tam odpowiedzi na podstawowe problemy i zagadnienia związane z obsługą i uruchomieniem usługi. Poradniki są po polsku, więc jeżeli język angielski jest przeszkodą to w przypadku Avast nie będzie to problemem.

Jeżeli nie znajdziemy odpowiedzi w sekcji pomocy, to możemy również skontaktować się z obsługą techniczną przez sytem zgłoszeń online.

Lokalizacje serwerów Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine VPN posiada aktualnie serwery w następujących państwach:

Avast nie wyróżnia się jakoś specjalnie liczbą dostępnych lokalizacji serwerów. Obecnie dostępne 34 kraje to dość przeciętna wartość - ani niska, ani wysoka. Znajdziemy wszystkie potrzebne w codziennym korzystaniu z VPN lokalizacje, w tym co ważne dla Polaków - polski serwer VPN.

Avast nie podaje dokładnej liczby serwerów, którymi dysponuje. Sprawdzić możemy tylko jakie kraje są dostępne oraz w niektórych przypadkach mamy możliwość wyboru konkretnych miast.

Serwery Avast SecureLine VPN

Cennik Avast SecureLine VPN

Cennik Avast SecureLine VPN

Okres 1 miesiąc 12 miesięcy 24 miesiące 36 miesięcy
Cena za miesiąc 8,99 USD 6,67 USD 6,25 USD
Koszt całkowity 8,99 USD 79,99 USD 149,99 USD
Koszt roczny 107,88 USD 79,99 USD 75,00 USD
Częstotliwość płatności co miesiąc co 12 miesięcy co 24 miesiące
Oszczędności brak -26 %
oszczędzasz 27,89 USD rocznie
-30 %
oszczędzasz 65,77 USD przez dwa lata

Cena Avast nie zachwyca. Jest to dość drogi VPN, które w najbardziej korzystnym wariancie, gdzie otrzymujemy najwyższą zniżkę kosztuje średnio 6,11$ miesięcznie. W zestawieniu z możliwościami i ofertą tego dostawcy jest to w naszej ocenie zdecydowanie zbyt drogo.

Avast oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, ale jest ona obarczona warunkami. Nie jest to zatem równie atrakcyjna opcja jak w przypadku pozostałych usług, trzeba jednak pamiętać, że Avast oferuje bezpłatny, 7-dniowy okres próbny - bez konieczności podawania danych do płatności. Wyciąg z zasad zwrotu pieniędzy dostępnych na stronie:

Inne ograniczenia.  Nie anulujemy subskrypcji ani nie przyznajemy zwrotu pieniędzy za zakup:

(...)

_ Rozwiązania VPN albo innego Rozwiązania komunikacyjnego, wykorzystanego do przesłania lub pobrania łącznie ponad 10 GB danych albo wykorzystanego do połączenia z naszą siecią VPN albo inną usługą komunikacyjną ponad 100 razy 

Czyli jeżeli prześlemy w dowolną stronę łącznie ponad 10 GB oraz nawiążemy ponad 100 połączeń z serwerami VPN, to możemy zapomnieć o ewentualnym zwrocie pieniędzy. Dodając do tego wysoką cenę, warto zastanowić się poważnie zanim kupimy ten VPN.

Szczegóły techniczne Avast SecureLine VPN

Możliwości
Dostępne kraje:34
Jednoczesne połączenia:5
Dozwolone P2P: tak
Działa z Netflixem: tak
SmartDNS: nie
SOCKS5 Proxy: nie
Split tunneling: nie
Wbudowany adblock: nie
Dostępny plan darmowy: nie
Protokoły
OpenVPN: tak
PPTP: nie
IKEv2: tak
L2TP/IPSec: nie
SSTP: nie
SoftEther: nie
Prywatność
Siedziba firmy:Czechy
Killswitch: tak
Multihop / Double VPN: nie
Anonimowy zakup: nie
Siedziba poza państwami "5 eyes": tak
Siedziba poza państwami "14 eyes": tak
Ochrona przed DNS leak: tak
Ochrona przed IPv6 leak: tak
Brak logowania ruchu: tak
Brak logowania czasu połączenia: nie
Brak logowania transferu: nie
Brak logowania IP nie
Serwery "stealth" nie
Brak naruszeń prywatności w przeszłości tak
Systemy i urządzenia
Windows: tak
Mac: tak
Linux: nie
Android: tak
iOS: tak
Router: nie
Wtyczka Chrome: nie
Wtyczka Firefox: nie
Wtyczka Safari: nie
Wsparcie użytkownika
Pomoc na żywo 24/7: nie
Czat na żywo: nie
System zgłoszeń: tak
Wsparcie przez forum: nie
Wsparcie przez telefon: nie
Baza wiedzy: tak
Płatności
Dostępny okres próbny: tak
Gwarancja zwrotu pieniędzy: tak
Liczba dni na zwrot pieniędzy:30 dni
Płatność kartą: tak
Płatność PayPalem: tak
Płatność Bitcoinem: nie
Płatność przelewem bankowym: tak
Płatność kartami podarunkowymi: nie
Alternatywne kryptowaluty: nie
Cennik
1 miesiąc8.99 USD
12 miesięcy79.99 USD (6.67 USD miesięcznie)
24 miesięcy149.99 USD (6.25 USD miesięcznie)
36 miesięcy219.99 USD (6.11 USD miesięcznie)

Podsumowanie recenzji Avast SecureLine VPN

Avast nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle najlepszych VPN, które opisujemy na naszej stronie. Na pewno nie jest to dobry VPN do ochrony prywatności w sieci z racji logów jakie gromadzi. Na plus zdecydowanie przemawia bardzo duża szybkość oraz przyzwoita skuteczność w omijaniu blokad regionalnych. Warto również zaznaczyć darmowy, 7-dniowy okres próbny, z którego można skorzystać.

Jednak warto zastanowić się czy ceną, jaką firma ustaliła za usługę jest tak naprawdę warta tego, co otrzymujemy w zamian.

Opinie o Avast SecureLine VPN

Alicja 15/04/2019

Wyłącza się dość często.....

Iwona 09/03/2019

Wykupiłam licencję na 3 lata, a od 4 dni VPN pokazuje "błąd połączenia." 2 razy napisałam do Pomocy technicznej i CISZA. Wydane pieniądze na nic!

Tomasz 20/07/2018

Bardzo ciekawa oferta to subskrypcja Avast Ultimate gdzie wraz z ochroną antywirusową i Avast Clenup otrzymujemy Avast VPN i wszystko w bardzo korzystniej cenie.

Dodaj swoją ocenę i opinię o Avast SecureLine VPN

Ocena:

Szanujemy Twoją prywatność. Opinię na temat Avast SecureLine VPN możesz dodać całkowicie anonimowo - wystarczy Twoje imię lub pseudonim. Nie gromadzimy adresów IP oceniających.