Kolejne zmiany w Chinach - brak anonimowych komentarzy

Kacper Zieliński 05.09.2017

Chińskie władze po raz kolejny zwiększają cenzurę Internetu w Państwie Środka. Tym razem na celowniku władz znalazły się anonimowe komentarze na forach i w mediach społecznościowych. Teraz wszystkie wypowiedzi będą musiały być podpisane imieniem i nazwiskiem.

W myśl nowych zasad, które zostały wprowadzone przez Cyberspace Administration of China, użytkownicy którzy nie podadzą identyfikujących ich danych mają utracić możliwość publikowania czegokolwiek online. Administratorzy serwisów mają przechowywać wszelkie dane dotyczące użytkowników oraz weryfikować czy ktoś nie używa fałszywych danych. Dotychczas takie regulacje dotyczyły tylko największych chińskich platform jak np. WeChat i Weibo.

Pomimo panującej w Chinach cenzury Internetu, fora internetowe pozwalały do tej pory na dość swobodną dyskusję bez konieczności podawania swoich prawdziwych danych. Teraz ma się to zmienić, gdyż władzom chińskim najwyraźniej mocno zależy nad zyskaniem całkowitej kontroli nad tym, co obywatele mogą robić w sieci. Przypomnijmy, że niedawno władze postanowiły całkowicie zablokować działanie VPN. Warto obserwować postępowanie i działanie chińskiego rządu. Nigdy nie wiadomo, które państwo postanowi brać z niego przykład.

Źródło: https://qz.com/1063073/in-china-you-now-have-to-provide-your-real-identity-if-you-want-to-comment-online/

Czytaj również:

Udostępnij ten tekst:

Wykop