Szukasz sprawdzonego VPN do GTA Online? Sprawdź nasze propozycje

Kacper Zieliński 24.07.2019
Szukasz sprawdzonego VPN do GTA Online? Sprawdź nasze propozycje

Dzięki VPN możesz odblokować niektóre funkcje w GTA Online, które np. mają restrykcje geograficzne i są zablokowane w Polsce oraz innych krajach. VPN przyda się również wtedy, gdy Twój dostawca sieci blokuje połączenia z serwerami GTA Online. Z tego artykułu dowiesz się co daje VPN podczas grania w GTA Online i jaki jest do tego najlepszy.

Po co Ci VPN do GTA Online i innych gier?

Na całym świecie coraz więcej graczy decyduje się na korzystanie z VPN podczas grania w gry komputerowe. Z wielu powodów, takich jak:

 • ominięcie blokad regionalnych, które ograniczają zawartość GTA Online
 • ominięcie blokad nakładanych przez dostawcę sieci, który blokuje dostęp do serwerów (np. w szkole, pracy, hotelu czy bibliotece)
 • poprawę pingu i stabilności połączenia z serwerami GTA Online - może się zdarzyć, że dostawca sieci celowo osłabia przepustowość połączenia z pomiędzy Tobą, a serwerem gry
 • ominięcie bana w grze w przypadku stałego IP
 • aktywacji i kupna gry w lepszej cenie za pośrednictwem IP z innego kraju

Przykładowo, dodatki DLC takie jak np. najnowszy Diamond Casino & Resort nie działają w pełni w Polsce i są w dużym zakresie ograniczone. Łącząc się grą, serwery identyfikują Twój adres IP i jeżeli jest on polski, mogą uniemożliwić korzystanie z niektórych funkcji i możliwości gry. Wtedy właśnie z pomocą przychodzi VPN i możliwość szybkiej zmiany IP na zagraniczne. Takie działania pomagają w dostępie do tych części gry, które są zablokowane ze względu na blokady regionalne przez Rockstar.

Jaki VPN do GTA Online jest najlepszy?

W Internecie możesz znaleźć bardzo dużo usług VPN. Jedne są lepsze, a inne gorsze i w zupełności nie nadają się do grania w gry. Dlaczego? Ponieważ od tego jak szybkie są serwery VPN, z którymi się łączysz zależy Twój ping w GTA Online. Jak będą wolne i będą zrywać połączenie, to również Twój ping będzie wysoki. I poczujesz to czego każdy gracz nie lubi - lagi, zacinanie się gry i opóźnienia. Gdzie miejsce na komfort i przyjemność z grania w GTA Online?

Sprawdzone i polecane przez nas usługi VPN mają bardzo szybkie serwery. Zarówno w Polsce jak i za granicą. W naszym przypadku, jeżeli zechcesz ominąć różne blokady w GTA przy pomocy zagranicznego adresu IP, warto skorzystać z serwerów w Niemczech lub Szwecji - są bardzo szybkie i stabilne, a przy tym nie powinny ich dotyczyć te blokady, które dotykają graczy z Polski. Im bliżej Polski - tym mniejszy ping.

Nasze sprawdzone propozycje płatnych VPN to usługi oferowane przez poniższe trzy firmy. Co najważniejsze - oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że jeśli coś będzie nie tak, będziesz niezadowolony z usługi lub stwierdzisz że jednak szkoda Ci pieniędzy - zwrócą Ci wszystkie środki bez zadawania pytań. Można je testować bez zobowiązań.

Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Szczegóły oferty
1
od 6.67$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
2
od 2.99$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
3
od 2.75$ miesięcznie
45 dni na zwrot pieniędzy

Jak odblokować GTA Online przy pomocy VPN?

