Jak oglądać amerykańskiego Netflixa? VPN działające w 2018

13.06.2017
Jak oglądać amerykańskiego Netflixa? VPN działające w 2018

Netflix zadomowił się na stałe na polskim rynku VOD i zyskał grono wiernych fanów. Znakomite seriale własnej produkcji takie jak House of Cards, Narcos, Stranger Things czy The Crown. A oprócz tego liczne produkcje znane z telewizji i duży wybór filmów - dostęp do tak pokaźnej bazy treści multimedialnych w atrakcyjnej cenie sprawił, że obecność Netflixa na rynku zagroziła dotychczasowej pozycji tradycyjnych platform cyfrowych i kablówek. Zwłaszcza przy coraz większym odchodzeniu młodego pokolenia od tradycyjnych mediów. Jednak dostępna w Polsce oferta nie jest tak bogata, jak ta dostępna w platformie Netflix USA.

  1. Wstęp
  2. Netflix USA w Polsce i VPN - aktualna sytuacja
  3. Najlepsze VPN-y do Netflixa w 2018
  4. Konfiguracja i ustawienia VPN do Netflixa USA

Ta amerykańska firma, która zaczynała swoją działalność jako wypożyczalnia płyt DVD za pośrednictwem poczty, jest obecnie największym na świecie dostawcą filmów i seriali za pośrednictwem streamingu - VOD. W jej ślady idzie Amazon ze swoją usługą Amazon Prime Video, HBO GO, Showmax, Hulu i inne platformy, które mają ambicje konkurować z Netflixem - każdy chcę dostać kawałek tortu, jakim jest ten niezwykle atrakcyjny rynek. Jednak do cieszącego się ogromną popularnością Netflixa konkurencji wciąż dużo brakuje.

Netflix USA w Polsce i VPN - aktualna sytuacja w 2018 roku

Polska oferta Netflixa jest już dość bogata i z tygodnia na tydzień pojawiają się w niej nowe pozycje. Ale to amerykański Netflix posiada największą obecnie bazę filmów i seriali i minie jeszcze sporo czasu, zanim w oferta w innych krajach będzie mogła być porównywalna do tej dostępnej w USA. Polski Netflix oraz treści w pozostałych krajach są ograniczone ze względu na licencje, które określają kto, kiedy i jak może w danym kraju udostępniać dany film lub serial. Nakładane w związku z tym blokady i restrykcje regionalne sprawiają, że z Polski oglądać możemy tylko część materiałów spośród całej oferty serwisu.

Wiele osób zastanawia się jak oglądać Netflix USA w Polsce i czy jest to w ogóle możliwe. Odpowiedź brzmi tak - da się to zrobić przy pomocy usługi określanej jako VPN, przy pomocy której uzyskamy amerykański adres IP. Jeżeli to pojęcie jest czytelnikowi całkowicie obce, to w tym artykule wyjaśniamy co to jest VPN i jak działa.

Do stycznia 2016 roku nie było problemów z dostępem do Netflixa przy pomocy dowolnych usług zmieniających lokalizację użytkownika. Wystarczyło skorzystać dowolnego proxy lub VPN z serwerami w USA, zmienić adres IP na amerykański, kanadyjski lub angielski, aby mieć dostęp do treści przeznaczonych dla konkretnego kraju. Niestety teraz sprawa wygląda nieco gorzej.

Pod wpływem presji ze strony właścicieli praw autorskich do poszczególnych filmów i seriali (głównie Hollywood) Netflix zmienił swoje podejście do omijania blokad regionalnych. Rozpoczął aktywną walkę ze wszystkimi sposobami na omijanie ograniczeń geograficznych. Spotkało się to z dużą krytyką ze strony użytkowników, gdyż nie wszyscy korzystają np. z VPN wyłącznie do omijania geoblokad. Znacznie większa rzesza użytkowników korzysta z tego typu usługi do ochrony prywatności i zwiększenia swojego bezpieczeństwa w sieci. Z kroków podjętych przez Netflixa bardzo niezadowoleni byli często podróżujący obywatele USA oraz żołnierze amerykańscy w bazach rozsianych po całym świecie, którzy przy pomocy VPN uzyskiwali dostęp do rodzimej, amerykańskiej zawartości serwisu.

Aktualna sytuacja wygląda tak, że tylko niektórzy, płatni dostawcy VPN wciąż skutecznie są w stanie omijać blokady regionalne Netflixa i umożliwić dostęp do oferty przeznaczonej dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Część, głównie mniejszych dostawców VPN, zrezygnowała i przestała gwarantować dostęp do Netflixa w ramach swoich usług, a o dostępie do Netflixa przy pomocy darmowych usług VPN możemy zapomnieć. Łącząc się przez VPN, który został zablokowany możemy spotkać się z następującym komunikatem:

Komunikat jaki możemy otrzymać podczas korzystania z Netflixa za pośrednictwem proxy lub VPN

W praktyce wygląda to tak, że dostawcy VPN, którzy wciąż umożliwiają dostęp do zagranicznej oferty Netflixa posiadają serwery, które nie zostały zablokowane. Połączenie za pomocą adresu IP, którego Netflix nie zidentyfikował i zablokował umożliwia dostęp do pełnej oferty dostępnej normalnie tylko na terenie U.S.A. Czasami może zdarzyć się, że będziemy musieli próbować tego przy pomocy kilku różnych serwerów, zanim trafimy na taki, który nie został zablokowany.

