Facebook i Instagram w Chinach - skuteczne VPN w 2018

04.07.2017
Facebook i Instagram w Chinach - skuteczne VPN w 2018

Jeżeli aktualnie przebywasz lub planujesz podróż do Chin i chcesz jednocześnie korzystać w tym kraju z Facebooka lub Instagrama w telefonie lub komputerze, to musisz się do tego odpowiednio przygotować. W tym artykule pokażemy, jak przy pomocy VPN ominąć cenzurę i blokady nakładane na Facebooka przez chiński rząd.

Ograniczenia dostępu nakładane przez chińskie władze na różne stron internetowe, serwisy i aplikacje mogą znacznie uprzykrzyć życie osobom podróżującym do tego kraju. Brak dostępu do większości serwisów, z których korzystamy na co dzień w domu może znacznie ograniczyć możliwość dzielenia się zdjęciami czy wrażeniami z podróży.

Oprócz Facebooka, Instagrama czy WhatsAppa w Chinach blokowanych jest również wiele innych serwisów społecznościowych oraz usług, z których osoby mieszkające poza ChRL korzystają na co dzień. Szczegółowo ten problem opisaliśmy w naszym artykule na temat VPN i cenzury sieci w Chinach.

Oczywiście Internet nie znosi próżni i w Chinach funkcjonują lokalne odpowiedniki Facebooka, z których korzystają Chińczycy. Do najpopularniejszych należą RenRen, Douban, Pengyou i QZone. Jednak turyście z Polski zbytnio się one nie przydadzą.

Jak odblokować Facebooka i Instagram w Chinach?

Blokada Facebooka oraz należącego do niego Instagrama w Chinach jest na szczęście możliwa do obejścia. Aby uzyskać do niego dostęp w naszym telefonie, na tablecie czy komputerze należy skorzystać z usługi określanej mianem VPN. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat kwestii technicznych, to tutaj możesz przeczytać co to jest VPN i jak działa.

Aby odblokować Facebooka i Instagram przy pomocy VPN należy:

  1. Założyć konto i wykupić usługę u wybranego dostawcy VPN (niestety, darmowe VPN-y nie radzą sobie z chińską cenzurą)
  2. Ściągnąć na telefon lub komputer aplikację ze strony dostawcy.
  3. Włączyć aplikację i zalogować się do niej.
  4. Wybrać serwer VPN położony blisko Chin, ale nie na terenie tego państwa (np. Hongkong lub Japonia) i połączyć się z nim.
  5. Od tej pory nasz ruch przechodzi przez inny kraj, z pominięciem cenzury, a Facebook i Instagram są odblokowane.

Nie wszyscy dostawcy usług VPN radzą sobie z chińską cenzurą. Poniżej prezentujemy te usługi, które wciąż skutecznie działają i umożliwią bezproblemowy dostęp do Facebooka, Instagrama i innych blokowanych stron, serwisów i usług Internetowych podczas pobytu w Chinach. W Internecie są też dostępne darmowe usługi VPN, jednak odradzamy ich użycie - zapewniają niski poziom bezpieczeństwa i w 99% przypadków nie działają w Chinach.

Najlepsze VPN do Facebooka i Instagrama w Chinach 2018

Poniżej przedstawimy trzy najbardziej skuteczne usługi VPN, które z powodzeniem pomogą turystom w Chinach w odblokowaniu dostępu do swoich ulubionych serwisów społecznościowych.

#
Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Nasza ocena
Szczegóły oferty
1
ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
30 dni
9.26
Oferta specjalna: 12 miesięcy + 3 gratis
2
NordVPN
od 2.99$ miesięcznie
30 dni
9.06
3
VyprVPN
od 5.0$ miesięcznie
darmowy okres próbny
7.24

1. ExpressVPN - 9.26 /10

ExpressVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 3 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 95 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Siedziba: Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 6.67$ miesięcznie

ExpressVPN uchodzi obecnie za najskuteczniejszy VPN jeśli chodzi o omijanie blokad w chińskim internecie i dostęp do zachodnich serwisów, w tym Instagrama i Facebooka.

2. NordVPN - 9.06 /10

NordVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 6 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 60 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Siedziba: Panama
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.99$ miesięcznie

APLIKACJE

NordVPN posiada sieć specjalnych serwerów maskowanych (obfuscated servers) poza terenem Chin, które potrafią skutecznie omijać tamtejszą cenzurę.

3. VyprVPN - 7.24 /10

VyprVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 3 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 64 państw
Zwrot pieniędzy: darmowy okres próbny
Siedziba: Szwajcaria
Logi: częściowe
Netflix: działa
Cena: od 5.0$ miesięcznie

APLIKACJE

VyprVPN opracował specjalny, autorski protokół VPN z myślą o krajach, w których ruch oparty o VPN jest blokowany lub utrudniany. Jest to również dobry wybór, jeśli chodzi o VPN do Chin.

Opisane powyżej usługi VPN pozwalają na skuteczne omijanie chińskiej cenzury i uzyskanie dostępu do Facebooka, Instagrama i innych usług sieciowych podczas pobytu w Chinach. Warto korzystać z nich również po powrocie z podróży. VPN ma naprawdę wiele zastosowań w sieci.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Jak odblokować Internet w Chinach - VPN Chiny 2018
08.05.2017

Jak odblokować Internet w Chinach - VPN Chiny 2018

Podróżując do Chin musimy mieć świadomość, że Internet funkcjonuje tam zupełnie inaczej niż w Polsce i innych zachodnich krajach. Nie skorzystamy t...

Strony z torrentami - jak obecnie wygląda sytuacja w 2018 roku?
22.11.2018

Strony z torrentami - jak obecnie wygląda sytuacja w 2018 roku?

Czasy, kiedy strony z torrentami były jednymi z najpopularniejszych witryn w Internecie już dawno mięły. Wygodny, a przy tym atrakcyjny cenowo dost...