Najlepszy VPN dla Chrome 2019

Radek Król 28.06.2018
Najlepszy VPN dla Chrome 2019

Przy pomocy VPN dla Chrome każdy użytkownik tej popularnej przeglądarki może uzyskać dostęp do blokowanych i cenzurowanych stron, ominąć blokady regionalne oraz zwiększyć swoją prywatność w sieci. Chrome VPN to specjalne wtyczki i rozszerzenia proxy do przeglądarki.

Rozszerzenia VPN do Chrome nie zapewniają takich samych możliwości jak klasyczny VPN, ale pozwalają na skorzystanie z części jego funkcjonalności w przeglądarce. Przy ich pomocy można z powodzeniem obejść geoblokady, cenzurę stron internetowych oraz ukryć adres IP w sieci. 

Chrome VPN w 2019 roku - ranking

Do poniższego zestawienia wybraliśmy najlepszych naszym zdaniem dostawców VPN, którzy oprócz klasycznych usług VPN oferują również rozszerzenia VPN dla Chrome. Wszystkie poniższe firmy posiadają szybkie serwery (w tym serwery w Polsce), zapewniają wysoką prywatność oraz bezpieczeństwo w sieci i posiadają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Szczegóły oferty
1
od 6.67$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
2
od 2.99$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
3
od 2.75$ miesięcznie
45 dni na zwrot pieniędzy

1. ExpressVPN - 9.44 /10

ExpressVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 5 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 95 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 6.67$ miesięcznie

APLIKACJE

2. NordVPN - 9.4 /10

NordVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 6 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 60 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.99$ miesięcznie

APLIKACJE

3. CyberGhost - 8.58 /10

CyberGhost logo
Jednoczesne połączenia: na 7 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 59 państw
Zwrot pieniędzy: 45 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.75$ miesięcznie

APLIKACJE

Co to jest Chrome VPN?

Klasyczny VPN to program, który tworzy bezpieczny tunel pomiędzy urządzeniem użytkownika a Internetem. Szyfrowana jest transmisja wszystkich danych, niezależnie od tego z jakiej aplikacji pochodzą. Instalując VPN na komputerze, można w pełni zabezpieczyć wszystkie przesyłane dane przed dostępem osób postronnych.

Chrome VPN to potoczne określenie rozszerzeń do przeglądarki Chrome, które działają na zasadzie proxy i funkcjonują po części tak jak VPN. Obejmują one ruch i aktywność sieciową odbywającą się tylko w przeglądarce, w tym przypadku w Chrome. Mogą być używane do omijania blokad stron i cenzury nakładanej przez dostawcę Internetu lub władze państwa, zmiany adresu IP na inny kraj i tym samym obejścia ograniczeń regionalnych oraz zwiększenia ochrony prywatności w sieci.

Z rozszerzenia VPN do Chrome możemy korzystać wtedy, gdy np. nie mamy możliwości zainstalowania na komputerze aplikacji VPN, a potrzebujemy skorzystać z możliwości jakie oferuje za pośrednictwem przeglądarki.

Uważaj na darmowe wtyczki VPN dla Chrome

Szukając w sieci VPN dla Chrome bardzo często możemy się natknąć na rozwiązania reklamowane jako darmowe usługi VPN. Jednym z bardziej znanych rozwiązań jest Hola Free VPN, z której korzystanie nie jest bezpieczne i w żadnym stopniu nie chroni prywatności użytkowników. Co więcej, może narazić nas na problemy. Hola opiera swoje działanie o wykorzystywanie łączy i komputerów użytkowników, w oparciu o które funkcjonuje jej sieć. Instalując Hola Free VPN zgadzasz się na udostępnienie swojego łącza innym oraz odsprzedaż swoich zasobów przez Hola (firma oferuje płatną usługę, której działanie przypomina botnet).