Polski Netflix za granicą - jak oglądać w 2018 roku?

09.07.2018
Polski Netflix za granicą - jak oglądać w 2018 roku?

Z roku na rok coraz częściej przebywamy za granicą. Wakacje, delegacje, wyjazdy do pracy lub całkowita emigracja z Polski. Niestety o ile Internet za granicą działa normalnie, to gorzej wygląda sprawa z dostępem do seriali i filmów z polskimi napisami lub lektorem. Ich najlepsze legalne źródło, czyli Netflix i nie działa za granicą tak jak w kraju. Niestety będziemy mieli problem, jeżeli będziemy chcieli oglądać polski Netflix za granicą. Ale jest na to jeden dobry sposób - VPN.

Polski Netflix jest dostępny za granicą tylko w jednym przypadku, a mianowicie podczas krótkotrwałego pobytu w krajach Unii Europejskiej. Netflix daje wtedy dostęp do polskiej biblioteki, jednak (o czym serwis informuje w swoim dziale pomocy) po pewnym czasie jego zawartość zostanie dopasowana do kraju, w którym aktualnie przebywamy. Jeżeli chcemy mieć stały dostęp do polskiego Netflixa za granicą, to będziemy musieli skorzystać z VPN i zmienić IP na polskie.

Najlepsze VPN do Netflix Polska za granicą

Wymienione poniżej usługi VPN zostały przez nas przetestowane i umożliwiają oglądanie polskiego Netflixa za granicą. Niestety nie każdy VPN to umożliwia, gdyż Netflix aktywnie walczy z obchodzeniem blokad regionalnych. Obaj dostawcy oferują szybkie serwery VPN zlokalizowane w Polsce oraz 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że przez 30 dni możemy korzystać i testować usługę, a jeżeli będziemy z niej niezadowoleni, to pieniądze zostaną nam zwrócone. Data ostatniego sprawdzenia: lipiec 2018.

#
Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Nasza ocena
Szczegóły oferty
1
ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
30 dni
9.28
2
NordVPN
od 2.75$ miesięcznie
30 dni
9.09

Tutaj uwaga dla osób, które szukają darmowych rozwiązań - niestety Netflix walczy z usługami VPN i zaledwie kilka dostępnych na rynku rozwiązań wciąż z nim działa. Czasy gdy wystarczyło zwykłe proxy do oglądania np. oferty Netflixa z USA, dawno minęły.

Co można znaleźć w ofercie polskiego Netflixa?

Polski Netflix to przede wszystkim autorskie filmy i seriale wyprodukowane przez platformę oraz znane hity innych stacji, które można obejrzeć online z polskim lektorem lub napisami. Netflix to wiele godzin świetnej rozrywki, która dostępna jest w bardzo przystępnej cenie abonamentu. W porównaniu do pozostałych platform, Netflix Polska wyprzedza całą swoją konkurencję jeśli chodzi o ilość dostępnych materiałów, które można w nim oglądać.

Do czego jeszcze może przydać się VPN?

Niestety biblioteka Netflixa dostępna w Polsce nie jest tak duża, jak ma to miejsce w USA. Tutaj jednak VPN ponownie przychodzi z pomocą. Przy jego pomocy możemy w prosty sposób zmienić IP za pośrednictwem serwerów zlokalizowanych w USA. Dzięki temu będzie można oglądać amerykańskiego Netflixa. Oprócz dostępu do polskiego lub amerykańskiego Netflixa, przy pomocy VPN odblokujemy również dostęp do pozostałych polskich platform VOD podczas pobytu za granicą.

Poza omijaniem blokad regionalnych, VPN to doskonałe narzędzie do omijania różnych form cenzury sieci. Poza tym, przy jego pomocy można skutecznie chronić swoją prywatność w sieci i poprawić swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z niej. VPN pozwala na całkowite szyfrowanie połączenia, co sprawia że nikt postronny nie jest w stanie uzyskać dostępu do tego, co robimy w sieci. Oprócz tego, jest narzędziem przy pomocy, którego możemy ukryć swój adres IP. Więcej na temat działania VPN dowiesz się w tym artykule, gdzie dokładnie wyjaśniamy co to jest VPN.

Jak krok po kroku odblokować polski Netflix za granicą?

Skoro wiemy już, że przy pomocy VPN można w prosty sposób uzyskać dostęp do polskiego Netflixa za granicą, to pozostaje wyjaśnić jak to wygląda krok po kroku. Wszystko co należy zrobić to:

  1. Wykupić abonament i założyć konto u wybranego dostawcy VPN.
  2. Pobrać na nasze urządzenie - komputer, tablet lub telefon - aplikację do łączenia się z serwerami VPN dostawcy.
  3. Zainstalować aplikację i zalogować się.
  4. Wybrać z listy dostępnych serwerów te zlokalizowane w Polsce i połączyć się.
  5. Gotowe. Mamy polskie IP i dostęp do polskiej oferty Netflixa.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Jak oglądać ipla, TVN Player, TVP za granicą w 2018 roku?
08.02.2017

Jak oglądać ipla, TVN Player, TVP za granicą w 2018 roku?

Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Z różnych powodów nasze życie coraz częściej toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznie rozwijają...

Polska telewizja online za granicą - komplety poradnik 2018
14.07.2018

Polska telewizja online za granicą - komplety poradnik 2018

Będąc za granicą na wakacjach, wyjeździe do pracy lub stałej emigracji pojawia się jeden poważny problem, jeżeli chcemy utrzymywać więź z polską ku...