Jak oglądać IO 2018 w Pjongczangu w Polsce i za granicą online?

09.02.2018
Jak oglądać IO 2018 w Pjongczangu w Polsce i za granicą online?

Rozpoczynające się w Pjongczangu w piątek Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 przyniosą mnóstwo emocji. Zmagania reprezentacji blisko 100 krajów w sportach zimowych w Korei Południowej będzie można śledzić zarówno w telewizji jak i w Internecie.

Nie każdy ma możliwość obejrzenia Olimpiady na żywo w telewizji. Jednak w dobie powszechnego dostępu do Internetu, w sieci znajdziemy dużą ilość transmisji tego wydarzenia sportowego. Problemem może być niestety blokada dostępu do polskojęzycznych serwisów VOD za granicą. W tym poradniku przedstawimy sposoby i możliwości oraz pokażemy jak oglądać transmisje w Pjongczangu online.

Ominięcie blokad regionalnych przy pomocy VPN

Blokady regionalne sprawiają, że dostęp do transmisji i materiałów wideo dostępny jest tylko z terenu ściśle określonego kraju, dla osób, które łącząc się z siecią mają konkretny, przypisany do danego państwa adres IP. Sprawi to problem, jeżeli będziemy np. chceli obejrzeć materiały TVP za granicą.

Ale jest na to sposób. Przy pomocy usługi noszącej nazwę VPN, można bez problemu zmienić adres IP na taki, który jest przypisany do wybranego przez nas państwa. Dzięki VPN granice państw w Internecie przestają istnieć, a my możemy cieszyć się dostępem do szerokiego zakresu serwisów i usług internetowych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ przy pomocy VPN można połączyć się z siecią przez serwer zlokalizowany w dowolnym kraju. Tym samym możesz zmienić swoje IP i np. przebywając w Niemczech, posługiwać się polskim adresem IP. VPN jest prosty w obsłudze i nie wymaga specjalnych umiejętności, aby zacząć z niego korzystać. Wszystko sprowadza się do:

 1. Wykupienia usługi VPN u wybranego dostawcy
 2. Pobrania z jego strony odpowiedniego programu, który umożliwia łączenie się ze specjalnymi serwerami VPN
 3. Zainstalowania programu i zalogowania się do niego
 4. Wybrania w programie kraju, przez który chcemy się łączyć i kliknięcia 'Połącz'
 5. Od tego momentu mamy adres IP przypisany do wybranego kraju i możemy omijać blokady regionalne.

Tutaj przeczytasz co to jest VPN, a poniżej przedstawiamy sprawdzonych dostawców VPN, w których ofercie znajdziesz polski VPN. Przy ich pomocy szybko i łatwo ominiesz blokady regionalne.

#
Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Nasza ocena
Szczegóły oferty
1
NordVPN
od 2.99$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.27
2
ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.34
Oferta specjalna: 12 miesięcy + 3 gratis

Gdzie oglądać Olimpiadę Pjongczang 2018 online w Polsce i za granicą?

Poniżej przedstawiamy trzy serwisy, w których będzie można oglądać transmisję IO 2018. W zależności od naszej lokalizacji (np. pobyt za granicą) dostęp do nich może wymagać zastosowania VPN i zmiany IP.

TVP Player VOD

Telewizja Polska prowadzi transmisję Olimpiady zarówno w telewizji jak i w Internecie. Oglądać ją można za pomocą Playera TVP, dostępnego na stronach nadawcy. Darmowa transmisja Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu przez TVP wymaga posiadania przez użytkownika polskiego IP. Przebywając za granicą będziemy musieli skorzystać z VPN i zmienić adres IP na polski.

W TVP możemy spodziewać się przede wszystkim transmisji dyscyplin, w których będą uczestniczyć reprezentujący nasz kraj Olimpijczycy.

Eurosport

Eurosport będzie transmitował największą liczbę wydarzeń sportowych w ramach Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Eurosport nie jest darmowy i aby oglądać transmisje online trzeba wykupić dostęp do usługi oraz posiadać europejski adres IP. Jeżeli przebywamy za granicą, to wystarczy, że zmienimy adres IP na polski przy pomocy VPN-a, a uzyskamy dostęp do polskiej oferty Eurosportu.

Dostęp do Eurosportu online kosztuje:

 • 15 zł / miesiąc przy abonamencie miesięcznym
 • 99 zł przy abonamencie rocznym

Płatność za dostęp zostanie pobrana dopiero po 5 dniowym okresie testowym, podczas którego możemy sprawdzić usługę oferowaną przez Eurosport.

BBC iPlayer

W BBC iPlayer znajdziemy transmisję i materiały wideo z Olimpiady w Pjongczangu 2018, jednak tylko w języku angielskim. Transmisja jest darmowa, jednak aby uzyskać dostęp do iPlayera BBC trzeba posiadać brytyjski adres IP. Bez problemu uzyskamy go przy pomocy VPN.

W jakich dyscyplinach startują Polacy na Olimpiadzie w Pjongczang 2018?

Podczas Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu Polaków będziemy mogli oglądać w następujących dyscyplinach:

 • skoki narciarskie
 • biegi narciarskie
 • biathlon
 • kombinacja norweska
 • snowboard
 • narciarstwo alpejskie
 • łyżwiarstwo figurowe
 • łyżwiarstwo szybkie
 • short track
 • bobsleje
 • saneczkarstwo

Najwięcej emocji z pewnością przyniosą biegi i skoki narciarskie, które cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem kibiców. Skoki narciarskie w Pjongczangu to bez wątpienia dyscyplina, która zgromadzi przed telewizorami i monitorami komputerów dużo widzów, chcących na żywo kibicować polskiej reprezentacji.

Należy pamiętać, że między Polską a Koreą Południową istnieje różnica czasowa, więc część zawodów będzie transmitowana w nocy lub nad ranem.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Popularne poradniki

Polska telewizja online za granicą - jak oglądać w 2019?
08.02.2017

Polska telewizja online za granicą - jak oglądać w 2019?

Pomimo możliwości swobodnego podróżowania i przemieszczania się po całym świecie, wielu Polaków natrafi na problem, gdy będą chcieli oglądać polską...

Polska telewizja przez Internet w Niemczech - jak oglądać?
09.04.2019

Polska telewizja przez Internet w Niemczech - jak oglądać?

Żeby oglądać polską telewizję online w Niemczech trzeba uzyskać polski adres IP. Niestety, w wyniku różnych regulacji i licencji, dostęp do polskic...

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak tworzyć bezpieczne hasła, które łatwo zapamiętasz?
12.04.2019Prywatność i bezpieczeństwo

Jak tworzyć bezpieczne hasła, które łatwo zapamiętasz?

Niemal każdy serwis internetowy, w którym mamy możliwość założenia konta wymaga od nas, abyśmy wymyślili i podali hasło, przy pomocy którego będzie...

Polska telewizja przez Internet w Niemczech - jak oglądać?
09.04.2019Blokady regionalne

Polska telewizja przez Internet w Niemczech - jak oglądać?

Żeby oglądać polską telewizję online w Niemczech trzeba uzyskać polski adres IP. Niestety, w wyniku różnych regulacji i licencji, dostęp do polskic...

Blokada stron dla dorosłych w UK
26.03.2019Cenzura

Blokada stron dla dorosłych w UK

W Wielkiej Brytanii 1 kwietnia wchodzą nowe regulacje, w myśl których dostęp do stron dla dorosłych będzie możliwy tylko po zweryfikowaniu wieku uż...

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu w czasie podróży? Jak chronić telefon i komputer za granicą?
08.03.2019Prywatność i bezpieczeństwo

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu w czasie podróży? Jak chronić telefon i komputer za granicą?

Obecnie Internet towarzyszy nam bez przerwy, w każdym miejscu i o każdej porze. Nie ważne gdzie jesteśmy, w ciagu kilku sekund możemy korzystać z s...