Usunięcie VPN z chińskiego App Store

04.08.2017
Usunięcie VPN z chińskiego App Store

W ostatnich dniach Internet obiegła wiadomość, że Apple zablokowało w chińskim App Store dostęp do wszystkich umożliwiających korzystanie z VPN.

Apple w informacji rozesłanej do twórców aplikacji poinformowało, że aplikacje umożliwiające łączenie się z Internetem za pomocą VPN są w Chinach nielegalne i w związku z tym muszą być wycofane z App Store. O sprawie poinformował dostawca VPN ExpressVPN przedstawiając fragment wiadomości, którą otrzymał od Apple.

Do tej pory VPN był najskuteczniejszym sposobem na omijanie chińskiej cenzury Internetu, jednak jak informowaliśmy niedawno, chińskie władze rozpoczęły intensywną walkę z tą usługą, chcąc ją całkowicie zablokować. Działanie Apple spotkało się z ogromną krytyką użytkowników sieci.

Na ostatniej konferencji dziennikarze zapytali Tim’a Cooka o komentarz do sprawy. Stwierdził, że Apple musi przestrzegać prawa kraju, w którym operuje. Zablokowane VPN-y nie posiadały odpowiedniej licencji przyznawanej przez chińskie władze i w związku z tym musiały zostać usunięte z chińskiego App Store.

Na zarzut, że w przypadku żądania FBI o stworzenie możliwości dostępu do telefonu terrorysty z San Bernandino, Apple się sprzeciwiło, odpowiedział że wtedy firma działała zgodnie z amerykańskim prawem.

Udostępnij ten tekst:

Wykop 3f0e6ad1613f6d08abb4fa182b1ef6666c6523b557c9a3b7dc9824641f0ee156

Popularne artykuły

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN

Z pojęciem adresu IP spotkał się zapewne każdy Internauta. Ten złożony z kilku cyfr i kropek ciąg umożliwia komunikację w globalnej sieci. Używany ...

Jak oglądać ipla, TVN Player i TVP za granicą?
08.02.2017 Blokady regionalne

Jak oglądać ipla, TVN Player i TVP za granicą?

Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Coraz częściej, z różnych powodów nasze życie toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznemu rozwojo...

Komentarze

Oferta specjalna