TunnelBear przejęty przez McAfee

15.03.2018

Kanadyjski dostawca VPN TunnelBear został przejęty przez dużego gracza z branży cyberbezpieczeństwa - firmę McAfee. Dostarczający m.in. oprogramowania antywirusowego McAfee planuje wykorzystać część technologii opracowanych przez TunnelBear w swoim własnym rozwiązaniu VPN - Safe Connect, nie likwidując przy tym przejętej firmy.

TunnelBear zapowiada, że będzie funkcjonował i oferował usługi z zakresu tak jak dotąd - nie zmieni zespół, który rozwija VPN. Firma liczy, że dzięki wsparciu jakie otrzyma ze strony McAfee będzie w stanie dotrzeć do jeszcze większej liczby użytkowników (według opublikowanych informacji, TunnelBear obecnie posiada 22 mln użytkowników).

McAfee to amerykańska firma, więc od strony prywatności za wiele nie powinno się zmienić. Oba państwa należą wszak do grupy tzw. państw 5-oczu (5-eyes countries). Jednak fakt podlegania pod amerykańskie prawo może wpłynąć na pewne kwestie związane z ochroną prywatności użytkowników.

Udostępnij ten tekst:

Wykop

Popularne artykuły

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN
05.03.2017

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN

Z pojęciem adresu IP spotkał się zapewne każdy Internauta. Ten złożony z kilku cyfr i kropek ciąg umożliwia komunikację w globalnej sieci. Używany ...

Polska telewizja online za granicą - jak oglądać w 2019?
08.02.2017

Polska telewizja online za granicą - jak oglądać w 2019?

Pomimo możliwości swobodnego podróżowania i przemieszczania się po całym świecie, wielu Polaków natrafi na problem, gdy będą chcieli oglądać polską...