Najlepszy VPN na Windows 10

Radek Król 13.02.2019
Najlepszy VPN na Windows 10

W tym poradniku dowiesz się jaki VPN na Windowsa najlepiej wybrać w 2019 roku. Windows od dawna króluje jako najpopularniejszy system operacyjny na całym świecie. W oparciu o Windowsa 10 działa obecnie większość laptopów oraz komputerów PC. Apple i Linux są daleko za Microsoftem jeśli chodzi o popularność systemów operacyjnych. Niemal każdy VPN dostępny na rynku działa i wspiera najnowszego Windowsa 10, pozostaje tylko pytanie - jaki VPN jest najlepszy dla Windowsa?

Użytkownicy Windowsa są w o tyle dobrej sytuacji, iż z racji tego że jest to najpopularniejszy system operacyjny, to praktycznie każdy dostawca VPN go wspiera i ma przygotowane specjalne programy VPN na Windowsa, które pozwalają wygodnie łączyć się z serwerami i korzystać z usługi. My do tego zestawienia wybraliśmy tych dostawców, którzy w naszej ocenie mają najlepszą ofertę dla zwykłego użytkownika sieci.

Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Szczegóły oferty
1
od 6.67$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
2
od 2.99$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
3
od 2.75$ miesięcznie
45 dni na zwrot pieniędzy

Jak wybrać najlepszy VPN na Windows?

Na korzystanie z VPN podczas codziennego surfowania po Internecie decyduje się coraz więcej osób. Rosnąca świadomość użytkowników sieci dotycząca zagrożeń bezpieczeństwa i prywatności sprawia, że powszechne staje się poszukiwanie narzędzi, przy pomocy których można zabezpieczyć się w Internecie. Z racji tego, że do tego zadania znakomicie sprawdza się VPN, coraz więcej osób korzysta z tego narzędzia i instaluje na swoim komputerze oraz urządzeniach mobilnych.

Przygotowując zestawienie najlepszych VPN na Windowsa 10 w 2019 roku przede wszystkich zwracaliśmy uwagę na poniższe czynniki, charakteryzujące poszczególnych dostawców:

  • łatwość obsługi oraz wygodę, prostotę i intuicyjność aplikacji do łączenia się z VPN na Windowsie
  • wysoka szybkość połączenia na polskich serwerach VPN oraz zagranicznych
  • możliwość połączenia za pomocą bezpiecznego protokołu OpenVPN
  • wysoki stopień zapewnianej prywatności oraz bezpieczeństwa oraz wbudowane w aplikację na Windowsa mechanizmy wspomagające bezpieczeństwo i prywatność użytkowników
  • dobra pomoc techniczna i wsparcie użytkownika, dostępne przez 24/7
  • dostęp do streamingu materiałów wideo na platformach VOD w Polsce i innych krajach jak np. Netflix USA czy BBC iPlayer

1. ExpressVPN - 9.44 /10

ExpressVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 5 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 95 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 6.67$ miesięcznie

APLIKACJE

ExpressVPN to obecnie nasz numer 1 jeśli chodzi o najlepsze VPN, nie tylko na Windowsa, ale również na inne systemy i urządzenia. Jest to firma, która posiada kompleksową ofertę w zakresie VPN z doskonałą pomocą techniczną dostępną przez czat na żywo 24/7. ExpressVPN posiada ponad 3000 szybkich serwerów w 95 krajach, dzięki czemu bez problemu przy jego pomocy zmienimy adres IP.

Firma oferuje bardzo bezpieczną usługę, z zachowaniem najwyższych standardów jeśli chodzi o stosowane rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. Siedziba w Brytyjskich Wyspach Dziewiczych sprawia, że ten VPN nie musi przechowywać logów na temat użytkowników i może zapewnić im wysoki stopień prywatności. O skuteczności ExpressVPN może świadczyć to, że jest jednym z najcześciej wybieranych VPN do Chin, gdzie jak wiadomo panuje bardzo silna cenzura internetu.

Jest to świetny wybór jeżeli interesuje nas dostęp do nieograniczonego streamingu, z pominięciem blokad regionalnych. Przy pomocy ExpressVPN można uzyskać dostęp do amerykańskiego Netflixa, polskich VOD oraz innych materiałów wideo.

ExpressVPN jest dostępny niemal na każdy system operacyjny i urządzenie, a oprócz tego oferuje wtyczki do wszystkich popularnych przeglądarek internetowych. Na ExpressVPN na Windowsie 10 posiada bardzo prostą w obsłudze i intuicyjną aplikację, dzięki której można nawiązywać połączenie z serwerami.

2. NordVPN - 9.4 /10

NordVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 6 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 60 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.99$ miesięcznie

APLIKACJE

NordVPN to dostawca, który oferuje VPN w wyjątkowo dobrej cenie w stosunku do możliwości, które oferuje. Główną zaletą NordVPN jest podejście do zagadnień związanych z ochroną prywatności użytkowników. Oprócz standardowych rozwiązań oferuje również specjalne serwery double VPN, Tor over VPN oraz serwery maskowane. Dzięki temu nawet w miejscach gdzie z jakiś powodów są problemy ze skorzystaniem z VPN lub mamy obawy co do klasycznego połączenia - możemy skorzystać ze specjalnych serwerów.

NordVPN ma sieć szybkich serwerów w ponad 60 krajach i jest dostawcą, który posiada obecnie największą ich liczbę, bo ponad 5000. Przy ich pomocy bez problemu będziemy mogli korzystać ze streamingu i uzyskamy dostęp do zablokowanych stron.

Aplikacja VPN na Windows 10 od NordVPN jest prosta w obsłudze i intuicyjna. Umożliwia szybkie nawiązywanie połączenia z serwerami i prostą konfigurację usługi.

3. CyberGhost - 8.58 /10

CyberGhost logo
Jednoczesne połączenia: na 7 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 59 państw
Zwrot pieniędzy: 45 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.75$ miesięcznie

APLIKACJE

Popularność CyberGhost VPN coraz bardziej rośnie w ostatnich miesiącach za sprawą znaczącego ulepszania oferowanej przez tego dostawcę usługi. 45-dniowy okres gwarancji zwrotu pieniędzy to coś, czego żaden inny dostawca nie oferuje (u najlepszych jest to 30 dni). CyberGhost systematycznie zwiększa liczbę serwerów, które posiada swojej ofercie i polepsza jakość usługi na tyle, że obecnie może spokojnie konkurować z ExpressVPN i NordVPN. Oferując przy tym mocno konkurencyjną cenę zyskuje coraz większą rzeszę użytkowników.

W przypadku aplikacji na Windowsa, CyberGhost przygotował prosty w obsłudze program, który nie odbiega od tego co oferuje konkurencja. Aplikacja jest prosta w obsłudze i nie posiada zbędnych rozwiązań, które przeszkadzałyby w codziennych korzystaniu z usługi.

Dlaczego warto korzystać z VPN na Windowsie?

Za korzystaniem z VPN na Windowsie 10 i każdym innym systemie operacyjnym przemawia szereg argumentów. Zwłaszcza teraz, gdy nasza prywatność jest w cenie, a bezpieczeństwo jest coraz bardziej zagrożone za każdym razem gdy korzystamy z Internetu.

VPN zapewnia ochronę prywatności w głównej mierze na dwóch płaszczyznach. Dzięki szyfrowaniu ruchu VPN sprawia, że nikt trzeci (jak np. dostawca internetu, służby, przestępcy) nie jest w stanie podejrzeć tego co robimy w sieci. Nikt nie wie jakie strony przeglądamy, z jakich serwisów korzystamy, co przesyłamy przez Internet. Wszystko dlatego, że nasze połączenie przechodzi przez szyfrowany tunel prowadzący do serwera VPN. Dopiero z niego "wychodzi na świat".

Druga płaszczyzna ochrony prywatności, to ukrycie naszego prawdziwego adresu IP. Za każdym razem gdy jesteśmy połączeni z serwerem VPN posługujemy się w sieci jego adresem IP. Nasz prawdziwy adres (ten który dostajemy od dostawcy Internetu i po którym można nasz namierzyć) zostaje na trasie nasz komputer - serwer VPN. Nie wychodzi poza jego obręb - cała nasza aktywność w sieci opiera się o adres IP, który ma przypisany do siebie serwer, przez który się łączymy. Dlatego też jeżeli korzystamy z usług VPN które nie gromadzą logów aktywności użytkowników, to praktycznie nie da się nas namierzyć w sieci.

Bezpieczeństwo zapewnianie przez VPN wiąże się bezpośrednio z szyfrowaniem. Coraz częściej korzystamy z Internetu w różnych miejscach, poza domem i pracą. Łączymy się z nieznanymi sieciami Wi-Fi, w których może czekać na nas szereg zagrożeń. Szyfrowanie zapewniane przez VPN eliminuje ryzyko, że to co przesyłamy za pośrednictwem sieci Wi-Fi zostanie podsłuchane (np. nasze hasła czy wiadomości) lub podmienione. W przypadku Windowsa, który jest częstym celem ataków ze strony cyberprzestępców, dodatkowe zabezpieczenie zawsze się przyda.

Korzyścią z korzystania z VPN jest również możliwość odblokowania dostępu do usług, które są blokowane na różnych poziomach sieci. VPN pozwala na ominięcie cenzury nakładanej przez rządy państw czy dostawcę Internetu oraz ograniczeń, które na użytkowników nakładają różnego rodzaju serwisy internetowe (w głównej mierze VOD).

Wybór VPN na Windowsa

Czy są dobre darmowe VPN na Windowsa?

Pytanie o darmowy VPN pojawia się niemal zawsze przy poszukiwaniach dostawcy usługi. Darmowe rozwiązania na Windowsa oczywiście istnieją, ale nie są one w stanie zapewnić takiej samej jakości usług jak ma to miejsce w przypadku płatnych VPN. Dotyczy to przede wszystkim ochrony prywatności oraz bezpieczeństwa. Darmowy VPN najcześciej zarabia na sprzedaży danych o użytkownikach. Śledzi całkowicie ich aktywność w sieci i sprzedaje następnie pozyskane w ten sposób dane do wielkich korporacji.

Konfiguracja VPN na Windows 10

Skonfigurować VPN na Windows 10 możemy na dwa sposoby. Pierwszy, najszybszy i najprostszy to pobranie aplikacji klienckiej do łączenia się z serwerami ze strony firmy, od której kupiliśmy usługę. Jest to najwygodniejsza opcja, gdyż serwery VPN możemy wtedy zmieniać przy pomocy jednego kliknięcia. Samo jej uruchomienie jest też proste gdyż wymaga jedynie zainstalowania programu i podania danych niezbędnych do zalogowania się na konto.

Mamy też możliwość zainstalowania na Windowsie niezależnego klienta OpenVPN, za pomocą którego będziemy mogli łączyć się z serwerami naszego dostawcy. Szczegółowe instrukcje jak to zrobić znajdziemy w sekcji pomocy na stronie VPN, który wybraliśmy.

Ostatnia opcja to konfiguracja usługi w oparciu o mechanizmy umożliwiające łączenie się z VPN wbudowane w Windowsa. W ustawieniach związanych z siecią i jej konfiguracją mamy możliwość skonfigurowania połączenia z wybranym serwerem VPN. Niestety nie jest to zbyt wygodne, jeżeli np. chcemy regularnie zmieniać serwery, za pośrednictwem których się łączymy. Kolejny minus to ograniczenie co do protokołów, z których możemy korzystać (nie ma np. możliwości wyboru OpenVPN).

VPN na Windows 7

Windows 7 wciąż pozostaje dość popularnym systemem z racji tego, że według niektórych użytkowników platformy Microsoftu to ich najbardziej udany produkt. Wśród dostawców usług VPN jest to wciąż wspierany system i bez problemu zainstalujemy na nim aplikację kliencką do łączenia się z serwerami lub skonfigurujemy połączenie ręcznie.

Czytaj również: