Private Internet Access likwiduje serwery w Rosji

12.07.2016
Private Internet Access likwiduje serwery w Rosji

W związku z nowymi przepisami dotyczącymi logowania ruchu w Internecie wprowadzonymi przez rosyjski rząd, Private Internet Access likwiduje swoje serwery w tym kraju.

Jak poinformował dostawca, rząd rosyjski przegłosował nowe prawo, które nakłada na każdego dostawce obowiązek logowania rosyjskiego ruchu sieciowego przez co najmniej rok. Ponadto poinformował, że sądzi iż niektóre z serwerów Private Internet Access zostały przejęte przez władze rosyjskie bez wcześniejszego oficjalnego postępowania lub informacji.

W związku z tym, że Private Internet Access nie zapisuje żadnych informacji na temat użytkownik, generowanego ruchu oraz przesyłanych danych, nie ma niebezpieczeństwa, że władze rosyjskie mogły uzyskać dostęp do poufnych danych.

W efekcie, PIA zamyka wszystkie serwery, które posiadał w Rosji. Dodatkowo, dla większego bezpieczeństwa PIA uaktualnia certyfikaty oraz wprowadza dodatkowe zabezpieczenia w swoich aplikacjach.

Źródło: Private Internet Access

Udostępnij ten tekst:

Wykop

Popularne artykuły

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN
05.03.2017

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN

Z pojęciem adresu IP spotkał się zapewne każdy Internauta. Ten złożony z kilku cyfr i kropek ciąg umożliwia komunikację w globalnej sieci. Używany ...

Polska telewizja online za granicą - jak oglądać w 2019?
08.02.2017

Polska telewizja online za granicą - jak oglądać w 2019?

Pomimo możliwości swobodnego podróżowania i przemieszczania się po całym świecie, wielu Polaków natrafi na problem, gdy będą chcieli oglądać polską...