Jak oglądać amerykańskiego Netflixa?

13.06.2017
Jak oglądać amerykańskiego Netflixa?

Netflix przebojem wdarł się na polski rynek i zyskał sobie grono wiernych fanów. Znakomite seriale własnej produkcji takie jak House of Cards, Narcos, Stranger Things czy The Crown, liczne seriale znane z telewizji i duży wybór filmów - dostęp do tak pokaźnej bazy treści multimedialnych w atrakcyjnej cenie sprawił, że obecność na Netflixa na rynku zagroziła dotychczasowej pozycji platform cyfrowych i kablówek. Zwłaszcza przy coraz większym odchodzeniu młodego pokolenia od tradycyjnych mediów.

 1. Wstęp
 2. VPN i Netflix USA - aktualna sytuacja
 3. Najlepsze VPN-y do Netflixa w 2017
 4. Konfiguracja i ustawienia

Ta amerykańska firma, zaczynająca jako wypożyczalnia płyt DVD za pośrednictwem poczty, jest obecnie największym dostawcą filmów i seriali przy pomocą streamingu. W jej ślady idzie Amazon ze swoją usługą Amazon Prime Video, HBO GO, Showmax czy Hulu. Do Netflixa, cieszącego się największą popularnością na świecie, wciąż im dużo brakuje.

VPN i Netflix USA - aktualna sytuacja

Polska oferta tego dostawcy usług streamingowych jest już dość bogata i z tygodnia na tydzień pojawiają się w niej nowe pozycje. Ale to amerykański Netflix posiada największą bazę filmów i seriali, a oferta w pozostałych krajach jest ograniczona ze względu na licencje. Blokady i restrykcje regionalne sprawiają, że w danym kraju można oglądać tylko część całej oferty serwisu.

Wiele osób zastanawia się jak oglądać Netflix USA w Polsce i czy jest to możliwe. Odpowiedź brzmi tak - da się to zrobić, ale jest to coraz bardziej kłopotliwe. Trzeba w tym celu skorzystać z VPN.

Do stycznia 2016 nie było problemów z dostępem do Netflixa przy pomocy usług zmieniających lokalizację użytkownika. Wystarczyło skorzystać dowolnego proxy lub VPN i zmienić adres IP na amerykański, kanadyjski lub angielski, aby uzyskać dostęp do oferty dla kraju, który nas interesuje. Niestety teraz sprawa ma się inaczej.

Pod wpływem presji ze strony właścicieli praw autorskich do poszczególnych filmów i seriali (Hollywood), Netflix rozpoczął aktywną walkę z omijaniem ograniczeń regionalnych przy pomocy VPN-ów. Spotkało się to z dużą krytyką ze strony użytkowników, gdyż nie wszyscy korzystają z nich wyłącznie do omijania geoblokad. Znacznie większa rzesza użytkowników korzysta z tego typu usługi do ochrony prywatności i zwiększenia swojego bezpieczeństwa w sieci. Bardzo niezadowoleni byli często podróżujący obywatele USA oraz żołnierze w bazach rozsianych po całym świecie, którzy przy pomocy VPN uzyskiwali dostęp do rodzimej oferty treści.

Aktualna sytuacja wygląda tak, że niektóre VPN-y wciąż dobrze działają radzą sobie z omijaniem blokad, a inne zrezygnowały i publicznie ogłosiły, że nie będą dalej walczyć i próbować omijać ograniczeń nakładanych przez Netflixa.

Netflix komunikat o wykryciu proxy i VPN
Komunikat jaki możemy otrzymać podczas korzystania z Netflixa za pośrednictwem proxy lub VPN

Sprowadza się to do tego, że niektóre serwery działają i za ich pośrednictwem obejrzymy treści dostępne tylko na terenie U.S.A., a niektóre nie. Czasami może zdarzyć się, że będziemy musieli próbować kilku różnych serwerów zanim trafimy na taki, który nie został zablokowany przez Netflixa. Informacje o tym, które serwery u poszczególnych dostawców sobie z tym radzą, zazwyczaj nie są publicznie dostępne - aby utrudnić ich identyfikację i blokadę. Gdy już wykupimy usługę od wybranego dostawcy VPN warto napisać do działu pomocy z pytaniem o serwery, na których Netflix działa. Oprócz tego, niektóre VPN-y oferują dodatkowo usługę Smart DNS, za pomocą której uruchomimy łatwo amerykańskiego Netflixa na Smart TV, Apple TV, Chromecast czy innych urządzeniach.

