Prace nad blokowaniem stron przez KNF trwają

Kacper Zieliński 11.08.2017

Jakiś czas temu wspominaliśmy o pracach Ministerstwa Finansów nad regulacjami, które miałby nadać KNF uprawnienia cenzorskie i umożliwić blokowanie stron internetowych tak jak ma to miejsce w przypadku ustawy hazardowej. W tym przypadku miałoby to dotyczyć domen, na których świadczone są usługi finansowe wysokiego ryzyka. Ustawa miałaby uderzyć głownie w rynek Forex, a uzasadnieniem jest ochrona Polaków przed niebezpiecznymi inwestycjami.

Jak donosi serwis Niebezpiecznik.pl, prace nad projektem są już na zaawansowanym etapie i projekt ustawy został zaprezentowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Jak możemy dowiedzieć się z informacji, odbyły się już konsultacje społeczne na temat ustawy.

Przepisy mają być takie same jak w przypadku ustawy hazardowej (treść przepisów została z niej częściowo zaczerpnięta) - utworzony zostanie rejestr domen, w którym KNF będzie umieszczać domeny, które następnie dostawcy Internetu będą mieli obowiązek blokować. W przypadku błędu i omyłkowego dodania domeny do rejestru będzie możliwe odwołanie się od decyzji KNF - a ta będzie miała 60 dni na odpowiedź.

Czytaj również:

Udostępnij ten tekst:

Wykop