Artykuły

Jak oglądać amerykańskiego Netflixa?


Netflix przebojem wdarł się na polski rynek i zyskał sobie grono wiernych fanów. Znakomite seriale własnej produkcji takie jak House of Cards, Narcos, Stranger Things czy The Crown, liczne seriale znane z telewizji i duży wybór filmów - dostęp do tak pokaźnej bazy treści multimedialnych w atrakcyjnej cenie sprawił, że obecność na Netflixa na rynku zagroziła dotychczasowej pozycji platform cyfrowych i kablówek. Zwłaszcza przy coraz większym odchodzeniu młodego pokolenia od tradycyjnych mediów.

czytaj dalej
 • 13.06.2017

Bezpieczne korzystanie z torrentów i P2P - przegląd najlepszych VPN


Z określeniem „torrenty” spotkał się prawdopodobnie każdy użytkownik Internetu. Popularność tej formy dzielenia się plikami systematycznie spada, jednak wciąż pewien odsetek internautów korzysta z tego sposobu pozyskiwania treści. Jest to temat, który wciąż budzi duże emocje. W tym artykule postaramy się przybliżyć tematykę torrentów i wyjaśnić jak wygląda ich obecna sytuacja prawna w Polsce. Pokażemy również, jak przy pomocy VPN można chronić swoją prywatność i bezpiecznie korzystać z P2P.

czytaj dalej
 • 31.05.2017

Jak odblokować Internet w Chinach - przegląd VPN do Chin


Podróżując do Chin musimy mieć świadomość, że Internet funkcjonuje tam zupełnie inaczej niż w Polsce i innych zachodnich krajach. Nie uda nam się tam skorzystać z takich serwisów jak Google, Facebook, Twitter czy YouTube, które są zablokowane. Bez obejścia Wielkiego Chińskiego Firewalla nie uda nam się uzyskać dostępu do Internetu, który powszechnie znamy. W tym artykule przedstawimy jeden z najlepszych, działających (jeszcze) sposobów na ominięcie chińskiej cenzury, jakim jest VPN.

czytaj dalej
 • 08.05.2017

Jak oglądać BBC iPlayer w Polsce?


BBC słynie ze świetnych produkcji zarówno filmowych jak i telewizyjnych. Ten brytyjski nadawca publiczny może być wzorem dla innych telewizji państwowych jeśli chodzi o jakość tworzonych materiałów. Oprócz dostępu do swojej oferty w sposób tradycyjny, BBC udostępnia również na swojej stronie iPlayer, za pośrednictwem którego można oglądać aktualne ofertę stacji przez Internet. Ta możliwość jest jednak dostępna jedynie z terenu Wielkiej Brytanii. Z pomocą przychodzi VPN.

czytaj dalej
 • 20.04.2017

Protokoły VPN: PPTP, L2TP/IPSec, IKEv2, SSTP, OpenVPN - porównanie


Przeglądając testy, recenzje oraz oferty usług VPN trafiamy często na informacje na temat protokołów, z jakich będziemy mogli korzystać. Bardzo często osobom niezorientowanym w kwestiach technicznych nazwy takie jak PPTP, L2TP/IPSec, SSTP, IKEv2 czy OpenVPN zbyt wiele nie powiedzą. Czy są wspierane przez mój system lub urządzenie mobilne? Jak zachowują się przy zmianie sieci? Jaki poziom bezpieczeństwa mogą mi zapewnić? Jest to kwestia o tyle istotna, gdyż to właśnie od wyboru odpowiedniego protokołu VPN w dużej mierze zależy jakość połączenia, bezpieczeństwo i prywatność jaką zapewni nam VPN. W tym tekście postaramy się przybliżyć i wyjaśnić, najważniejsze cechy poszczególnych protokołów używanych w VPN.

czytaj dalej
 • 23.03.2017

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN


Z pojęciem adresu IP spotkał się zapewne każdy Internauta. Ten złożony z kilku cyfr i kropek ciąg umożliwia komunikację w globalnej sieci. Używany od 1977 stał się tak popularny, że zapotrzebowanie na adresy IPv4 przerosło oczekiwania twórców. Wymusiło to rozwój i zmiany, które zaowocowały powstaniem i obecnie stopniowym wdrożeniem IPv6, dostarczającego dla globalnej infrastruktury sieciowej większej ilości adresów.

czytaj dalej
 • 05.03.2017

Co to jest DNS leak i jak się przed nim zabezpieczyć?


DNS leak to jedna z poważniejszych wykrytych luk bezpieczeństwa dotycząca osób korzystających z VPN-ów. Przy jej wykorzystaniu, nasz prawdziwy adres IP może zostać pozyskany przez serwisy internetowe, a dostawca sieci może poznać strony, które odwiedzamy. Wszystko przez wysyłanie bez naszej wiedzy zapytań do serwerów DNS bez pośrednictwa VPN.

czytaj dalej
 • 25.02.2017

Jak oglądać ipla, TVN Player i TVP za granicą?


Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Coraz częściej, z różnych powodów nasze życie toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii możemy przy tym bez problemu utrzymywać przez Internet kontakt z najbliższymi. Tym samym granice, państwa czy kontynenty przestają być przeszkodą w podtrzymywaniu więzi i relacji, których nie chcemy utracić. Niestety, o wiele gorzej wygląda kwestia dostępu do zasobów kultury. Tutaj, granice terytorialne poszczególnych państw obowiązują również w świecie wirtualnym.

czytaj dalej
 • 08.02.2017

Jaki VPN wybrać? Czym kierować się przy wyborze?


W końcu nadszedł ten moment i decyzja o kupnie VPN została podjęta. Teraz pozostaje jeszcze wybór odpowiedniego dostawcy usługi i będzie można w pełni korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje prywatny tunel łączący nas z siecią. Warto przemyśleć po co potrzebujemy VPNa i w jakim celu będziemy go głównie wykorzystywać, gdyż w oparciu o to powinniśmy przyjrzeć się lepiej temu co posiadają w ofercie dostawcy tej usługi.

czytaj dalej
 • 26.01.2017

Czym jest Killswitch w usłudze VPN?


VPN Killswitch (czasami określany również jako Network Lock) w usłudze VPN automatycznie „zabija” połączenie internetowe gdy tylko wykryje, że zostało przerwane lub nie nie jest włączone. Oznacza to, że jakakolwiek komunikacja pomiędzy naszym urządzeniem a Internetem nie będzie możliwa bez pośrednictwa VPN. Killswitch monitoruje stan połączenia i jeżeli wykryje utratę połączenia z VPN, doprowadzi do blokady połączenia z siecią

czytaj dalej
 • 24.01.2017

8 zasad bezpiecznego korzystania z publicznych Wi-Fi


Wakacje trwają w pełni, a Ty często podróżujesz i zwiedzasz ciekawe miejsca. Towarzyszy Ci laptop, tablet lub smartfon - w XXI wieku mało kto rusza się gdziekolwiek bez chociaż jednego z tych urządzeń. A wraz z nimi pojawia się potrzeba skorzystania z Internetu, który oprócz sieci komórkowej, jest powszechnie dostępny. Publiczne Wi-Fi znajdziemy w hotelach, restauracjach, sklepach, barach oraz wielu innych miejscach, do których mogą ponieść nas nogi.

czytaj dalej
 • 20.07.2016

Protokół PPTP - co musisz wiedzieć


PPTP jest jest jednym z protokołów, w oparciu o które tworzy się wirtualne sieci prywatne. Protokół PPTP został opracowany w 1999 roku przez konsorcjum złożone m.in. z takich firm jak Microsoft i 3Com. Począwszy od Windowsa 98 oraz NT, jest standardowym wyposażeniem systemów Microsoftu.

czytaj dalej
 • 05.07.2016

Na co zwrócić uwagę przy wyborze VPN?


Na rynku jest dostępnych wiele usług VPN, które bardzo często na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od siebie. Decydując się na kupno usługi musimy zatem zastanowić się, do czego w głównej mierze będziemy używać VPNu i czego od niego oczekujemy.

czytaj dalej
 • 22.06.2016

Co to jest VPN?


VPN to skrót od angielskich słów Virtual Private Network czyli Wirtualna Sieć Prywatna. Jest to szyfrowany tunel, przez który przechodzi cały ruch pomiędzy dwoma urządzeniami, przy pośrednictwie sieci publicznej (którą w większości przypadków jest Internet). Dane, które są przesyłane za pomocą takiego tunelu mogą być szyfrowane oraz kompresowane, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo przesyłu.

czytaj dalej
 • 21.06.2016

Oferta specjalna