Prace nad blokowaniem stron przez KNF trwają

11.08.2017

Jakiś czas temu wspominaliśmy o pracach Ministerstwa Finansów nad regulacjami, które miałby nadać KNF uprawnienia cenzorskie i umożliwić blokowanie stron internetowych tak jak ma to miejsce w przypadku ustawy hazardowej. W tym przypadku miałoby to dotyczyć domen, na których świadczone są usługi finansowe wysokiego ryzyka. Ustawa miałaby uderzyć głownie w rynek Forex, a uzasadnieniem jest ochrona Polaków przed niebezpiecznymi inwestycjami.

Jak donosi serwis Niebezpiecznik.pl, prace nad projektem są już na zaawansowanym etapie i projekt ustawy został zaprezentowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Jak możemy dowiedzieć się z informacji, odbyły się już konsultacje społeczne na temat ustawy.

Przepisy mają być takie same jak w przypadku ustawy hazardowej (treść przepisów została z niej częściowo zaczerpnięta) - utworzony zostanie rejestr domen, w którym KNF będzie umieszczać domeny, które następnie dostawcy Internetu będą mieli obowiązek blokować. W przypadku błędu i omyłkowego dodania domeny do rejestru będzie możliwe odwołanie się od decyzji KNF - a ta będzie miała 60 dni na odpowiedź.

Udostępnij ten tekst:

Wykop

Popularne artykuły

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN

Z pojęciem adresu IP spotkał się zapewne każdy Internauta. Ten złożony z kilku cyfr i kropek ciąg umożliwia komunikację w globalnej sieci. Używany ...

Jak oglądać ipla, TVN Player i TVP za granicą?
08.02.2017 Blokady regionalne

Jak oglądać ipla, TVN Player i TVP za granicą?

Podróże służbowe, wakacje lub emigracja. Z różnych powodów nasze życie coraz częściej toczy się poza granicami Polski. Dzięki dynamicznie rozwijają...

Komentarze

Oferta specjalna
PROMOCJA ZIMOWA