Jak oglądać BBC iPlayer w Polsce?

20.04.2017
Jak oglądać BBC iPlayer w Polsce?

BBC słynie ze świetnych produkcji zarówno filmowych jak i telewizyjnych. Ten brytyjski nadawca publiczny może być wzorem dla innych telewizji państwowych jeśli chodzi o jakość tworzonych materiałów. Oprócz dostępu do swojej oferty w sposób tradycyjny, BBC udostępnia również na swojej stronie iPlayer, za pośrednictwem którego można oglądać aktualne ofertę stacji przez Internet. Ta możliwość jest jednak dostępna jedynie z terenu Wielkiej Brytanii. Z pomocą przychodzi VPN.

Jak większość VOD dostępnych na świecie, również BBC nakłada na swoje usługi blokady regionalne, w związku z czym dostęp dostęp do nich mają tylko osoby posiadające brytyjski adres IP. Jeśli zechcemy obejrzeć coś na iPlayerze z Polski lub innego kraju, który nie należy do Zjednoczonego Królestwa, otrzymamy komunikat o błędzie. Aby go ominąć będziemy musieli sprawić, aby serwer BBC uznał nas za osobę łączącą się z UK. Jednym z prostszych sposobów, aby to zrobić jest skorzystanie z VPN-a. Dzięki niemu będziemy mogli uzyskać angielski adres IP i w pełni korzystać ze wszystkich VOD, które normalnie dostępne są tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Oglądamy BBC iPlayer przy pomocy VPN

BBC bez VPN
BBC z VPN

Usługa VPN pozwala na utworzenie tunelu i łączenie się z Internetem przez serwery zlokalizowane w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki temu można uzyskać adres IP z konkretnego kraju nie przebywając w nim fizycznie. W podlinkowanym artykule dowiesz się więcej o tym co to jest VPN i jakie są korzyści z korzystania z niego. A teraz wyjaśnimy jak oglądać BBC za pomocą VPN.

Do odblokowania dostępu do iPlayera i BBC będziesz potrzebować VPN-a z brytyjskim adresem IP. Można to zrobić na dwa sposoby:

  1. Kupno serwera w Wielkiej Brytanii i samodzielna konfiguracja usługi VPN.
  2. Wykupienie usługi VPN u jednego z licznych dostawców na rynku, który posiada w ofercie serwer w Wielkiej Brytanii.

Opcja pierwsza wymaga dużej wiedzy technicznej z zakresu administracji i konfiguracji serwerów i usług sieciowych i nie polecamy jej osobom niezwiązanym z IT. Dlatego też zajmiemy się w tym artykule wyłącznie drugim sposobem, czyli usługą VPN od dostawcy.

Wykupując gotową usługę cała konfiguracja będzie sprowadzała się do instalacji programu obsługującego VPN i wyboru kraju, przez który chcemy się łączyć. Dodatkowo będziemy mieli dostęp do innych lokalizacji (np. USA, Niemcy, Francja, Kanada itp.), przez które również będziemy mogli się łączyć. Serwer w UK jest obecnie standardem i ciężko znaleźć dostawcę VPN, który by go nie oferował.

Do oglądania BBC i innych brytyjskich VOD w Polsce (i ogólnie poza UK) proponujemy następujących dostawców VPN:

NordVPN jest w naszej ocenie najlepszym obecnie dostawcą VPN na rynku. Jest VPN-em, który zarówno świetnie nadaje się do omijania blokad regionalnych jak i dobrze chroni prywatność. Wykupując usługę otrzymamy dostęp do 55 krajów, przez które możemy się łączyć. Za NordVPN zapłacimy 4$ za miesiąc przy kupnie abonamentu na 2 lata, 5,75$ za miesiąc przy kupnie na rok i 11,95$ przy płatności co miesiąc. Zdecydowanie najbardziej korzystanie wypada opcja dwuletnia.

Drugi polecany VPN, ExpressVPN oferuje dostęp do 95 krajów. Oprócz tego otrzymamy dużą szybkość i stabilne połączenie, jednak kosztem wysokiej ceny, bo za tę usługę zapłacimy 8,33$ miesięcznie płacąc za cały rok z góry lub 12,95$ jeśli zdecydujemy się na płatności miesięczne.

Private Internet Access jest jednym z najtańszych i najszybszych VPN-ów, który przy tym świetnie chroni prywatność. Łącząc się przez serwer w Wielkiej Brytanii, praktycznie nie odczujemy że korzystamy z VPN. Za usługę zapłacimy 3,33$ za miesiąc przy płatności z góry za cały okres lub 6,95$ przy płatnościach co miesiąc.

Niestety Private Internet Access ma jedną poważną wadę: daje dostęp jedynie do 25 krajów (ale posiada w nich ogromną, bo 3251, liczbę maszyn) i nie posiada serwera w Polsce. Więc jeżeli chcemy również korzystać z polskich VOD, to będziemy musieli w tym czasie wyłączyć VPN.

Jeżeli nie jesteśmy pewni czy będziemy zadowoleni z usługi, to przed kupnem usługi na dłuższy okres możemy przetestować ją przez okres jednego miesiąca. Każdy z wymienionych wyżej dostawców oferuje również zwrot pieniędzy jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi. NordVPN i ExpressVPN oferują 30 dni, a Private Internet Access 7 dni, w ciagu których możemy wystąpić o zwrot pieniędzy.

Gdy już wybierzemy konkretnego dostawcę VPN i okres rozliczeniowy pozostaje nam opłacić usługę, pobrać aplikację i zalogować się do niej przy pomocy danych, które otrzymamy na podany przy zamówieniu e-mail.

Następnie musimy wybrać Wielką Brytanię jako kraj, przez który chcemy łączyć się z Internetem. W każdej aplikacji wygląda to inaczej, ale jest wyjątkowo proste i nie sprawi nikomu problemów. I tyle. Właśnie uzyskaliśmy brytyjskie IP i możemy wejść na stronę BBC i oglądać iPlayer i całą aktualną ofertę stacji z Polski.

Czasem może się zdarzyć, że natrafimy na IP serwera, który został zbanowany przez BBC. Wtedy wystarczy połączyć się ponownie, a zostanie przydzielony nam inny adres IP.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Jak oglądać ipla, TVN Player i TVP za granicą?
08.02.2017 Blokady regionalne

Jak oglądać ipla, TVN Player i TVP za granicą?

Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Z różnych powodów nasze życie coraz częściej toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznie rozwijają...

Ekstraklasa, DailyMotion i VPN - dostęp przez Internet w Polsce
15.08.2017 Blokady regionalne

Ekstraklasa, DailyMotion i VPN - dostęp przez Internet w Polsce

Nie każdy może o tym wiedzieć, ale mając wykupiony VPN, możemy bez problemu oglądać mecze Ekstraklasy przez Internet. Jest to możliwe dzięki temu, ...

Komentarze

Oferta specjalna
PROMOCJA ZIMOWA