Jak oglądać amerykańskiego Netflixa?

13.06.2017
Jak oglądać amerykańskiego Netflixa?

Netflix przebojem wdarł się na polski rynek i zyskał sobie grono wiernych fanów. Znakomite seriale własnej produkcji takie jak House of Cards, Narcos, Stranger Things czy The Crown, liczne seriale znane z telewizji i duży wybór filmów - dostęp do tak pokaźnej bazy treści multimedialnych w atrakcyjnej cenie sprawił, że obecność na Netflixa na rynku zagroziła dotychczasowej pozycji platform cyfrowych i kablówek. Zwłaszcza przy coraz stopniowym odchodzeniu młodego pokolenia od tradycyjnych mediów.

 1. Wstęp
 2. VPN i Netflix USA - aktualna sytuacja
 3. Najlepsze VPN-y do Netflixa w 2017
 4. Konfiguracja i ustawienia

Ta amerykańska firma, która zaczynała swoją działalność jako wypożyczalnia płyt DVD za pośrednictwem poczty, jest obecnie największym na świecie dostawcą filmów i seriali za pośrednictwem streamingu. W jej ślady idzie Amazon ze swoją usługą Amazon Prime Video, HBO GO, Showmax, Hulu i inne powstające platformy - każdy chcę dostać kawałek tortu, jakim jest ten atrakcyjny rynek. Jednak do cieszącego się ogromną popularnością Netflixa wciąż im dużo brakuje.

VPN i Netflix USA - aktualna sytuacja

Polska oferta tego dostawcy usług streamingowych jest już dość bogata i z tygodnia na tydzień pojawiają się w niej nowe pozycje. Ale to amerykański Netflix posiada największą bazę filmów i seriali, a treści w pozostałych krajach jest ograniczona ze względu na licencje. Blokady i restrykcje regionalne sprawiają, że oglądać możemy tylko część materiałów spośród całej oferty serwisu.

Wiele osób zastanawia się jak oglądać Netflix USA w Polsce i czy jest to w ogóle możliwe. Odpowiedź brzmi tak - da się to zrobić, ale jest to coraz bardziej kłopotliwe. Trzeba w tym celu skorzystać z VPN. Jeżeli to pojęcie jest czytelnikowi całkowicie obce, to w tym artykule wyjaśniamy co to jest VPN.

Do stycznia 2016 nie było problemów z dostępem do Netflixa przy pomocy usług zmieniających lokalizację użytkownika. Wystarczyło skorzystać dowolnego proxy lub VPN i zmienić adres IP na amerykański, kanadyjski lub angielski, aby mieć dostęp do treści przeznaczonych dla konkretnego kraju. Niestety teraz sprawa ma się inaczej.

Pod wpływem presji ze strony właścicieli praw autorskich do poszczególnych filmów i seriali (głównie Hollywood) Netflix zmienił swoją politykę. Rozpoczął aktywną walkę ze wszystkimi metodami na omijaniem ograniczeń regionalnych, biorąc usługi na celownik głównie VPN. Spotkało się to z dużą krytyką ze strony użytkowników, gdyż nie wszyscy korzystają z nich wyłącznie do omijania geoblokad. Znacznie większa rzesza użytkowników korzysta z tego typu usługi do ochrony prywatności i zwiększenia swojego bezpieczeństwa w sieci. Z kroków podjętych przez Netflixa bardzo niezadowoleni byli często podróżujący obywatele USA oraz żołnierze w bazach rozsianych po całym świecie, którzy przy pomocy VPN uzyskiwali dostęp do rodzimej, amerykańskiej bazy treści.

Aktualna sytuacja wygląda tak, że tylko niektórzy dostawcy VPN wciąż skutecznie są w stanie omijać blokady regionalne nakładane przez Netflixa. Część, głównie mniejszych dostawców, zrezygnowała z tego i przestała gwarantować dostęp do Netflixa w ramach swoich usług. Łącząc się przez VPN, który został zablokowany możemy spotkać się z następującym komunikatem:

Komunikat jaki możemy otrzymać podczas korzystania z Netflixa za pośrednictwem proxy lub VPN

W praktyce wygląda to tak, że poszczególni dostawcy VPN, którzy wspierają omijanie blokad regionalnych nakładanych przez Netflixa posiadają serwery, które nie zostały zablokowane. Należy się łączyć przy pomocy IP, którego Netflix nie zbanował, a wtedy obejrzymy treści dostępne tylko na terenie U.S.A. Czasami może zdarzyć się, że będziemy musieli próbować kilku różnych serwerów zanim trafimy na taki, który nie został zablokowany. Informacje o tym, które serwery u poszczególnych dostawców sobie z tym radzą, zazwyczaj nie są publicznie dostępne - aby utrudnić Netflixowi ich identyfikację i blokadę. Gdy już wykupimy usługę od wybranego dostawcy VPN warto napisać do działu pomocy technicznej z pytaniem o serwery na których działa Netflix (ich numery, nazwy - każdy dostawca ma inną politykę w tej kwestii). Oprócz tego, u niektórych dostawców oprócz VPN otrzymamy również Smart DNS za jego pomocą łatwo uruchomimy amerykańskiego Netflixa na Smart TV, Apple TV, Chromecast oraz innych urządzeniach.

Najlepsze VPN-y do Netflixa 2017

Jaki VPN do Netflixa jest najlepszy? To już zależy w dużej mierze od naszych preferencji i tego, czy pragniemy używać VPN również do innych celów (do czego zachęcamy). Dwie pierwsze z opisanych poniżej usług oferują 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy, co daje nam dość długi okres na testowanie usługi, a jeżeli będziemy z niej niezadowoleni - możliwość zwrotu pieniędzy.

ExpressVPN logo ExpressVPN

od 8,33$ miesięcznie

 • dostęp do amerykańskiego Netflixa
 • Smart DNS
 • bardzo dobra szybkość i stabilność
 • serwery w ponad 95 krajach
 • korzystanie na 3 urządzeniach jednocześnie
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

NordVPN logo NordVPN

od 3,29$ miesięcznie

 • dostęp do amerykańskiego Netflixa
 • niska cena
 • świetna ochrona prywatności
 • możliwość wykupienia dedykowanego IP
 • serwery w ponad 55 krajach
 • korzystanie na 6 urządzeniach jednocześnie
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

VyprVPN logo VyprVPN

od 5,0$ miesięcznie

 • dostęp do amerykańskiego Netflixa
 • dobra prędkość
 • serwery w ponad 60 krajach
 • 3 urządzenia jednocześnie
 • 3 dni bezpłatnego okresu próbnego

Wymienieni powyżej dostawcy VPN spełnią oczekiwania większości użytkowników Internetu co do możliwości i ochrony zapewnianej przez VPN. Ponadto posiadają również serwery w Polsce, więc łącząc się przez VPN nie będziemy tracić dostępu do polskich usług VOD dzięki polskiemu IP.

Konfiguracja i ustawienia

Amerykańska oferta Netflixa po połączeniu przez VPN (np. niedostępny w polskim Netflixie The Walking Dead)

Gdy już wykupimy VPN, pozostaje nam odpowiednia konfiguracja usługi na urządzeniu, na którym chcemy oglądać treści dostępne w innym regionie geograficznym niż nasz.

W przypadku komputera, laptopa, tabletu czy telefonu wystarczy pobranie aplikacji udostępnianej przez dostawcę. Za jej pomocą będziemy mogli wybrać region świata przez jaki chcemy się łączyć (w naszym przypadku USA) oraz serwer. Jeśli zobaczymy w Netflixie komunikat, że wykryto VPN lub proxy, to musimy próbować połączenia za pomocą innych serwerów lub skontaktować się z pomocą techniczną, która poda nam aktualnie działające.

Jeżeli mamy Smart TV, Chromecasta, Apple TV, Xboxa lub PlayStation i chcielibyśmy na nich oglądać ofertę Netflixa dla USA to najprościej zrobić to konfigurując połączenie z VPN bezpośrednio na routerze lub udostępniając je z naszego komputera, który łączy się z VPN. Możemy też spróbować skorzystać ze Smart DNS, który oferowany jest przez niektórych dostawców. Odpowiednią instrukcję znajdziemy w sekcjach pomocy technicznej na stronie usługodawcy.

W przypadku problemów warto kontaktować się z pomocą techniczną - podpowiedzą i doradzą jakie kroki wykonać, aby w pełni cieszyć się z wykupionej usługi.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Jak oglądać ipla, TVN Player i TVP za granicą?
08.02.2017 Blokady regionalne

Jak oglądać ipla, TVN Player i TVP za granicą?

Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Z różnych powodów nasze życie coraz częściej toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznie rozwijają...

Ekstraklasa, DailyMotion i VPN - dostęp przez Internet w Polsce
15.08.2017 Blokady regionalne

Ekstraklasa, DailyMotion i VPN - dostęp przez Internet w Polsce

Nie każdy może o tym wiedzieć, ale mając wykupiony VPN, możemy bez problemu oglądać mecze Ekstraklasy przez Internet. Jest to możliwe dzięki temu, ...

Komentarze

Oferta specjalna