Jak oglądać BBC iPlayer w Polsce?

20.04.2017
Jak oglądać BBC iPlayer w Polsce?

BBC słynie ze świetnych produkcji zarówno filmowych jak i telewizyjnych. Ten brytyjski nadawca publiczny może być wzorem dla innych telewizji państwowych jeśli chodzi o jakość tworzonych materiałów. Oprócz dostępu do swojej oferty w sposób tradycyjny, BBC udostępnia również na swojej stronie iPlayer, za pośrednictwem którego można oglądać aktualne ofertę stacji przez Internet. Ta możliwość jest jednak dostępna jedynie z terenu Wielkiej Brytanii, dla osób które posiadają brytyjski adres IP. Tutaj z pomocą przychodzi VPN.

Jak większość VOD dostępnych na świecie, również BBC nakłada na swoje usługi blokady regionalne, w związku z czym dostęp dostęp do nich mają tylko osoby posiadające brytyjski adres IP. Jeśli zechcemy obejrzeć coś na iPlayerze z Polski lub innego kraju, który nie należy do Zjednoczonego Królestwa, otrzymamy komunikat o błędzie i blokadzie. Aby go ominąć będziemy musieli sprawić, aby serwer BBC uznał nas za osobę łączącą się z UK. Jednym z prostszych sposobów, aby to zrobić jest skorzystanie z VPN-a. Dzięki niemu będziemy mogli uzyskać angielski adres IP i w pełni korzystać ze wszystkich VOD, które normalnie dostępne są tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii.

BBC iPlayer w Polsce przy pomocy VPN

Usługa VPN pozwala na utworzenie tunelu i łączenie się z Internetem przez serwery zlokalizowane w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki temu można uzyskać adres IP z konkretnego kraju nie przebywając w nim fizycznie. W tym artykule dowiesz się więcej o tym co to jest VPN i jakie są zalety z korzystania z niego. A teraz wyjaśnimy jak oglądać BBC w Polsce za pomocą VPN.

Do odblokowania dostępu do iPlayera i BBC z Polski i innych państw, które nie należą do UK, będziesz potrzebować VPN-a z brytyjskim adresem IP. Można to zrobić na dwa sposoby:

  1. Kupić serwer VPS lub dedykowany w Wielkiej Brytanii i samodzielnie skonfigurować VPN.
  2. Kupić usługę VPN u jednego z licznych dostawców na rynku, który posiada w ofercie serwery w Wielkiej Brytanii.

Opcja pierwsza wymaga wiedzy technicznej z zakresu administracji i konfiguracji serwerów i usług sieciowych i nie polecamy jej osobom niezwiązanym z IT. Dlatego też zajmiemy się w tym artykule wyłącznie drugim sposobem, czyli usługą VPN od dostawcy.

Wykupując gotową usługę cała konfiguracja będzie sprowadzała się do instalacji programu obsługującego VPN i wyboru kraju, przez który chcemy się łączyć. Dodatkowo będziemy mieli dostęp do innych lokalizacji (np. USA, Niemcy, Francja, Kanada itp.), przez które również będziemy mogli się łączyć. Serwer w UK jest obecnie standardem i ciężko znaleźć dostawcę VPN, który by go nie oferował.

Do oglądania BBC i innych brytyjskich VOD w Polsce (i ogólnie poza UK) proponujemy następujących dostawców VPN:

#
Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Nasza ocena
Szczegóły oferty
1
ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.44
Oferta specjalna: 12 miesięcy + 3 gratis
2
NordVPN
od 2.99$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.4
3
Private Internet Access
od 3.49$ miesięcznie
7 dni na zwrot pieniędzy
7.37

1. ExpressVPN - 9.44 /10

ExpressVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 3 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 95 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 6.67$ miesięcznie

ExpressVPN to obecnie najszybszy VPN na rynku, który oferuje dostęp do serwerów 95 krajach. Decydując się na tą usługę otrzymamy rewelacyjną szybkość i bardzo stabilne połączenie, jednak kosztem wysokiej ceny, bo za tę usługę zapłacimy 6,67$ miesięcznie płacąc za cały rok z góry lub 12,95$ jeśli zdecydujemy się na płatności co miesiąc.

2. NordVPN - 9.4 /10

NordVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 6 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 60 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.99$ miesięcznie

APLIKACJE

NordVPN jest w naszej ocenie obecnie w ścisłej czołówce jeśli chodzi o dostawców VPN. Jest VPN-em, który zarówno świetnie nadaje się do omijania blokad regionalnych jak i dobrze chroni prywatność użytkowników. Wykupując usługę otrzymamy dostęp do ponad 4500 serwerów 60 krajach, przez które możemy się łączyć z Internetem. Za NordVPN zapłacimy już od 2,75$ za miesiąc przy kupnie abonamentu na 3 lata.

3. Private Internet Access - 7.37 /10

Private Internet Access logo
Jednoczesne połączenia: na 10 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 33 państw
Zwrot pieniędzy: 7 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: nie działa
Cena: od 3.49$ miesięcznie

Private Internet Access jest jednym z najtańszych i najszybszych VPN-ów, który przy tym świetnie chroni prywatność. Łącząc się przez serwer w Wielkiej Brytanii, praktycznie nie odczujemy że korzystamy z VPN. Za usługę zapłacimy 2,88$ za miesiąc przy płatności z góry za dwa lata. Niestety Private Internet Access ma jedną poważną wadę: daje dostęp jedynie do niewielu, bo tylko 30 krajów.

BBC w Polsce bez VPN

BBC iPlayer bez brytyjskiego IP

BBC w Polsce z VPN

BBC iPlayer w Polsce z brytyjskim IP

Jeżeli nie jesteśmy pewni czy będziemy zadowoleni z usługi, to przed kupnem usługi na dłuższy okres możemy przetestować ją przez okres jednego miesiąca. Każdy z wymienionych wyżej dostawców oferuje również zwrot pieniędzy jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi. NordVPN i ExpressVPN oferują 30 dni, a Private Internet Access 7 dni, w ciagu których możemy wystąpić o zwrot pieniędzy.

Gdy już wybierzemy konkretnego dostawcę VPN i okres rozliczeniowy pozostaje nam opłacić usługę, pobrać aplikację i zalogować się do niej przy pomocy danych, które otrzymamy na podany przy zamówieniu e-mail.

Następnie musimy wybrać Wielką Brytanię jako kraj, przez który chcemy łączyć się z Internetem. W każdej aplikacji wygląda to inaczej, ale jest wyjątkowo proste, gdyż sprowadza się tylko do kliknięcia na odpowiedni kraj, i nie powinno nikomu sprawić problemów. I tyle. Właśnie uzyskaliśmy brytyjskie IP i możemy wejść na stronę BBC i oglądać iPlayer w Polsce.

Mała uwaga na koniec. Czasem może się zdarzyć, że natrafimy po połączeniu na adres IP serwera, który został zbanowany przez BBC. Wtedy wystarczy połączyć się ponownie, a zostanie przydzielony nam inny adres IP.

Udostępnij artykuł:

Wykop