Informacje o tym, które konkretnie serwery u poszczególnych dostawców VPN pozwalają na dostęp do Netflixa USA, zazwyczaj nie są publicznie dostępne - głównie po to, aby utrudnić Netflixowi ich identyfikację i blokadę. Gdy już wykupimy VPN i nie chcemy samodzielnie szukać działającego serwera (bo może się zdarzyć, że pierwszy z którym się połączymy będzie zablokowany) - warto napisać do pomocy technicznej z pytaniem o serwery na których działa Netflix (ich numery, nazwy - każdy dostawca ma inną politykę w tej kwestii). Oprócz tego, u niektórych dostawców oprócz VPN otrzymamy również dostęp do Smart DNS - za jego pomocą łatwo uruchomimy amerykańskiego Netflixa np. na Smart TV, Apple TV oraz innych urządzeniach.

Najlepsze VPN do amerykańskiego Netflixa w 2018 roku

Jaki VPN do Netflixa jest najlepszy? To już zależy w dużej mierze od naszych preferencji i tego, czy pragniemy używać VPN również do innych celów (do czego zachęcamy). Poniżej prezentujemy usługi VPN, które wciąż pozwalają na dostęp do amerykańskiej oferty Netflixa. Dwie z poniższych usług - ExpressVPN i NordVPN - oferują 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy, co daje nam możliwość ich przetestowania i jeśli okaże się, że nie jesteśmy w stanie odblokować Netflixa lub sama usługa nam się nie spodoba - otrzymamy z powrotem wydane pieniądze. Natomiast VyprVPN oferuje 3 dni bezpłatnych testów, po których zostanie pobrana od nas płatność (musimy podać dane do płatności, jeżeli zrezygnujemy przed upływem 3 dni - nic nie zapłacimy).

Zarówno z naszych testów w redakcji jak i z opinii które można znaleźć w Internecie wynika, że na chwilę obecną najlepiej do Netflixa sprawdza się ExpressVPN. Jeśli będziemy mieli problem ze znalezieniem działającego serwera, należy zgłosić się do pomocy technicznej, a otrzymamy informację, który aktualnie działa.

#
Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Nasza ocena
Szczegóły oferty
1
ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
30 dni
9.29
2
NordVPN
od 2.75$ miesięcznie
30 dni
9.1
3
VyprVPN
od 5.0$ miesięcznie
darmowy okres próbny
9.29

Przedstawione powyżej usługi to obecnie jedne z najlepszych usług VPN na rynku, cieszące się dobrą opinią i dużą popularnością wśród użytkowników. Ponadto posiadają również serwery w Polsce, więc chroniąc nasze połączenie przy pomocy VPN nie będziemy tracić dostępu do polskich usług VOD dzięki polskiemu IP.

Konfiguracja i ustawienia VPN do Netflixa USA

Oferta Netflix USA po połączeniu przez VPN (np. niedostępny w polskim Netflixie The Walking Dead)

Gdy już wykupimy VPN, pozostaje nam odpowiednia konfiguracja usługi na urządzeniu, na którym chcemy oglądać treści dostępne w innym regionie geograficznym niż nasz.

W przypadku komputera, laptopa, tabletu czy telefonu wystarczy pobranie aplikacji udostępnianej przez dostawcę. Dostępne są aplikacje na Windowsa, Maca, urządzenia mobilne z Androidem oraz iOSem. Za jej pomocą będziemy mogli wybrać kraj przez jaki chcemy się łączyć (w naszym przypadku USA) oraz konkretny serwer. Jeśli zobaczymy w Netflixie komunikat, że wykryto VPN lub proxy, to musimy spróbować połączenia za pomocą innego serwera. Najlepiej (i najszybciej) będzie skontaktować się z pomocą techniczną, która poda nam aktualnie działające serwery VPN do Netflixa USA.

Jeżeli mamy Smart TV, Chromecasta, Apple TV, Xboxa lub PlayStation i chcielibyśmy na nich oglądać ofertę Netflixa USA to najprościej to zrobić konfigurując połączenie z VPN bezpośrednio na routerze lub udostępniając je z naszego komputera, który jest połączony z VPN. Możemy też spróbować skorzystać ze Smart DNS, który oferowany jest przez niektórych dostawców razem z VPN. Odpowiednią instrukcję znajdziemy w sekcjach pomocy technicznej na stronie usługodawcy.

W przypadku problemów warto kontaktować się z pomocą techniczną - podpowiedzą i doradzą jakie kroki wykonać, aby w pełni cieszyć się z wykupionej usługi i móc oglądać filmy i seriale znajdujące się tylko w ofercie amerykańskiego Netflixa.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Jak oglądać ipla, TVN Player, TVP i polską telewizję za granicą?
08.02.2017 Blokady regionalne

Jak oglądać ipla, TVN Player, TVP i polską telewizję za granicą?

Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Z różnych powodów nasze życie coraz częściej toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznie rozwijają...

Jak oglądać Mundial 2018 za granicą?
13.06.2018 Blokady regionalne

Jak oglądać Mundial 2018 za granicą?

Mundial to niewątpliwie największe święto piłkarskie. Tegoroczna impreza odbywająca się w Rosji jak zwykle przyciągnie tłumy kibiców na stadiony or...