Polski Netflix za granicą - jak oglądać w 2018 roku?

13.12.2018
Polski Netflix za granicą - jak oglądać w 2018 roku?

Netflix po polsku za granicą jest niedostępny. W każdym kraju oglądać możemy te treści, które platforma przygotowała dla jego mieszkańców - po angielsku i w języku danego państwa. A my z roku na rok coraz częściej przebywamy za granicą. Wakacje, delegacje, wyjazdy do pracy lub całkowita emigracja z Polski. Niestety o ile Internet za granicą działa normalnie, to gorzej wygląda sprawa z dostępem do seriali i filmów z polskimi napisami lub lektorem. Ich najlepsze legalne źródło, czyli Netflix za granicą nie działa tak, jak w kraju. Niestety będziemy mieli problem, jeżeli będziemy chcieli oglądać polski Netflix za granicą. Ale jest na to jeden dobry sposób - VPN.

Dlaczego nie można oglądać Netflixa po polsku za granicą?

Problemy w dostępie do Netflixa po polsku za granicą wynikają z ograniczeń, jakie nakładane są na tą platformę przez producentów i właścicieli filmów i seriali. W myśl umów i porozumień, muszą oni blokować dostęp do polskiej oferty Netflixa dla użytkowników, którzy nie przebywają w Polsce. W dobie podróży i ciągłego przemieszczania się po świecie, jest to dość uciążliwe dla wielu osób, które chciałyby mieć dostęp do treści po polsku - napisów lub polskiego lektora. Najmocniej dotyka to Polaków, którzy na stałe przeprowadzili się do innych państw jak UK, Niemcy, Norwegia czy Holandia. Na szczęście jest na to skuteczny sposób, czyli VPN. Za jego pomocą można w prosty sposób zmienić adres IP na polski i korzystać z usługi za granicą z lektorem lub napisami.

Najlepsze usługi VPN do oglądania Netflix Polska

Poniżej znajdziesz dwie przetestowane i działające usługi VPN, które pozwalają na dostęp do polskiego Netflixa podczas pobytu w innym kraju. Obaj dostawcy oferują szybkie serwery VPN zlokalizowane w Polsce oraz 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że przez 30 dni możemy korzystać i testować usługę, a jeżeli będziemy z niej niezadowoleni, to pieniądze zostaną nam zwrócone. 

#
Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Nasza ocena
Szczegóły oferty
1
ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.45
Oferta specjalna: 12 miesięcy + 3 gratis
2
NordVPN
od 2.99$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.38

1. ExpressVPN - 9.45 /10

ExpressVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 3 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 95 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 6.67$ miesięcznie

ExpressVPN to obecnie najlepszy wybór jeśli chodzi o VPN, przy pomocy którego można oglądać polskiego Netflixa poza granicami naszego kraju. Zarówno w naszych testach jak i informacjach, które można znaleźć w sieci, wykazuje on najlepszą skuteczność jeśli chodzi o zapewnianie dostępu do Netflixa w innych krajach (nie tylko w Polsce, również w USA).

2. NordVPN - 9.38 /10

NordVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 6 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 60 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.99$ miesięcznie

APLIKACJE

NordVPN to tańszy wybór, ale trochę mniej skuteczny. Przy jego pomocy wciąż odblokujemy dostęp do Netflixa Polska, ale możemy częściej trafić na zablokowane serwery lub takie, w których pomimo polskiej lokalizacji, nie zobaczymy polskiej treści.

Jak oglądać polskiego Netflixa za granicą przy pomocy VPN?

VPN to usługa, które pozwala na wirtualną zmianę lokalizacji użytkownika. Tworzy specjalny, szyfrowany tunel pomiędzy urządzeniem (komputerem, tabletem lub telefonem), a serwerem pośredniczącym, przez który użytkownik łączy się z internetem. Ten specjalny serwer może być zlokalizowany w dowolnym państwie na świecie. Dzięki temu, łącząc się za jego pośrednictwem użytkownik będzie posiadał adres IP kraju, w którym ten serwer się znajduje. Jeżeli połączysz się z Internetem za pomocą polskiego serwera VPN, to uzyskasz polski adres IP.

Tutaj uwaga - podobnie jak w przypadku polskiej telewizji przez Internet, Netflix Polska jest dostępny za granicą w jednym ściśle określonym przypadku, a mianowicie podczas krótkotrwałego pobytu w krajach Unii Europejskiej. Netflix daje wtedy dostęp do polskiej biblioteki, jednak (o czym serwis informuje w swoim dziale pomocy) po pewnym czasie jego zawartość zostanie dopasowana do kraju, w którym aktualnie przebywamy. Jeżeli chcemy mieć stały dostęp do polskiego Netflixa za granicą, to będziemy musieli skorzystać z VPN i zmienić IP na polskie.

Jaki jest najlepszy VPN do Netflixa po polsku za granicą? Przede wszystkim, musi być szybki i zapewniać dobrą prędkość streamingu. Wymienione powyżej usługi VPN zostały przez nas przetestowane i umożliwiają oglądanie Netflixa Polska w 2018 roku. Niestety nie każdy VPN na to pozwala, gdyż ten serwis streamingowy aktywnie walczy z obchodzeniem blokad. Na szczęście zarówno ExpressVPN jak i NordVPN wciąż radzą sobie z nimi bez problemu.

Jak krok po kroku odblokować polski Netflix za granicą?

Skoro wiemy już, że przy pomocy VPN można w prosty sposób uzyskać dostęp do polskiego Netflixa za granicą, to pozostaje wyjaśnić jak cała procedura wygląda krok po kroku. Wszystko co należy zrobić w tym celu to:

 1. Założyć konto i wykupić abonament na usługę u wybranego dostawcy VPN.
 2. Pobrać na nasze urządzenie - komputer, tablet lub telefon - ze strony wybranej firmy aplikację do łączenia się z serwerami VPN.
 3. Zainstalować aplikację, uruchomić ją i zalogować się przy pomocy danych podanych przy rejestracji.
 4. Wybrać Polskę z listy dostępnych lokalizacji i połączyć się serwerem.
 5. Gotowe. Mamy polskie IP i dostęp do polskiej oferty Netflixa.
 6. Uwaga - jeżeli okaże się, że polski serwer który wybraliśmy jest zablokowany - należy się rozłączyć i połączyć z innym. Może się również zdarzyć, że Netflix rozpozna nasze IP jako inne niż polskie, wtedy również trzeba próbować z innym serwerem.

Czy da się oglądać polskiego Netflixa za granicą za darmo?

Tutaj uwaga dla osób, które szukają darmowych VPN do Netflixa - niestety ten serwis aktywnie walczy z usługami VPN i przez to zaledwie kilka dostępnych na rynku płatnych rozwiązań wciąż z nim działa. Co więcej, w prawie wszystkich darmowych usługach VPN nie ma możliwości, żeby zmienić kraj na Polskę. Czasy gdy wystarczyło zwykłe proxy do oglądania np. oferty Netflixa z USA, dawno minęły.

Oferta Netflix Polska

Co można znaleźć w ofercie polskiego Netflixa?

Polski Netflix to przede wszystkim wyprodukowane przez ten serwis VOD autorskie filmy i seriale oraz dostępne na platformie znane hity z innych stacji telewizyjnych, które można obejrzeć online z polskim lektorem lub napisami. Netflix to wiele godzin świetnej rozrywki, która dostępna jest w bardzo przystępnej cenie abonamentu. Cena usługi to obecnie:

 • 34 zł za pakiet Podstawowy w jakości SD
 • 43 zł za pakiet Standard w jakości HD
 • 52 zł za pakiet Premium w jakości Ultra HD

W porównaniu do pozostałych polskojęzycznych platform VOD, Netflix Polska wyprzedza całą swoją konkurencję jeśli chodzi o ilość i jakość dostępnych materiałów, które można w nim oglądać. Lista filmów i seriali stale rośnie, a znaleźć możemy tam takie serialowe hity produkcji platformy jak chociażby:

 • House of Cards
 • Stranger Things
 • Black Mirror
 • Punisher, DareDevil i inne seriale na bazie komiksów Marvela
 • Dom z papieru
 • Dark
 • The Crown
 • Orange is the New Black
 • BoJack Horseman
 • polski serial 1983

oraz z innych stacji jak:

 • Sherlock
 • Breaking Bad
 • Peaky Blinders
 • Dexter
 • Vikings

Netflix to również wiele filmów po polsku, z lektorem, dubbingiem lub napisami, które możemy obejrzeć. Zarówno filmy klasyczne, mające już swoje lata, jak i nowe produkcje, które dopiero co opuściły światowe i polskie kina. Jest to niewątpliwie gratka dla miłośników kinematografii. Znajdziemy tam również filmy dokumentalne oraz programy dla dzieci.

Do czego jeszcze może przydać się VPN? Dostęp do Netflixa USA

Niestety biblioteka Netflixa dostępna w Polsce nie jest tak duża, jak ma to miejsce w USA. Tutaj jednak VPN ponownie przychodzi z pomocą. Przy jego pomocy możemy w prosty sposób zmienić IP za pośrednictwem serwerów zlokalizowanych w USA. Dzięki temu będzie można oglądać amerykańskiego Netflixa. Oprócz dostępu do polskiego lub amerykańskiego Netflixa, przy pomocy VPN odblokujemy również dostęp do pozostałych polskich platform VOD podczas pobytu za granicą.

Poza omijaniem blokad regionalnych, VPN to doskonałe narzędzie do omijania różnych form cenzury sieci. Poza tym, przy jego pomocy można skutecznie chronić swoją prywatność w sieci i poprawić swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z niej. VPN pozwala na całkowite szyfrowanie połączenia, co sprawia że nikt postronny nie jest w stanie uzyskać dostępu do tego, co robimy w sieci. Oprócz tego, VPN jest narzędziem przy pomocy, którego możemy ukryć adres IP

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jak mogę oglądać Netflixa w UK po polsku?

W UK, czyli kraju gdzie wyjechało najwięcej Polaków dostęp do Netflixa po polsku możemy uzyskać korzystając z VPN. Dla osób, które mieszkają tam na stałe jest to najbardziej skuteczny sposób, na dostęp do polskiej biblioteki Netflixa, dlatego jeśli chcemy mieć dostęp do treści po polsku, to warto zainwestować w VPN. Nie wiadomo też, jak Brexit wpłynie na dostęp do cyfrowych usług.

Czy dzięki VPN można oglądać Netflix Polska w Niemczech?

Tak, przy pomocy VPN bez problemu obejrzymy polskie treści podczas pobytu u naszego zachodniego sąsiada. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które wyjechały do Niemiec na dłużej np. do pracy. Dzięki VPN będziemy mogli uzyskać dostęp do polskiego Netflix w Niemczech.

Czy Netflix blokuje konta za używanie VPN?

Nie, Netflix blokuje jedynie poszczególne adresy IP serwerów VPN, za pomocą których mogą się z nim łączyć użytkownicy. W związku z tym nie każdy dostawca tego rodzaju usługi ma zasoby i jest w stanie skutecznie z tym walczyć.

Dlaczego Netflix blokuje VPN?

Jest to związane z naciskami właścicieli praw autorskich na Netflixa. Jeszcze kilka lat temu bez problemu można było uzyskać dostęp do tego serwisu za pomocą dowolnego VPN albo proxy. Jednak pod wpływem wielkich wytwórni i producentów, Netflix został zmuszony do rozpoczęcia blokowania VPN.

Czy przy pomocy VPN uzyskam również dostęp do zawartości Netflixa z innych państw?

Tak, w większości przypadków nie będzie z tym problemu. Wystarczy w aplikacji VPN wybrać inny kraj - USA, Kanadę, Francję, Holandię, Norwegię, Hiszpanię czy Niemcy i połączyć się. Powinniśmy wtedy zobaczyć zawartość przeznaczoną dla tego kraju. Ale musimy brać pod uwagę to, że niektóre serwery mogą być zablokowane.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Jak oglądać polską telewizję online, ipla, TVN Player i TVP za granicą w 2018 roku?
08.02.2017

Jak oglądać polską telewizję online, ipla, TVN Player i TVP za granicą w 2018 roku?

Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Z różnych powodów nasze życie coraz częściej toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznie rozwijają...

Polska telewizja online w UK w 2018 roku
29.07.2018

Polska telewizja online w UK w 2018 roku

Wielka Brytania stała się nowym domem dla ponad miliona Polaków. Osoby, które przeniosły się na stałe do tego kraju, mają ograniczone możliwości ko...