WhatsApp w Chinach - jak go odblokować?

24.07.2018
WhatsApp w Chinach - jak go odblokować?

Z roku na rok Chiny coraz bardziej ograniczają dostęp ze swojego terytorium do zachodnich stron internetowych oraz aplikacji, nad którymi nie mają kontroli. Cenzura w Państwie Środka jest coraz silniejsza i dotyka to również turystów podróżujących do tego kraju. Od pewnego czasu również popularny komunikator WhatsApp jest w Chinach niedostępny. Z tego poradnika dowiesz się jak można uzyskać dostęp do WhatsAppa w Chinach przy pomocy VPN.

Chiny stają się coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym. Wiele osób przyciągają tamtejsze miasta, zabytki oraz kultura. Problem pojawia się, gdy podczas podróży chcemy być w kontakcie z rodziną oraz znajomymi i np. przesłać im zdjęcia z naszej podróży. Jeśli na co dzień korzystamy do tego np. z WhatsAppa, to jeżeli zawczasu nie zainstalujemy w naszym telefonie aplikacji do łączenia się z siecią przez VPN, nie będziemy mogli z niej korzystać. Od czerwca 2017 roku WhatsApp został zablokowany w Chinach.

Jak korzystać z WhatsApp w Chinach?

Internet w Chinach jest mocno kontrolowany i cenzurowany przez władze. Mieszkańcy nie mają dostępu do treści, usług oraz aplikacji, które nie zostały zatwierdzone przez urzędników lub nie posiadają odpowiednich pozwoleń. Możemy zapomnieć o dostępie do Gmaila, Facebooka czy Instagrama w Chinach. Usługi, które znamy z domu są zablokowane i niestety tak samo ma się sprawa z popularnym komunikatorem WhatsApp.

Głównym problemem dla chińskich władz jest to, że WhatsApp szyfruje wiadomości wysyłane przez użytkowników. Pozwala to na wolną, nieskrępowaną komunikację bez nadzoru Wielkiego Brata. Jest to bardzo nie na rękę władzom Chin, które starają się kontrolować każdy aspekt życia swoich obywateli. W związku z tym, aby uniemożliwić korzystanie z aplikacji, władze blokują przy pomocy Wielkiego Chińskiego Firewalla dostęp do jej serwerów. Dotyka to jednocześnie turystów, którzy chcieliby korzystać z WhatsAppa w Chinach.

Jaki VPN jest najlepszy do WhatsAppa w Chinach?

Niestety w Chinach nie każdy VPN radzi sobie z "Wielkim Firewallem". Władze walczą z tą technologią i są coraz skuteczniejsze. Jednak na rynku są wciąż usługi, które bez problemu radzą sobie z omijaniem chińskich blokad i umożliwiają dostęp do wszystkich aplikacji i serwisów, które znamy z zachodu. Przy pomocy dostępnych poniżej usług VPN bez problemu odblokujesz dostęp do WhatsAppa oraz innych aplikacji i usług takich jak Facebook, Gmail czy Instagram w Chinach.

#
Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Nasza ocena
Szczegóły oferty
1
ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.34
Oferta specjalna: 12 miesięcy + 3 gratis
2
NordVPN
od 2.99$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.27
3
VyprVPN
od 5.0$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
6.75

Czy darmowe rozwiązania działają w Chinach?

Niestety mamy złą wiadomość dla osób szukających darmowych rozwiązań. Praktycznie żadne z nich nie działają w Chinach. Jest to spowodowane tym, że władze chińskie korzystają z zaawansowanych narzędzi, które wykrywają i blokują działanie usług VPN i tylko infrastruktura niektórych dostawców sobie z tym radzi. Czytelnik może oczywiście próbować skorzystać z opisanych przez nas darmowych VPN, ale szansa że uda się przy ich pomocy obejść blokady WhatsAppa w Chinach jest niska.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Jak odblokować Internet w Chinach - VPN Chiny 2019
08.05.2017

Jak odblokować Internet w Chinach - VPN Chiny 2019

Podróżując do Chin musimy mieć świadomość, że Internet funkcjonuje tam zupełnie inaczej niż w Polsce i innych zachodnich krajach. Nie skorzystamy t...

Strony z torrentami - jak obecnie wygląda sytuacja w 2019 roku?
22.11.2018

Strony z torrentami - jak obecnie wygląda sytuacja w 2019 roku?

Czasy, kiedy strony z torrentami były jednymi z najpopularniejszych witryn w Internecie już dawno mięły. Wygodny, a przy tym atrakcyjny cenowo dost...