Jak oglądać amerykańskiego Netflixa? VPN działające w 2018

13.06.2017
Jak oglądać amerykańskiego Netflixa? VPN działające w 2018

Netflix zadomowił się na stałe na polskim rynku VOD i zyskał grono wiernych fanów. Znakomite seriale własnej produkcji takie jak House of Cards, Narcos, Stranger Things czy The Crown. A oprócz tego dostęp do licznych produkcji znanych również z telewizji i duży wybór filmów - dostęp do tak pokaźnej bazy treści multimedialnych w atrakcyjnej cenie sprawił, że obecność Netflixa na rynku zagroziła dotychczasowej pozycji tradycyjnych platform cyfrowych i kablówek. Zwłaszcza przy coraz większym odchodzeniu młodego pokolenia od tradycyjnych mediów. Jednak dostępna w Polsce oferta nie jest tak bogata, jak ta dostępna na platformie Netflix USA.

  1. Wstęp
  2. Netflix USA w Polsce i VPN - aktualna sytuacja
  3. Najlepsze VPN-y do Netflixa w 2018
  4. Konfiguracja i ustawienia VPN do Netflixa USA

Ta amerykańska firma, która zaczynała swoją działalność jako wypożyczalnia płyt DVD za pośrednictwem poczty, jest obecnie największym na świecie dostawcą filmów i seriali w streamingu - VOD. W jej ślady idzie Amazon ze swoją usługą Amazon Prime Video, HBO GO, Showmax, Hulu oraz inne platformy, które mają ambicje konkurować z Netflixem - każdy chcę dostać kawałek tortu, jakim jest ten niezwykle atrakcyjny rynek. Jednak do cieszącego się ogromną popularnością Netflixa konkurencji wciąż dużo brakuje.

Z punktu widzenia użytkownika, usługi VOD takie jak Netflix mają jedną niedogodność - ich oferta jest uzależniona od kraju, z którego się je ogląda. W związku z tym, wiele osób sięga po narzędzia takie jak VPN, aby ominąć blokady regionalne nakładane przez serwisy VOD i oglądać amerykańskiego Netflixa. Przy pomocy niektórych usług VPN wciąż jest to możliwe.

#
Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Nasza ocena
Szczegóły oferty
1
ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
30 dni
9.26
Oferta specjalna: 12 miesięcy + 3 gratis
2
NordVPN
od 2.99$ miesięcznie
30 dni
9.06
3
CyberGhost
od 3.5$ miesięcznie
45 dni
8.87

Netflix USA w Polsce i VPN - aktualna sytuacja

Polski Netflix ma już dość bogatą ofertę i z tygodnia na tydzień pojawiają się w niej nowe pozycje. Ale to amerykański Netflix posiada największą obecnie bazę filmów i seriali i minie jeszcze sporo czasu, zanim w oferta w innych krajach będzie mogła być porównywalna do tej dostępnej w USA. Netflix w naszym kraju oraz jego treści w pozostałych państwach są ograniczone ze względu na licencje, które określają kto, kiedy i na jakiej zasadzie może udostępniać dany film lub serial. Nakładane w związku z tym blokady regionalne i restrykcje regionalne sprawiają, że z Polski oglądać możemy tylko część materiałów spośród całej oferty serwisu.

Wiele osób zastanawia się jak oglądać Netflix USA w Polsce i czy jest to w ogóle możliwe. Odpowiedź brzmi tak - da się to zrobić przy pomocy usługi określanej jako VPN, przy pomocy której uzyskamy amerykański adres IP. Jeżeli to pojęcie jest czytelnikowi całkowicie obce, to w tym artykule wyjaśniamy  co to jest VPN i jak działa.

Do stycznia 2016 roku nie było problemów z dostępem do Netflixa przy pomocy dowolnych usług zmieniających lokalizację użytkownika. Wystarczyło skorzystać dowolnego proxy lub darmowego VPN z serwerami w USA, zmienić adres IP na amerykański, kanadyjski lub angielski, aby mieć dostęp do treści przeznaczonych dla tych państw. Niestety teraz sprawa wygląda nieco gorzej.

Pod wpływem presji ze strony właścicieli praw autorskich do poszczególnych filmów i seriali (głównie Hollywood) Netflix zmienił swoje podejście co do omijania blokad regionalnych. Rozpoczął aktywną walkę ze wszystkimi sposobami na omijanie ograniczeń geograficznych. Spotkało się to z dużą krytyką ze strony użytkowników, gdyż nie wszyscy korzystają np. z VPN wyłącznie do omijania geoblokad. Znacznie większa rzesza użytkowników korzysta z tego typu usługi do ochrony prywatności i zwiększenia swojego bezpieczeństwa w sieci. Z kroków podjętych przez Netflixa bardzo niezadowoleni byli często podróżujący obywatele USA oraz żołnierze amerykańscy w bazach rozsianych po całym świecie, którzy przy pomocy VPN uzyskiwali dostęp do rodzimej, amerykańskiej zawartości serwisu.

Aktualna sytuacja wygląda tak, że tylko niektórzy, płatni dostawcy VPN wciąż skutecznie są w stanie omijać blokady regionalne Netflixa i umożliwić dostęp do oferty przeznaczonej dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Część, głównie mniejszych dostawców VPN, zrezygnowała i przestała gwarantować dostęp do Netflixa w ramach swoich usług. Tym bardziej możemy zapomnieć o dostępie do Netflixa USA przy pomocy darmowych VPN. Łącząc się przez VPN, który został zablokowany możemy spotkać się z następującym komunikatem:

Komunikat jaki możemy otrzymać podczas korzystania z Netflixa za pośrednictwem proxy lub VPN

W praktyce wygląda to tak, że dostawcy VPN, którzy wciąż umożliwiają dostęp do amerykańskiej oferty Netflixa posiadają serwery, które nie zostały wykryte i zablokowane. Połączenie za pomocą adresu IP, którego Netflix nie zidentyfikował i uprzednio zablokował umożliwia dostęp do pełnej oferty dostępnej normalnie tylko na terenie U.S.A. Czasami może zdarzyć się, że będziemy musieli próbować tego przy pomocy kilku różnych serwerów, zanim trafimy na taki, który nie został zablokowany.

Informacje o tym, które konkretnie serwery u poszczególnych dostawców VPN pozwalają na dostęp do Netflixa USA, zazwyczaj nie są publicznie dostępne - głównie po to, aby utrudnić firmie ich identyfikację i blokadę. Gdy już wykupimy VPN i zdarzy się, że widzimy komunikat o braku dostępu - warto napisać do pomocy technicznej z pytaniem o serwery na których działa Netflix (ich numery, nazwy - każdy dostawca ma inną politykę w tej kwestii). Większość polecanych przez nas dostawców VPN posiada pomoc techniczną za pomocą czatu online działającego 24/7, więc odpowiedź dostaniemy nawet w ciągu kilku minut. Oprócz tego, u niektórych dostawców oprócz VPN otrzymamy również dostęp do Smart DNS - za jego pomocą łatwo uruchomimy amerykańskiego Netflixa np. na Smart TV, Apple TV oraz innych urządzeniach.

Najlepsze VPN do amerykańskiego Netflixa w 2018 roku

Jaki VPN do Netflixa jest najlepszy? To już zależy w dużej mierze od naszych preferencji i tego, czy pragniemy używać VPN również do innych celów (do czego zachęcamy). Poniżej prezentujemy usługi VPN, które wciąż pozwalają na dostęp do amerykańskiej oferty Netflixa. Wszystkie z poniższych usług - ExpressVPN i NordVPN - oferują 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy, co daje nam możliwość ich przetestowania i jeśli okaże się, że nie jesteśmy w stanie odblokować Netflixa lub sama usługa nam się nie spodoba - otrzymamy z powrotem wydane pieniądze.

Zarówno z naszych testów w redakcji jak i z opinii które można znaleźć w Internecie wynika, że na chwilę obecną najlepiej z blokadami  Netflixa radzi sobie ExpressVPN. Jeśli będziemy mieli problem ze znalezieniem działającego serwera, należy zgłosić się do pomocy technicznej na czacie, a otrzymamy informację, który aktualnie działa.

1. ExpressVPN - 9.26 /10

ExpressVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 3 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 95 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Siedziba: Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 6.67$ miesięcznie

Zdecydowany faworyt, jeśli chodzi o dostęp i odblokowanie amerykańskiego Netflixa w Polsce. Posiada bardzo szybkie serwery, dzięki którym będziemy mogli oglądać filmy i seriale w jakości HD i lepszej.

2. NordVPN - 9.06 /10

NordVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 6 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 60 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Siedziba: Panama
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.99$ miesięcznie

APLIKACJE

Jeśli cena jest głównym kryterium przy wyborze VPN, to NordVPN nie ma obecnie konkurencji na rynku. Dzięki sieci szybkich serwerów, których w USA posiada ponad 1800, możemy być pewni, że uda się nam uzyskać dostęp do interesujących nas seriali.

3. CyberGhost - 8.87 /10

CyberGhost logo
Jednoczesne połączenia: na 7 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 59 państw
Zwrot pieniędzy: 45 dni
Siedziba: Rumunia
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 3.5$ miesięcznie

Cyberghost to trzeci z dostawców VPN, który radzi sobie dość skutecznie z zapewnianiem swoim użytkownikom dostępu do Netflixa w Stanach Zjednoczonych. Korzystać możemy z dość pokaźnej bazy szybkich, amerykańskich serwerów przy pomocy których, możemy zmienić kraj adresu IP.

Przedstawione powyżej usługi to obecnie jedne z najlepszych usług VPN na rynku, cieszące się dobrą opinią i dużą popularnością wśród użytkowników. Ponadto posiadają również serwery w Polsce, więc chroniąc nasze połączenie przy pomocy VPN nie będziemy tracić dostępu do polskich usług VOD dzięki polskiemu IP.

Konfiguracja i ustawienia VPN do Netflixa USA

Oferta Netflix USA po połączeniu przez VPN (np. niedostępny w polskim Netflixie The Walking Dead)

Gdy już wykupimy VPN, pozostaje nam odpowiednia konfiguracja usługi na urządzeniu, na którym chcemy oglądać treści dostępne w innym regionie geograficznym niż nasz.

W przypadku komputera, laptopa, tabletu czy telefonu wystarczy pobranie aplikacji udostępnianej przez dostawcę. Dostępne są aplikacje na Windowsa, Maca, urządzenia mobilne z Androidem oraz iOSem. Za jej pomocą będziemy mogli wybrać kraj przez jaki chcemy się łączyć (w naszym przypadku USA) oraz konkretny serwer. Jeśli zobaczymy w Netflixie komunikat, że wykryto VPN lub proxy, to musimy spróbować połączenia za pomocą innego serwera. Najlepiej (i najszybciej) będzie skontaktować się z pomocą techniczną, która poda nam aktualnie działające serwery VPN do Netflixa USA.

Jeżeli mamy Smart TV, Chromecasta, Apple TV, Xboxa lub PlayStation i chcielibyśmy na nich oglądać Netflixa USA to najprościej to zrobić konfigurując połączenie z VPN bezpośrednio na routerze lub udostępniając je z naszego komputera, który jest połączony z VPN. Możemy też spróbować skorzystać ze Smart DNS, który oferowany jest przez niektórych dostawców razem z VPN. Odpowiednią instrukcję znajdziemy w sekcjach pomocy technicznej na stronie usługodawcy.

W przypadku problemów warto kontaktować się z pomocą techniczną - podpowiedzą i doradzą jakie kroki wykonać, aby w pełni cieszyć się z wykupionej usługi i móc oglądać filmy i seriale znajdujące się tylko w ofercie amerykańskiego Netflixa.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Jak oglądać polską telewizję online, ipla, TVN Player i TVP za granicą w 2018 roku?
08.02.2017

Jak oglądać polską telewizję online, ipla, TVN Player i TVP za granicą w 2018 roku?

Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Z różnych powodów nasze życie coraz częściej toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznie rozwijają...

Polska telewizja online w UK w 2018 roku
29.07.2018

Polska telewizja online w UK w 2018 roku

Wielka Brytania stała się nowym domem dla ponad miliona Polaków. Osoby, które przeniosły się na stałe do tego kraju, mają ograniczone możliwości ko...