Kolejne zmiany w Chinach - brak anonimowych komentarzy

05.09.2017

Chińskie władze po raz kolejny zwiększają cenzurę Internetu w Państwie Środka. Tym razem na celowniku władz znalazły się anonimowe komentarze na forach i w mediach społecznościowych. Teraz wszystkie wypowiedzi będą musiały być podpisane imieniem i nazwiskiem.

W myśl nowych zasad, które zostały wprowadzone przez Cyberspace Administration of China, użytkownicy którzy nie podadzą identyfikujących ich danych mają utracić możliwość publikowania czegokolwiek online. Administratorzy serwisów mają przechowywać wszelkie dane dotyczące użytkowników oraz weryfikować czy ktoś nie używa fałszywych danych. Dotychczas takie regulacje dotyczyły tylko największych chińskich platform jak np. WeChat i Weibo.

Pomimo panującej w Chinach cenzury Internetu, fora internetowe pozwalały do tej pory na dość swobodną dyskusję bez konieczności podawania swoich prawdziwych danych. Teraz ma się to zmienić, gdyż władzom chińskim najwyraźniej mocno zależy nad zyskaniem całkowitej kontroli nad tym, co obywatele mogą robić w sieci. Przypomnijmy, że niedawno władze postanowiły całkowicie zablokować działanie VPN. Warto obserwować postępowanie i działanie chińskiego rządu. Nigdy nie wiadomo, które państwo postanowi brać z niego przykład.

Źródło: https://qz.com/1063073/in-china-you-now-have-to-provide-your-real-identity-if-you-want-to-comment-online/

Udostępnij ten tekst:

Wykop

Popularne artykuły

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN
05.03.2017

Jak zmienić IP? Zmieniamy adres IP przy pomocy VPN

Z pojęciem adresu IP spotkał się zapewne każdy Internauta. Ten złożony z kilku cyfr i kropek ciąg umożliwia komunikację w globalnej sieci. Używany ...

Polska telewizja online za granicą - jak oglądać w 2019?
08.02.2017

Polska telewizja online za granicą - jak oglądać w 2019?

Pomimo możliwości swobodnego podróżowania i przemieszczania się po całym świecie, wielu Polaków natrafi na problem, gdy będą chcieli oglądać polską...