Najlepsze VPN-y do Netflixa 2017

Jaki VPN do Netflixa jest najlepszy? To już zależy w dużej mierze od naszych preferencji i tego, czy pragniemy używać VPN również do innych celów (do czego zachęcamy). Niektóre z opisanych poniżej usług oferują nawet 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy, co daje nam dość długi okres na testowanie usługi, a jeżeli będziemy z niej niezadowoleni - możliwość zwrotu pieniędzy.

ExpressVPN logo ExpressVPN

od 8,33$ miesięcznie

 • dostęp do amerykańskiego Netflixa
 • Smart DNS
 • bardzo dobra szybkość i stabilność
 • serwery w ponad 95 krajach
 • korzystanie na 3 urządzeniach jednocześnie
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

NordVPN logo NordVPN

od 3,29$ miesięcznie

 • dostęp do amerykańskiego Netflixa
 • niska cena
 • świetna ochrona prywatności
 • możliwość wykupienia dedykowanego IP
 • serwery w ponad 55 krajach
 • korzystanie na 6 urządzeniach jednocześnie
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

VyprVPN logo VyprVPN

od 5,0$ miesięcznie

 • dostęp do amerykańskiego Netflixa
 • dobra prędkość
 • serwery w ponad 60 krajach
 • 3 urządzenia jednocześnie
 • 3 dni bezpłatnego okresu próbnego

Wymienieni powyżej dostawcy VPN spełnią oczekiwania większości użytkowników Internetu co do możliwości i ochrony, jakie daje VPN. Ponadto, posiadają również serwery w Polsce, więc kierując połączenie przez VPN nie będziemy tracić dostępu do polskich usług VOD.

Konfiguracja i ustawienia

Gdy już wykupimy VPN, pozostaje nam odpowiednia konfiguracja usługi na urządzeniu, na którym chcemy oglądać treści dostępne w innym regionie geograficznym niż nasz.

W przypadku komputera, laptopa, tabletu czy telefonu wystarczy pobranie aplikacji udostępnianej przez dostawcę. Za jej pomocą będziemy mogli wybrać region świata przez jaki chcemy się łączyć oraz serwer. Jeśli zobaczymy w Netflixie komunikat, że wykryto VPN lub proxy, to musimy próbować połączenia z innymi serwerami lub skontaktować się z pomocą techniczną, która poda nam aktualnie działające.

Jeżeli mamy Smart TV, Chromecasta, Apple TV, Xboxa lub PlayStation i chcielibyśmy na nich oglądać ofertę Netflixa dla USA to najprościej zrobić to konfigurując połączenie na routerze lub udostępniając je z naszego komputera, który łączy się z VPN. Możemy też spróbować skorzystać ze Smart DNS, który oferowany jest przez niektórych dostawców. Odpowiednią instrukcję znajdziemy w sekcjach pomocy na stronie wybranego VPN-a.

W przypadku problemów warto kontaktować się z pomocą techniczną - podpowiedzą i doradzą jakie kroki wykonać, aby uzyskać dostęp do usługi.

Udostępnij artykuł:

Wykop 3f0e6ad1613f6d08abb4fa182b1ef6666c6523b557c9a3b7dc9824641f0ee156

Powiązane artykuły

Jak oglądać ipla, TVN Player i TVP za granicą?
08.02.2017 Blokady regionalne

Jak oglądać ipla, TVN Player i TVP za granicą?

Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Coraz częściej, z różnych powodów nasze życie toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznemu rozwojo...

Ekstraklasa, DailyMotion i VPN - dostęp przez Internet w Polsce
15.08.2017 Blokady regionalne

Ekstraklasa, DailyMotion i VPN - dostęp przez Internet w Polsce

Nie każdy może o tym wiedzieć, ale mając wykupiony VPN, możemy bez problemu oglądać mecze Ekstraklasy przez Internet. Jest to możliwe dzięki temu, ...

Komentarze

Oferta specjalna