Usunięcie VPN z chińskiego App Store

04.08.2017
Usunięcie VPN z chińskiego App Store

W ostatnich dniach Internet obiegła wiadomość, że Apple zablokowało w chińskim App Store dostęp do wszystkich umożliwiających korzystanie z VPN.

Apple w informacji rozesłanej do twórców aplikacji poinformowało, że aplikacje umożliwiające łączenie się z Internetem za pomocą VPN są w Chinach nielegalne i w związku z tym muszą być wycofane z App Store. O sprawie poinformował dostawca VPN ExpressVPN przedstawiając fragment wiadomości, którą otrzymał od Apple.

Do tej pory VPN był najskuteczniejszym sposobem na omijanie chińskiej cenzury Internetu, jednak jak informowaliśmy niedawno, chińskie władze rozpoczęły intensywną walkę z tą usługą, chcąc ją całkowicie zablokować. Działanie Apple spotkało się z ogromną krytyką użytkowników sieci.

Na ostatniej konferencji dziennikarze zapytali Tim’a Cooka o komentarz do sprawy. Stwierdził, że Apple musi przestrzegać prawa kraju, w którym operuje. Zablokowane VPN-y nie posiadały odpowiedniej licencji przyznawanej przez chińskie władze i w związku z tym musiały zostać usunięte z chińskiego App Store.

Na zarzut, że w przypadku żądania FBI o stworzenie możliwości dostępu do telefonu terrorysty z San Bernandino, Apple się sprzeciwiło, odpowiedział że wtedy firma działała zgodnie z amerykańskim prawem.

Udostępnij ten tekst:

Wykop

Popularne artykuły

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN
05.03.2017

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN

Z pojęciem adresu IP spotkał się zapewne każdy Internauta. Ten złożony z kilku cyfr i kropek ciąg umożliwia komunikację w globalnej sieci. Używany ...

Jak oglądać polską telewizję online, ipla, TVN Player i TVP za granicą w 2018 roku?
08.02.2017

Jak oglądać polską telewizję online, ipla, TVN Player i TVP za granicą w 2018 roku?

Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Z różnych powodów nasze życie coraz częściej toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznie rozwijają...