Zakładając, że już masz wybrany VPN, z którego chcesz korzystać, to sama instalacja i uruchomienie usługi w połączeniu z GTA Online są bardzo proste. Wszystko odbywa się w kilku prostych krokach:

 1. Zakładasz konto i opłacasz usługę.
 2. Ze strony dostawcy usługi pobierasz aplikację do łączenia się z serwerami VPN na swój system operacyjny.
 3. Instalujesz i uruchamiasz aplikację.
 4. Logujesz się na konto przy pomocy danych, które podałeś przy rejestracji (lub specjalnego kodu aktywacyjnego, który dostaniesz na maila)
 5. Z listy dostępnych serwerów wybierasz Niemcy jako lokalizację - są blisko geograficznie, więc będzie niski ping - i łączysz się z nim.
 6. Od tej pory łączysz się z siecią za pośrednictwem Niemiec - masz niemieckie IP. Powinieneś zobaczyć zawartość gry, która jest niedostępna w Polsce.

Połączenie z Niemieckim serwerem VPN

Czy można grać w GTA Online przez darmowy VPN?

Drugą kwestią, która może okazać się kusząca jest użycie darmowych VPN do GTA Online. Jest z nimi jednak pewien mały problem. Dotyczy on bezpieczeństwa i prywatności. Po prostu - darmowe usługi VPN śledzą co robisz w sieci, monitorują Twoje zachowanie i sprzedają te dane do innych firm. Na tym zarabiają.

Drugi problem, to ograniczenia, które darmowe usługi nakładają na użytkowników. W sieci jest kilka usług VPN, które nie sprzedają danych, ale udostępniają darmowe plany z dużymi ograniczeniami - przede wszystkim transferu i szybkości połączenia. Przykłady to ProtonVPN i Windscribe. I to właśnie Windscribe może się dobrze sprawdzić w przypadku GTA Online. Dlaczego? Daje 10GB transferu miesięcznie i nie nakłada dużych ograniczeń co do szybkości. Powinno wystarczyć. Z możliwościami Windscribe możesz zapoznać się pod tym linkiem.

Co z Xboxem i PS4?

Nieco trudniej wygląda sprawa, jeżeli gramy w GTA Online na Xboxie lub Play Station 4. Wszystko przez to, że nie możemy w prosty sposób skonfigurować usługi VPN na tych urządzeniach. Żeby zmienić IP w Xboxie lub PS4 musimy połączyć się nimi z urządzeniem, na którym będzie aktywne połączenie z VPN. Opcje są następujące:

 • konfiguracja połączenia z VPN na routerze (najlepszy wariant)
 • konfiguracja połączenia z VPN na komputerze, a następnie udostępnienie połączenia WiFi konsoli (musimy zrobić Hotspot z naszego urządzenia)

Najlepszy wariant to zdecydowanie ustawienie połączenia z VPN na routerze. Na wielu popularnych urządzeniach jest to bardzo proste w konfiguracji.

Czy za korzystanie z VPN w GTA Online można dostać bana?

Pytanie o to, czy za używanie VPN w GTA Online można dostać bana pojawia się dość często na różnych forach dyskusyjnych i w komentarzach pod artykułami i poradnikami. Oficjalnie korzystanie z VPN nie jest nigdzie zakazane. To usługa, z której na co dzień korzystają miliony ludzi w celu ochrony prywatności i poprawy bezpieczeństwa w sieci.

Przejrzeliśmy również różne wątki na Reddicie, gdzie jest dość spora społeczność graczy w GTA Online. Można znaleźć tam wypowiedzi, że nie ma żadnych problemów z korzystaniem z VPN, poniżej zrzuty ekranu:

Ban za VPN GTA onlineNie ma jednak gwarancji, że nagle Rockstar nie zmieni podejścia i nie zacznie rozdawać banów. Ale wtedy musiałby zablokować konta tysiącom graczy, którzy korzystają z VPN do ochrony prywatności w sieci i bezpieczeństwa, a nie obchodzenia blokad.

Podsumowanie

Można znaleźć dużo zastosowań VPN w GTA Online. Jeżeli chcesz ominąć różne blokady związane z grą i bawić się zgodnie z jej pełnymi możliwościami, to warto postawić na sprawdzony płatny VPN. Alternatywą zawsze pozostaje usługa darmowa, ale nie można od niej oczekiwać takiej samej jakości, jak od płatnych rozwiązań, za które nie płacisz prywatnością, tylko gotówką.

Czytaj również: