Najlepszy VPN dla Chrome 2019

Radek Król 28.06.2018
Najlepszy VPN dla Chrome 2019

Przy pomocy VPN dla Chrome każdy użytkownik tej popularnej przeglądarki może uzyskać dostęp do blokowanych i cenzurowanych stron, ominąć blokady regionalne oraz zwiększyć swoją prywatność w sieci. Chrome VPN to specjalne wtyczki i rozszerzenia proxy do przeglądarki.

Rozszerzenia VPN do Chrome nie zapewniają takich samych możliwości jak klasyczny VPN, ale pozwalają na skorzystanie z części jego funkcjonalności w przeglądarce. Przy ich pomocy można z powodzeniem obejść geoblokady, cenzurę stron internetowych oraz ukryć adres IP w sieci. 

Chrome VPN w 2019 roku - ranking

Do poniższego zestawienia wybraliśmy najlepszych naszym zdaniem dostawców VPN, którzy oprócz klasycznych usług VPN oferują również rozszerzenia VPN dla Chrome. Wszystkie poniższe firmy posiadają szybkie serwery (w tym serwery w Polsce), zapewniają wysoką prywatność oraz bezpieczeństwo w sieci i posiadają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Szczegóły oferty
1
od 6.67$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
2
od 2.99$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
3
od 2.75$ miesięcznie
45 dni na zwrot pieniędzy

1. ExpressVPN - 9.44 /10

ExpressVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 5 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 95 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 6.67$ miesięcznie

APLIKACJE

2. NordVPN - 9.4 /10

NordVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 6 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 60 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.99$ miesięcznie

APLIKACJE

3. CyberGhost - 8.58 /10

CyberGhost logo
Jednoczesne połączenia: na 7 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 59 państw
Zwrot pieniędzy: 45 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.75$ miesięcznie

APLIKACJE

Co to jest Chrome VPN?

Klasyczny VPN to program, który tworzy bezpieczny tunel pomiędzy urządzeniem użytkownika a Internetem. Szyfrowana jest transmisja wszystkich danych, niezależnie od tego z jakiej aplikacji pochodzą. Instalując VPN na komputerze, można w pełni zabezpieczyć wszystkie przesyłane dane przed dostępem osób postronnych.

Chrome VPN to potoczne określenie rozszerzeń do przeglądarki Chrome, które działają na zasadzie proxy i funkcjonują po części tak jak VPN. Obejmują one ruch i aktywność sieciową odbywającą się tylko w przeglądarce, w tym przypadku w Chrome. Mogą być używane do omijania blokad stron i cenzury nakładanej przez dostawcę Internetu lub władze państwa, zmiany adresu IP na inny kraj i tym samym obejścia ograniczeń regionalnych oraz zwiększenia ochrony prywatności w sieci.

Z rozszerzenia VPN do Chrome możemy korzystać wtedy, gdy np. nie mamy możliwości zainstalowania na komputerze aplikacji VPN, a potrzebujemy skorzystać z możliwości jakie oferuje za pośrednictwem przeglądarki.

Uważaj na darmowe wtyczki VPN dla Chrome

Szukając w sieci VPN dla Chrome bardzo często możemy się natknąć na rozwiązania reklamowane jako darmowe usługi VPN. Jednym z bardziej znanych rozwiązań jest Hola Free VPN, z której korzystanie nie jest bezpieczne i w żadnym stopniu nie chroni prywatności użytkowników. Co więcej, może narazić nas na problemy. Hola opiera swoje działanie o wykorzystywanie łączy i komputerów użytkowników, w oparciu o które funkcjonuje jej sieć. Instalując Hola Free VPN zgadzasz się na udostępnienie swojego łącza innym oraz odsprzedaż swoich zasobów przez Hola (firma oferuje płatną usługę, której działanie przypomina botnet).

Czytaj również: