Jak oglądać mecze Ekstraklasy online na żywo na kanale Dailymotion dzięki VPN?

Kacper Zieliński Aktualizacja: 13.07.2018
Jak oglądać mecze Ekstraklasy online na żywo na kanale Dailymotion dzięki VPN?

Nie każdy może o tym wiedzieć, ale mając dostęp do usługi VPN, możemy bez problemu oglądać mecze Ekstraklasy przez Internet. Jest to możliwe dzięki temu, że Ekstraklasa posiada własny kanał w serwisie DailyMotion dla fanów i kibiców mieszkających za granicą. Z terenu naszego kraju nie będziemy mieć do niego dostępu, ale posiadając konto VPN z możliwością łączenia się przez zagraniczne serwery, uzyskamy dostęp do kanału DailyMotion Ekstraklasy i będziemy mogli oglądać online mecze w jakości HD.

W jednym z naszych wcześniejszych poradników opisywaliśmy już co to jest VPN oraz jak zmienić IP przy pomocy VPN - zarówno na polskie jak i na zagraniczne. Przypomnijmy - VPN to usługa, która pozwala na stworzenie szyfrowanego, wirtualnego tunelu przez który przechodzi połączenie z naszego komputera do interesujących nas treści w Internecie. Po drodze znajduje się serwer pośredniczący, który może być zlokalizowany w dowolnym kraju - i to właśnie przy pomocy adresu IP tego serwera jesteśmy widoczni w sieci. A tym samym zmienia się nasze IP na adres IP serwera przez który się aktualnie łączymy. Mając VPN możemy np. odblokować polskie VOD oraz telewizję online gdy przebywamy za granicą, omijać blokady regionalne, chronić prywatność, omijać cenzurę Internetu i poprawić ogólne bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci.

Ekstraklasa na żywo na kanale Dailymotion

Ekstraklasa to najwyższa liga rozgrywek piłkarskich w Polsce. Kolejne kolejki Ekstraklasy przyciągają przed ekrany telewizorów, komputerów i na stadiony rzesze miłośników piłki nożnej. Dla fanów Ekstraklasy przebywających za granicą, przygotowany został kanał w serwisie Dailymotion - https://www.dailymotion.com/Ekstraklasa, na którym transmitowane są mecze na żywo. Dostęp do niego wymaga jednak zagranicznego adresu IP, osoby z polskim adresem są blokowane. I tutaj na pomoc przychodzi VPN.

Jeżeli będziemy posiadali zagraniczny adres IP to bez problemu będziemy mogli oglądać polskie mecze Ekstraklasy online na żywo na kanale Dailymotion. Możemy to również osiągnąć za pomocą VPN, który posiada serwery w krajach innych niż Polska oraz ma dobrą prędkość szybkość połączenia. Z VPN warto korzystać na co dzień, nie tylko do omijania blokad regionalnych, ale do ochrony prywatności i poprawy bezpieczeństwa w sieci.

Ekstraklasa na Dailymotion bez VPN Kanał Ekstraklasy bez użycia VPN podczas łączenia się z Polski
Ekstraklasa na Dailymotion z VPN Kanał Ekstraklasy po użyciu VPN i połączeniu się przez zagraniczny serwer

Sprawdzone usługi VPN do streamingu

Transmisje Ekstraklasy online (i nie tylko, również inne serwisy z ograniczeniami geograficznymi) bez problemu obejrzysz przy pomocy poniższych dostawców usług VPN. Każdą z nich możesz testować bez zobowiązań i jeśli nie będziesz z niej zadowolony - otrzymasz zwrot pieniędzy. Możesz ją skonfigurować na komputerze z Windowsem, mac OS lub Linuxem albo tablecie lub telefonie z iOSem lub Androidem. Są to usługi płatne, darmowe rozwiązania są niestety wolne lub mało bezpieczne dla użytkowników (opierają swoje działanie o sprzedaż danych użytkowników). Wymienieni niżej dostawcy usługi oferują co najmniej 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że dają użytkownikom pewien okres na testowanie usługi i jeżeli będą z niej niezadowoleni - zwrócą pieniądze bez zadawania pytań.

Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Szczegóły oferty
1
od 6.67$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
2
od 2.99$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
3
od 2.75$ miesięcznie
45 dni na zwrot pieniędzy

1. ExpressVPN - 9.44 /10

ExpressVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 5 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 95 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 6.67$ miesięcznie

APLIKACJE

ExpressVPN to dostawca usługi oferujący obecnie jedne z najszybszych serwerów VPN na rynku. Korzystając z jego usług możemy oglądać materiały wideo w transmisji HD i lepszej. Dostępność serwerów w ponad 90 różnych państwach gwarantuje, że będziemy mogli swobodnie zmieniać IP na jakie tylko zechcemy.

Proste i wygodne w obsłudze aplikacje na wszystkie systemy i urządzenia gwarantują, że nawet osoba słabo poruszająca się po świecie nowych technologii poradzi sobie z korzystaniem i obsługą tego VPN-a.

2. NordVPN - 9.4 /10

NordVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 6 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 60 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.99$ miesięcznie

APLIKACJE

NordVPN to dostawca VPN, który ma najlepszy stosunek ceny usługi do oferowanych możliwości. Ponad 4500 szybkich serwerów w 60 krajach sprawia, że mało który dostawca VPN jest w stanie konkurować z ofertą NordVPN. Z NordVPN możemy korzystać na większości urządzeń i systemów, a jednocześnie uruchomimy go nawet na 6 urządzeniach!

3. CyberGhost - 8.58 /10

CyberGhost logo
Jednoczesne połączenia: na 7 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 59 państw
Zwrot pieniędzy: 45 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.75$ miesięcznie

APLIKACJE

Cyberghost to trzecia propozycja jeśli chodzi o szybką i sprawdzoną usługę VPN. Dzięki niemu bez problemu uzyskamy dostęp do treści z ograniczeniami zarówno przebywając w Polsce jak i za granicą.

Wszystko co trzeba zrobić, aby móc oglądać Ekstraklasę w Internecie na żywo przy pomocy VPN to:

  1. Założyć konto i wykupić u wybranego dostawcy VPN usługę.
  2. Pobrać i zainstalować aplikację.
  3. Uruchomić i zalogować się w aplikacji na konto.
  4. Wybrać zagraniczny serwer VPN, najlepiej położony blisko Polski - jak np. Niemcy, Szwecja i połączyć się z nim
  5. Od tej pory mamy w zagraniczne IP i możemy korzystać z usług, które blokują polskie adresy IP, w tym kanał DailyMotion Ekstraklasy.

Decydując się na dowolną z wyżej opisanych usług, bez problemu uzyskasz dostęp do kanału Ekstraklasy na DailyMotion. Jeżeli natomiast interesuje Cię oferta innych dostawców, to zawsze możesz sprawdzić nasz aktualny ranking VPN.

Czytaj również: