VPN Polska 2020 – najlepszy polski VPN z polskim IP

Popularność usług VPN w Polsce rośnie z roku na rok. Jest to związane z kilkoma czynnikami. Przede wszystkim – rosnącą świadomością społeczną co do zagrożeń dla bezpieczeństwa i prywatności w sieci. Oprócz tego chęcią korzystania z wolnego i nieocenzurowanego Internetu, pozbawionego blokad i ograniczeń regionalnych. Dla osób mieszkających w Polsce oraz Polaków za granicą, kluczowym czynnikiem przy wyborze VPN jest dostępność polskiego serwera VPN. Dzięki temu mając na co dzień ochronę zapewnianą ze strony VPN, możemy jednocześnie posiadać polski adres IP. Dzięki temu dla wszystkich usług i serwisów sieciowych, które regulują dostęp w zależności od fizycznej lokalizacji urządzenia użytkownika będziemy przebywać w Polsce. Dla osób przebywających za granicą, polski VPN to natomiast najlepszy sposób na szybkie i proste uzyskanie polskiego IP.

Jaki jest najlepszy polski VPN?

Szukając w Internecie firm oraz informacji związanych z tematyką VPN, możemy natknąć się na bardzo wiele, z pozoru niczym nieróżniących się ofert. Różnorakie firmy prześcigają się w zachwalaniu tego, jak bardzo jej oferta jest lepsza od konkurencji. Jednak jak to zwykle bywa, rzeczywistość jest zupełnie inna. Znalezienie dostawcy VPN, który będzie oferował naprawdę dobre i szybkie serwery VPN w Polsce może okazać się trudne, zwłaszcza jeżeli nie wiemy na jakie parametry usługi warto dodatkowo zwrócić uwagę. W tym artykule przedstawimy najlepszych dostawców polskich serwerów VPN, którzy zdecydowanie znajdują się w czołówce jeśli chodzi o jakość usług.

Najlepszym i najszybszym sposobem na dostęp do serwera VPN z polskim IP jest wykupienie usługi VPN od wyspecjalizowanej firmy. Jeżeli szukamy dobrego VPN Polska, to zapomnijmy o darmowych usługach – praktycznie nie chronią prywatności, najczęściej zarabiają na sprzedaży danych użytkowników, a co więcej – mało który darmowy VPN ma polskie serwery. Jeżeli zależy nam na prywatności, to dobrze żeby firma, która dostarcza usługę była zagraniczna. Działając poza Polską, nie będzie podlegać pod polskie prawo i naciski ze strony różnych grup wpływu. Dzięki temu będzie mogła lepiej chronić prywatność i bezpieczeństwo swoich użytkowników, którzy nie życzą sobie, aby ktokolwiek miał wgląd w ich aktywność online.

Wybierając firmy do zestawienia najlepszych polskich VPN w tym artykule kierowaliśmy się następującymi kryteriami:

 • duża liczba polskich serwerów VPN z polskim adresem IP w ofercie
 • zapewnienie silnego szyfrowanie (256-bit) transmisji danych
 • dobra ochrona prywatności użytkowników (brak logów)
 • dostęp do dużej liczby serwerów zarówno w Polsce jak i na świecie
 • szybkie serwery pozwalające na streaming wideo w jakości HD i lepszej
 • możliwość skutecznego omijania blokad regionalnych (dostęp do polskiej TV online) przez polskie IP
 • skuteczne omijanie cenzury sieci oraz możliwość korzystania z torrentów
 • gwarancja 30-dniowego zwrotu pieniędzy w przypadku chęci rezygnacji z usługi
 • dostępność prostych i wygodnych w obsłudze aplikacji na najpopularniejsze urządzenia i systemy (Windows, Mac, Linux, Android, iOS oraz wtyczki do przeglądarek Chrome i Firefox)
 • siedziba firmy dostarczającej usługę oraz zarządzającej serwerami poza Polską
 • szybkie serwery w innych krajach (żeby uzyskać np. dostęp do Netflixa USA czy zagranicznych transmisji meczy)

VPN Polska w 2020 roku – sprawdzone firmy

Poniżej znajdziesz sprawdzone i przetestowane przez nas usługi, które z powodzeniem zaspokoją oczekiwania szerokiego grona użytkowników Internetu co do usługi VPN.

1. ExpressVPN

ExpressVPN to obecnie jeden z najlepszych i najszybszych dostawców VPN. Usługa oferowana przez tego mającego siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych dostawcę VPN zadowoli szerokie grono użytkowników, zarówno szukających VPN do streamingu, obchodzenia cenzury sieci, ochrony prywatności jak i bezpieczeństwa.

ExpressVPN posiada liczne bardzo szybkie i stabilne polskie serwery VPN. Przy ich pomocy bez problemu odblokujemy polskie serwisy VOD i streaming (w tym Netflixa), skorzystamy z polskich stron blokowanych za granicą czy zmienimy adres IP na polski. To również dobry wybór dla osób na co dzień mieszkających w Polsce, gdyż nie będziemy traktowani jak osoba z poza kraju, jeśli byśmy łączyli się przez zagraniczny serwer.

Oprócz serwerów w Polsce mamy do dyspozycji ponad 2000 serwerów w 94 innych państwach. Dzięki wsparciu przez czat na żywo przez 24/7 otrzymamy pomoc w ewentualnych problemach, jeśli takie by wystąpiły.

ExpressVPN nie jest usługą darmową. Za abonament u tego dostawcy VPN zapłacimy od 6,67$ miesięcznie decydując się na ofertę specjalną dostępną w linku poniżej. Mamy 30 dni na przetestowanie usług. Jeżeli nie będziemy z niej zadowoleni, to zostaną nam zwrócone wydane pieniądze.

Odwiedź ExpressVPN

2. NordVPN

Jeżeli cena jest dla użytkownika najważniejszym czynnikiem przy wyborze usługi VPN, to NordVPN jest w tej kwestii w czołówce. Decydując się na usługę od tego dostawcy, możemy korzystać z ochrony i możliwości VPN już od 2,99$ miesięcznie. Taka cena powinna zachęcić nawet osoby szukające darmowych rozwiązań w zakresie VPN. NordVPN ma najlepszy stosunek ceny do możliwości wśród wszystkich dostępnych na rynku firm oferujących VPN.

NordVPN ma siedzibę w Panamie, jest to więcej świetny wybór dla osób ceniących sobie prywatność w sieci. Całkowity brak logów oraz możliwość korzystania równocześnie na 6 urządzeniach pozwolą zabezpieczyć wszystkie nasze urządzenia – komputer, telefon i tablet.

W ofercie NordVPN znajdziemy ponad 40 szybkich polskich serwerów VPN zlokalizowanych w Warszawie. Oprócz możliwości korzystania z polskiego VPN, w ofercie NordVPN znajduje się ponad 5000 serwerów w innych krajach (na tą chwilę ponad 60 państw).

Odwiedź NordVPN

3. CyberGhost

Cyberghost to europejski dostawca VPN, który ma swoją główną siedzibę w Rumunii. Posiada bardzo dużo, bo aż 69 serwerów VPN z polskimi adresami IP. Dzięki temu mamy pokaźny wybór adresów IP z których możemy korzystać. Poza nimi Cyberghost ma ponad 2400 innych serwerów w 60 krajach.

Cyberghost nie jest darmowy, ale posiada atrakcyjną cenę. Z usługi możemy korzystać już od 3,5$ miesięcznie decydując się na płatność za 2 lata z góry.

Odwiedź Cyberghost

Polski serwer ExpressVPN
Połaczenie z polskim serwerem ExpressVPN

Oczywiście mamy możliwość samodzielnej konfiguracji własnego VPN z polskim IP po wykupieniu serwera VPS lub dedykowanego od firmy hostingowej. Posiadając pewną wiedzę z zakresu administrowania serwerami, będziemy mogli postawić własny serwer VPN. Będziemy jednak ograniczeni tylko i wyłącznie do jednej maszyny (chyba że kupimy i skonfigurujemy kolejne), co w przypadku większości użytkowników po prostu nie będzie miało sensu. Również nie jest to najlepsze rozwiązanie jeśli chcemy chronić prywatność – można łatwo dojść do kogo należy serwer.

Co to jest polski VPN?

Jaki polski VPN określa się wszystkie usługi firm dostarczających VPN, które oferują serwery VPN fizycznie zlokalizowane w Polsce, posiadające polski adres IP. Za jego pomocą można nawiązać bezpieczne połączenie za pomocą szyfrowanego tunelu pomiędzy urządzeniem użytkownika, a serwerem. Ten specjalny serwer jest pośrednikiem – z niego połączenie użytkownika idzie dopiero do globalnego Internetu. Z tego pośrednictwa wynika jeszcze jedna sprawa – zmienia się adres IP na taki, jaki posiada ten serwer. Opisując to bardziej obrazowo i prostym językiem:

Janek mieszka w UK i łączy się z Internetem przez polski VPN. Całe jego połączenie zostaje zaszyfrowane i trafia do serwera, który znajduje się w Polsce. Ten serwer kieruje je dopiero w docelowe miejsce, czyli np. na YouTube, które Janek chce oglądać. YouTube nie widzi, że użytkownik znajduje się w UK – myśli że łączy się z Polski, gdyż taki adres IP posiada serwer, który pośredniczy w ruchu internetowym Janka.

Całość wygląda tak:

komputer Janka (IP z UK) -> serwer VPN PL (polskie IP) -> Internet

Prawdziwy, brytyjski adres IP widzi tylko serwer VPN – dla całej reszty Internetu, Janek łączy się z Polski.

Dlaczego wybrać VPN z polskim IP?

Część dostawców VPN, którzy posiadają naprawdę świetną ofertę niestety nie oferuje polskich serwerów VPN, co dla większości osób będzie czynnikiem dyskwalifikującym daną firmę. Osoby związane z Polską – mieszkańcy kraju oraz Polonia za granicą – chcąc znaleźć dla siebie najlepszy VPN powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na obecność serwerów zlokalizowanych w naszym kraju. Jest to ważne z tego względu, że uzyskamy wtedy polskie IP i wszystkie płynące z tego korzyści.

Nieco inne oczekiwania w stosunku do usługi VPN będą miały osoby mieszkające za granicą (w UK, Niemczech, Norwegii, Danii, Holandii czy USA) niż osoby, które na co dzień żyją w Polsce. W większości przypadków, dla osób mieszkających za granicą, kluczową cechą przy wyborze dostawcy posiadającego serwery VPN Polska będzie ich szybkość. Z tego względu, że takie osoby korzystają z VPN przede wszystkim aby uzyskać polskie IP za granicą i dzięki niemu móc np. oglądać VOD oraz telewizję. Wszystkie inne czynniki będą również istotne, ale nie tak jak prędkość i stabilność połączenia, którą można uzyskać.

Natomiast z punktu widzenia osób mieszkających w naszym kraju, polski serwer VPN to nie jedyna rzecz, której oczekuje się od firmy dostarczającej usługę. Tutaj kluczowe są również inne czynniki takie jak w jakim stopniu usługa jest w stanie zapewnić nam prywatność, na ile szyfruje połączenie i podnosi bezpieczeństwo w sieci. Liczy się również dostęp do innych serwerów VPN jak np. USA, UK, Niemcy czy Kanada.

Wszystkie te kwestie uwzględniliśmy przygotowując zawarte w tym poradniku zestawienie najlepszych VPN w Polsce.

Podstawowe zastosowania VPN Polska

Korzystając z VPN niemal automatycznie zmienia się nasz adres IP, a co za tym idzie geolokalizacja, która jest do niego przypisana. Jeżeli okaże się, że jest to zagraniczny adres IP, to wszystkie usługi i serwisy sieciowe zaczną nas traktować jak użytkownika, który łączy się z innego kraju. A co za tym idzie, ich zawartość może się zmienić, część treści zostać ograniczona lub zablokowana, a my stracimy możliwość aby w pełni korzystać z ich oferty skierowanej do użytkowników z Polski. Przykładowo – niektóre strony mogą wyświetlać się w innym języku, dostęp do usług VOD będzie zablokowany lub dostępna będzie tylko oferta dla kraju, do którego przypisany jest nasz nowy adres IP. Łącząc się za pośrednictwem VPN Polska, unikniemy takich problemów. Dzięki niemu, również osoby przebywające za granicą będą mogły bez problemu uzyskać dostęp do polskojęzycznych usług sieciowych czy np. polskiej telewizji online.

Z VPN warto korzystać na co dzień do ochrony swoich danych i prywatności. Nie tylko wtedy, gdy dużo podróżujemy i często korzystamy z Internetu w niepewnych lokalizacjach. Również wtedy, gdy nasza aktywność w Internecie odbywa się wyłącznie w zaciszu domowej sieci. Dzięki temu, że VPN pozwala na całkowite zaszyfrowanie komunikacji sieciowej, możemy być pewni że nikt nie będzie w stanie podsłuchać lub przechwycić przesyłanych danych (np. loginów i haseł). Dzięki temu, że serwer VPN pełni rolę pośrednika, to pozwala to również na skuteczną ochronę prywatności w sieci – dzięki niemu możemy ukryć adres IP i tym samym chronić swoją lokalizację i tożsamość w Internecie.

Dlatego też, chcąc cieszyć się ochroną ze strony VPN, a przy tym komfortowo i wygodnie korzystać z zasobów polskiego Internetu, warto wybrać takiego dostawcę VPN, który w swojej ofercie będzie posiadał polskie serwery VPN. Dodatkową korzyścią jest to, że jeżeli wyjedziemy za granicę, (np. na wczasy do USA, stały pobyt do UK czy Niemiec) to przy pomocy takiego serwera uzyskamy polskie IP i dostęp do polskiej telewizji online. Niestety mało który dostawca VPN oferuje darmowe serwery VPN w Polsce. Większość bezpłatnych planów ogranicza użytkowników do krajów takich jak USA lub UK. Oczywiście w ofercie każdego dobrego dostawcy płatnych VPN znajdziemy również serwery w innych państwach. Najlepsi oferują ponad 60 różnych lokalizacji do wyboru, pomiędzy którymi możemy się przełączać w dowolnej chwili.

