Google i Gmail w Chinach - jak uzyskać dostęp?

13.11.2018
Google i Gmail w Chinach - jak uzyskać dostęp?

O tym, że Internet w Chinach jest cenzurowany, a dostęp do zagranicznych serwisów internetowych jest mocno ograniczony wiele osób przekonuje się dopiero na miejscu. Dla wielu podróżujących do Chin zarówno biznesowo jak i turystycznie, brak dostępu do usług Google, a w szczególności Gmaila, może okazać się poważnym problemem i utrudnieniem. Na szczęście jest na to sposób, czyli VPN. Przy jego nie tylko odblokujemy Gmaila i Google w Chinach, ale również inne usługi.

Cenzura Google i Gmaila w Chinach

Zarówno wyszukiwarka Google jak i różne oferowane przez tą firmę usługi takie jak Gmail, Google Maps czy Google Translate są w Chinach blokowane przez tamtejszą cenzurę czyli Wielki Firewall. Jest to zaawansowany mechanizm kontroli Internetu, niespotykany w żadnym innym państwie. Dlatego też bez użycia specjalnych narzędzi mieszkańcy Chin nie mogą uzyskać dostępu do treści, które zablokowali chińscy cenzorzy. Niestety dotyczy to również turystów.

W ostatnim czasie zaczęło być głośno o tym, że Google pracuje nad wyszukiwarką, która będzie kompatybilna z chińską cenzurą (jej robocza nazwa to Dragonfly). Spotkało się to z dużą krytyką ze strony wielu państw (w tym USA) oraz organizacji walczących o wolność słowa i prawa człowieka.

Narzędziem, które pozwala na nieograniczony dostęp do Internetu z terytorium Chin jest VPN. Przy jego pomocy odblokujemy nie tylko dostęp do Gmaila i innych usług Google, ale również Facebooka, WhatsAppa oraz innych usług i serwisów zablokowanych przez chińską cenzurę. Z VPN korzystają na co dzień zarówno Chińczycy jak i turyści, którzy chcą uzyskać dostęp do zagranicznych serwisów internetowych.

Jak odblokować Google i Gmaila w Chinach przy pomocy VPN?

Do odblokowania Gmaila oraz Google w Chinach nie wystarczy każdy VPN, który możemy znaleźć w sieci (możemy również zapomnieć o darmowych rozwiązaniach - nie będą skutecznie działać). W związku z tym, że chińskie mechanizmy cenzury są dość zaawansowane i radzą sobie z wykrywaniem części ruchu pochodzącego z VPN, w Chinach należy korzystać z rozwiązań, które udostępniają zaawansowane szyfrowanie i maskowanie ruchu (tzw. serwery obfuscated lub stealth). Na szczęście są usługi VPN, które oferują takie usługi. Poniżej przedstawiamy skuteczne i sprawdzone VPN-y, które radzą sobie z odblokowaniem Google i Gmaila w Chinach. Udostępniają technologię, która pozwala na "przebicie" się przez chińską cenzurę.

#
Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Nasza ocena
Szczegóły oferty
1
ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.34
Oferta specjalna: 12 miesięcy + 3 gratis
2
NordVPN
od 2.99$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.27
3
VyprVPN
od 5.0$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
6.75

Aby skorzystać z VPN należy w pierwszej kolejności założyć konto i wykupić usługę u wybranego dostawcy. Następnie trzeba pobrać aplikację na telefon lub komputer i ją zainstalować. Kolejnym krokiem jest zalogowanie się i wybór serwera, za pomocą którego będziemy łączyć się z siecią. W przypadku pobytu w Chinach powinien to być serwer zlokalizowany w pobliżu tego kraju: w Japonii, Hongkongu czy Tajwanie. Dzięki temu zminimalizujemy opóźnienie wynikające z łączenia się z siecią za pośrednictwem mocno oddalonego geograficznie od nas serwera VPN.

Zalecamy, aby odpowiednio przygotować swoje urządzenia (tzn. zainstalować i przetestować korzystanie z VPN) jeszcze przed wyjazdem do Chin. Na miejscu możemy mieć trudności zarówno z pobraniem aplikacji jak i z założeniem konta. Jest to związane z tym, że strony dostawców VPN są również blokowane w Chinach.

Co odblokujemy w Chinach dzięki VPN?

Jak łatwo się domyślić, posiadanie na swoim urządzeniu skutecznie działającego w Chinach VPN-a ma wiele zalet. Przede wszystkim podczas pobytu w tym kraju będziemy w stanie korzystać z Internetu w takim samym zakresie jak ma to miejsce w domu.

Dostęp do wyszukiwarki Google w Chinach

Rzeczywistość jest taka, że dzisiaj niemal każdy z nas korzysta na co dzień z Google do poszukiwania treści w Internecie. Ta wyszukiwarka stała się podstawowym narzędziem do poruszania się po sieci. Brak dostępu do Google w Chinach może dość skutecznie utrudnić pobyt w tym kraju, np. wtedy gdy będziemy chcieli znaleźć na miejscu jakieś informacje na temat atrakcji turystycznych.

Dostęp do Gmaila w Chinach

Poczta Google czyli Gmail jest jedną z najbardziej popularnych i najchętniej wykorzystywanych usług tej firmy. Zarówno przez osoby prywatne jak i przez firmy. Dlatego też dla wielu osób brak dostępu do Gmaila w Chinach może okazać się poważnym problemem.

Google Maps i Google Translate w Chinach

Dwie usługi, które mogą okazać się nieocenione w Chinach to Google Maps i Google Translate. Niestety są one również blokowane w tym raku, a to właśnie przy ich pomocy poruszanie się po Chinach i jakakolwiek komunikacja z mieszkańcami mogą okazać się możliwe. Po użyciu VPN, Google Maps będzie działał w telefonie w Chinach (oprócz Street View, który jest niedostępny), podobnie będzie z Google Translate.

Podsumowanie

W tym poradniku pokazaliśmy jak dzięki VPN można korzystać z Gmaila i pozostałych usług Google w Chinach. Posiadanie dostępu do VPN ma wiele różnych zalet, nie tylko podczas pobytu w krajach, w których panuje cenzura Internetu. Warto z niego korzystać również po powrocie z Chin, do codziennej ochrony przed atakami w sieci i ochrony prywatności.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Jak odblokować Internet w Chinach - VPN Chiny 2019
08.05.2017

Jak odblokować Internet w Chinach - VPN Chiny 2019

Podróżując do Chin musimy mieć świadomość, że Internet funkcjonuje tam zupełnie inaczej niż w Polsce i innych zachodnich krajach. Nie skorzystamy t...

Strony z torrentami - jak obecnie wygląda sytuacja w 2019 roku?
22.11.2018

Strony z torrentami - jak obecnie wygląda sytuacja w 2019 roku?

Czasy, kiedy strony z torrentami były jednymi z najpopularniejszych witryn w Internecie już dawno mięły. Wygodny, a przy tym atrakcyjny cenowo dost...