Czy korzystanie z VPN jest legalne?

O ile niektóre państwa, jak Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Rosja penalizują prowadzenie usług VPN lub korzystanie z nich na terenie tych państw, to w Polsce korzystanie VPN z niego jest całkowicie legalne. Nie ma żadnych regulacji prawnych, które zabraniałyby korzystania z tego rodzaju usług. Wiele osób prywatnych oraz firm w Polsce opiera swoje codzienne korzystanie z sieci o VPN, w celu zapewnienia sobie w pełni szyfrowanego połączenia.

Na jakich urządzeniach mogę korzystać z polskiego VPN?

Połączenie z VPN Polska można skonfigurować praktycznie na każdym urządzeniu, które mamy w swoim posiadaniu. Po instalacji odpowiedniej aplikacji usługę uruchomimy na komputerze lub laptopie obsługiwanym przez Windowsa, Linuxa lub Maca. Oprócz tego połączenie VPN można skonfigurować praktycznie w każdym telefonie lub tablecie. Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację (w przypadku telefonów z Androidem z Google Play, w przypadku iPhona z App Store) i zalogować się do niej przy pomocy danych, które otrzymaliśmy od naszego dostawcy usługi.

VPN z polskim IP można również skonfigurować na routerze. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że wtedy wszystkie urządzenia podpięte do sieci będą łączył się za pośrednictwem serwera VPN, który został wybrany w konfiguracji routera.

Ile kosztuje dobry VPN Polska?

Cena dobrego serwera VPN Polska jest w dużej mierze uzależniona od okresu, na jaki wykupimy usługę. Firmy dostarczające tego rodzaju usługi mają taką politykę cenową, w myśl której im dłuższy okres abonamentu, tym średnia cena miesięczna VPN będzie niższa. Oszczędności potrafią dochodzić nawet do ponad 70%.

Za najlepsze usługi VPN z polskim IP przyjdzie nam zapłacić od 10$ do 13$ miesięcznie przy wyborze płatności co miesiąc. Jednak to co się naprawdę opłaca – czyli abonament na rok lub więcej – potrafi dać średnią cenę za każdy miesiąc rzędu od około 3$ do 7$. Z takimi kosztami powinniśmy się liczyć jeżeli zdecydujemy się na korzystanie z możliwości jakie oferuje VPN.

Darmowy polski VPN – czy taki istnieje?

Wiele osób szukając najlepszego VPN Polska, rozgląda się w pierwszej kolejności za rozwiązaniami darmowymi. Niestety w tej kwestii sprawa nie wygląda dobrze – większość najlepszych firm posiadających w ofercie plany darmowe, nie oferuje polskiej lokalizacji. Firmy, które oferują darmowy VPN jako część swojej oferty najczęściej pomijają serwery z polskim IP. Zazwyczaj w takich planach są wyłącznie popularne lokalizacje takie jak USA, Kanada czy Wielka Brytania. Jest to dodatkowe ograniczenie darmowych planów (oprócz limitu transferu czy szybkości), które ma zachęcić do pełnej usługi.

Analizując oferty różnych dostawców VPN, nie znaleźliśmy takiego który posiadałby darmowy polski VPN i jednocześnie moglibyśmy go polecić z czystym sumieniem. Oczywiście takie oferty można znaleźć u dostawców, którzy utrzymują się ze sprzedaży danych użytkowników – a takich mając na uwadze bezpieczeństwo czytelników – nie będziemy polecać. Dlatego też jeżeli zależy nam na sprawdzeniu jak działa VPN i koniecznie musi on mieć polski serwer VPN, to najlepszym wyjściem będzie wybór dostawcy, który oferuje długi okres zwrotu pieniędzy (tak jak najlepsze usługi opisane w tym poradniku – 30 dni).

Podsumowanie

Polski VPN to wygodny sposób na uzyskanie dostępu do polskojęzycznych usług i serwisów podczas pobytu za granicą. Dla osób mieszkających w kraju, użycie polskiego serwera sprawi, że nie stracimy polskiego IP, a będziemy mieć zapewnioną ochronę prywatności i znacznie zwiększymy stopień naszego bezpieczeństwa w sieci. Dzięki temu możemy swobodnie poruszać się w cyfrowej rzeczywistości o wiele mniej ryzykując – unikając większości zagrożeń ze strony cyberprzestępców oraz korporacji i rządów, które chciałyby mieć wgląd w naszą aktywność online.